Andra Dzenīša mūzika - Amsterdamas 'Concertgebouw'
Foto: Publicitātes foto

Komponista Andra Dzenīša simfoniskā mūzika turpina skanēt uz ievērojamu pasaules koncertzāļu skatuvēm, izcilu simfonisko orķestru sniegumā - sestdien, 25. aprīlī, prominentajā Amsterdamas "Concertgebouw" koncertzālē izskanēs Dzenīša 2011. gadā sacerētā kompozīcija Prelūdija. Gaisma, ievadot Amsterdamas Radio simfoniskā orķestra pēcpustdienas koncertu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā portālu "Delfi" informē Dzenīša menedžmenta pārstāvji, līdztekus Dzenīša mūzikai, orķestra sniegumā šajā koncertā skanēs Ludviga van Bēthovena 5. " Ķeizara" klavierkoncerts ar ungāru pianistu Dešo Ranki solista lomā, Morisa Ravēla "Bolero", De Faljas un Albenisa mūzika. Koncerta diriģents būs Karels Marks Šišons. Tradīcija ir arī dzīvās "Concertgebouw" pēckoncerta sarunas, kurās šoreiz piedalīsies arī Andris Dzenītis.

"Nekā tāda nav nekur pasaulē", entuziastiski "Concertgebouw" pēcpusdienas koncertu 2014 – 2015 gada sezonu un tajā plānotos 32 koncertus raksturo laikraksts "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Šī sezona īpaši veltīta komponistiem, kuri iedvesmu smēlušies savas zemes vēsturē, kultūrā un dzīvesveidā no iepriekšējo gadsimtu komponistiem līdz pat mūsdienām. Lielākajā daļā koncertu uzstājas Amsterdamas Radio simfoniskais orķestris, taču vēl šajā koncertciklā viesosies arī Milānas "La Scala" teātra orķestris, ansamblis "musikFabrik", bet koncertu diriģentu vidū tādi vārdi kā Bernards Haitinks, Renē Jakobs, Mjunvuns Čuns, Aleksandrs Vederņikovs, Andrē Markons, Čārlzs Dituā un citi.

"Concertgebouw" koncertciklu un arī pēckoncerta sarunas translē Nīderlandes Radio 4.

Karela Marka Šišona vadībā Andra Dzenīša simfoniskā mūzika iepriekš skanējusi Briseles "Bozaar" Beļģijas Nacionālā simfoniskā orķestra sniegumā, Berlīnes filharmonijā ar Berlīnes radio simfonisko orķestri kā arī divkārt - spēlējot Zārbrikenes – Keizerslauternas vācu radio simfoniskajam orķestim.

Tags

Andris Dzenītis Karels Marks Šišons
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form