Mūžībā devusies tekstilmāksliniece Aija Baumane
Foto: LETA

12. jūlijā mūžībā devusies 1943. gada 13. martā dzimusī tekstilmāksliniece un profesore Aija Baumane, portālu "Delfi" informēja Latvijas Mākslinieku savienībā.

1961. gadā Baumane beidza Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu un 1967. gadā absolvēja Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļu, kur izstrādāja diplomdarbu gobelēnu "Zelta zivtiņa".

Latvijas Mākslinieku savienības biedre Baumane bija kopš 1969. gada un no 1994. gada darbojās Tekstilmākslas asociācijā.

Māksliniece izstādēs piedalījās no 1963. gada. Personālizstādes viņa rīkoja Rīgā, Siguldā, Jelgavā un citviet, kā arī piedalījās grupu izstādēs Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Krievijā, Polijā, Ungārijā, Zviedrijā, ASV, Spānijā, Kanādā.

Kopš 1972. gada Baumane strādāja kā pasniedzēja Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) un no 1994. līdz 2013. gadam bija LMA Tekstilmākslas katedras vadītāja, kopš 1994. gada – profesore.

Baumane bija viena no aktīvākajām māksliniecēm latviešu tekstilmākslā, kā arī lielizmēra telpisko šķiedras objektu veidošanas aizsācējām ar objektu "Meža māte", kas tapis 1971. gadā. Māksliniece, sadarbībā ar LMS Mākslas fonda lietišķi dekoratīvo kombinātu "Māksla", izgatavoja radošiem formu un faktūras meklējumiem bagātos monumentāla izmēra gobelēnus sabiedrisko ēku interjeriem un restorāniem "Jūras pērle" un "Miezītis".

Baumane 2005. gadā tika apbalvota ar IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni un 2013. gadā saņēma Kultūras ministrijas atzinības rakstu.

Mākslinieces darbi atrodas Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Talsu novada muzejā u.c., kā arī privātkolekcijās Latvijā, Vācijā, ASV, Dānijā, Zviedrijā, Igaunijā, Francijā.

Tags

Kultūras ministrija Latvijas Mākslas akadēmija Latvijas Mākslinieku savienība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form