Labākais prozas darbs: Pauls Bankovskis '18'
Foto: Publicitātes foto

Latvijas Literatūras gada balvas 2012 pretendents kategorijā "Labākais prozas darbs": Pauls Bankovskis "18", "Dienas Grāmata".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Literārā redaktore Gundega Blumberga. Zinātniskais konsultants Vents Zvaigzne. Mākslinieks Jānis Esītis.

Paula Bankovska romāns "18" ir sērijas "Mēs. Latvija, XX gadsimts" trešais darbs. Divi latvieši, divi dažādi laikmeti – starpā gandrīz vai gadsimts. Viens 1917. gada rudenī vēl nepavisam nav pārliecināts, vai latviešiem būtu vērts mēģināt dibināt savu valsti. Līdz 1918. gada 18. novembrim vēl ir laiks, viņa domas var mainīties, ja vien izdosies atbildēt uz jautājumu "Kāpēc?". Otrs pie šī paša jautājuma nonāk 21. gadsimta otrajā gadu desmitā. Tas, kas 1918. gadā daudziem šķita jau atbildēts un pašsaprotams, piepeši tāds vairs neliekas. Šis ir stāsts par viņu abu neiespējamo satikšanos.

Rakstnieks, žurnālists Pauls Bankovskis dzimis 1973. gadā Līgatnē. Mācījies Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā mākslinieciskās stikla apstrādes nodaļā. Studējis filozofiju Latvijas Universitātē (1992–1996). Prozu publicē kopš 1993. gada. Strādājis laikrakstā "Diena", bijis portāla Diena.lv redaktors, grāmatu apgāda "Liepnieks un Rītups" direktors, žurnālu "Ir" un "Rīgas Laiks" līdzstrādnieks.

Kopš 2011. gada strādā reklāmas aģentūrā "TBWA Latvija". Publicējis desmit romānus, grāmatas bērniem, piecus stāstu krājumus – viņa uzmanības lokā ir gan Latvijas vēsture, tās mīti un leģendas, gan nesenās padomju laika reālijas, gan iespējamā nākotne (romānā "Plāns ledus"). Bankovska grāmatu tulkojumi iznākuši Somijā, Čehijā un Vācijā.

Viens no festivāla "Prozas lasījumi" aizsācējiem un ilggadējs dalībnieks. Divreiz godalgots žurnāla "Karogs" un Raimonda Gerkena romānu konkursā (1996. gadā par romānu "Laiku grāmata", 2002. gadā par romānu "Misters Latvija"). Par grāmatu "Mazgalvīši spēlē mājās" 2008. gadā saņēmis Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu. 2009. gadā par filmas "Klucis – nepareizais latvietis" scenāriju saņēmis balvu "Lielais Kristaps".

Tags

Latvijas Literatūras gada balva Pauls Bankovskis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form