Aicina pieteikties jauno mūziķu konkursam 'Ineses Galantes talanti'
Foto: Publicitātes foto

Sākusies pieteikumu pieņemšana jauno klasiskās mūzikas izpildītāju konkursam "Ineses Galantes talanti". Video pieteikumi un anketas jāiesniedz konkursa oficiālajā vietnē līdz 8. martam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Piedalīties konkursā aicināti Latvijas vokālisti un mūziķi, kas spēlē taustiņinstrumentus, stīgu, pūšaminstrumentus vai sitaminstrumentus. Pieteikumus var iesniegt arī iepriekšējo gadu konkursu laureāti un dalībnieki. Piedalīšanās ir bez maksas.

""Ineses Galantes talanti" – ir plaša ilgtermiņa programma jaunu un talantīgu klasiskās mūzikas izpildītāju atbalstam. Šajā kultūras un sociālajā projektā "Ineses Galantes fonds" ar "Rietumu Bankas labdarības fonda" atbalstu konkursa kārtībā meklē, attīsta un virza jaunos izpildītājus. Pateicoties konkursa patroneses – operas dīvas Ineses Galantes – iesaistei talantu un jauno izpildītāju attīstībā, daudzi laureāti ar panākumiem iekaro klausītāju sirdis visā pasaulē," raksta konkursa rīkotāji.

Konkursa laureāti tradicionāli saņem ielūgumu piedalīties visos muzikālajos pasākumos, kurus organizē Ineses Galantes fonds, kā arī citos prestižos notikumos. Tā 31. janvārī Rīgas pilī notiekošajā svinīgajā pieņemšanā par godu ikgadējās akcijas "Meklējam sirdsmāsiņu" finālam uzstāsies konkursa "Ineses Galantes talanti" iepriekšējo gadu uzvarētāji: Arnita Lipska (saksofons), Artūrs Žurbins (klavieres) un Sonja Misiņa (marimba).

Konkurss "Ineses Galantes talanti" notiks divās kārtās: pirmajā kārtā žūrija vērtēs dalībnieku video pieteikumus – šis formāts noteiks, kuri izpildītāji iekļūs finālā un cīnīsies par konkursa balvām. Konkursa finālisti tiks paziņoti 25. martā. No 1. aprīļa projekta oficiālajā vietnē sāksies publikas balsojums, kas noteiks uzvarētāju nominācijā "Publikas simpātija". Konkursa otrais, noslēguma posms un laureātu apbalvošana notiks maijā. Precīzs datums un norises vieta tiks paziņota vēlāk.

Konkursa "Ineses Galantes talanti 2020" žūrijā darbosies pieredzējuši pedagogi un profesionāli mūziķi: konkursa patronese, Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere, operdziedātāja Inese Galante; pianists, JVLMA Klavieru katedras asociētais profesors Toms Ostrovskis; kontrtenors Sergejs Jēgers; mūzikas pedagoģe un politiķe Dagnija Staķe; komponists, diriģents, JVLMA profesors Andris Vecumnieks; Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra vijolniece, JVLMA Stīgu instrumentu katedras vadītāja, asociētā profesore Terēza Zīberte-Ījaba; Latvijas Nacionālās operas trombonu grupas koncertmeistars, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docents Uldis Zilberts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tags

Inese Galante
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form