Andrejs Osokins sezonas vienīgo solokoncertu veltīs Bēthovenam
Foto: Jānis Romanovskis

Lielajā ģildē nākamā gada 8. februārī notiks šīs sezonas vienīgais pianista Andreja Osokina solokoncerts Rīgā. Tas būs Osokina veltījums savam iedvesmotājam, dvēseliski un mākslinieciski vistuvākajam komponistam un pianistam Ludvigam van Bētho-venam 250 gadu jubilejā, portālu "Delfi" informē mūziķa pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā raksta koncerta rīkotāji, programmas koncepcijas kodols ir fantāzija, kā visbrīvākā, visstihiskākā un improvizatoriskākā mūzikas forma. Koncertā skanēs arī Bēthovena iedvesmotāja Volfganga Amadeja Mocarta Fantāzija do minorā un Roberta Šūmaņa Fantāzija, kas tika veltīta Bēthovena pieminekļa tapšanai. Programmas centrā skanēs divas paša Bēthovena fantāzijas: vismazāk atskaņotā Fantāzija Op. 77 un viena no visvairāk klausītākajām - "Sonata quasi una fantasia" jeb slavenā "Mēnesnīcas so-nāte". Īpaši koncertam tiek radīti jaundarbi, kas savu pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos tieši Lielajā ģildē Andreja Osokina interpretācijā.

"Šogad manā koncertgrafikā ir ārkārtīgi dažādas programmas, burvīgas programmas, katra ar savu noskaņu un enerģiju. Taču Bēthovena mūzikai veltīto solokoncertu Rīgā es gaidu ar īpašu satraukumu un saviļņojumu. Kopā ar klausītājiem vērosim Bētho-vena monumentālo personību un tās ietekmi uz visu turpmāko Eiropas mūzikas attīstību. Šis vakars būs pilnībā veltīts Bēthovena dižajam garam un, kas zina, varbūt viņš patiešām tur būs līdzās ar mums," aicina Andrejs Osokins.

Tags

Andrejs Osokins
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form