Ar grandiozu klasiskās mūzikas koncertu atklās Dzintaru koncertzāles vasaras sezonu
Foto: Publicitātes foto

6. jūnijā plkst. 19 ar grandiozu klasiskās mūzikas koncertu tiks atklāta Dzintaru koncertzāles vasaras sezona. Klausītājus gaida tikšanās ar izciliem un starptautiskus panākumus guvušiem Latvijas māksliniekiem – Kseniju Sidorovu, Vestardu Šimku, Intu Dālderi, kā arī tradīcijām bagāto Liepājas Simfonisko orķestri, kas, būdams pirmais orķestris Baltijas valstīs, izceļas ar tikai sev raksturīgo dzintara skanējumu un emocionālo degsmi. Pie diriģenta pults – Latvijas Nacionālās operas galvenais diriģents – Mārtiņš Ozoliņš, portālu "Delfi" informē Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību nodaļa.

Dzintaru koncertzāles sezonas atklāšanas koncerts klausītājiem piedāvās daudzveidīgu un krāšņu programmu: uvertīru no Kārļa Marijas Vēbera operas "Oberons", Džordža Geršvina "Rapsodiju blūza stilā", melodijas no Leonarda Bernsteina operas "Kandids", Astora Pjacollas temperamentīgos skaņdarbus, kā arī ar lielisko humora izjūtu apveltītā latviešu komponista Pētera Plakida skaņdarbu "Vēl viena Vēbera opera".

Savukārt koncerta īpašais viesis būs klasiskās un džeza mūzikas televīzijas šova "Radīti mūzikai" uzvarētājs. Par šo iespēju sešu nedēļu garumā Latvijas Televīzijas ēterā cīnās astoņi jauni klasiskās mūzikas virtuozi. Tomēr uzvarētāju, kurš koncertā uzstāsies kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri, mēs uzzināsim tikai neilgi pirms koncerta.

Par gaidāmo sezonas atklāšanas koncertu Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis saka: "Dzintaru koncertzāle ir unikāla vērtība pasaules mērogā. Pirmkārt, tas ir apbrīnas vērts arhitektūras piemineklis. Absolūti ideāla dažādu laiku, nu jau arī mūsdienu arhitektūras kompilcāija. Otrkārt, tā atrodas pašā Baltijas jūras krastā, bet pavadīto laiku koncertzālē padarīs neaizmirstamu mūzikas īpašais skanējums. Izcila akustika, saulriets mierīgā vai bangojošā jūrā, vējš priežu galotnēs, bet tam visam pāri – Astora Pjacollas tango..."

Dzintaru koncertzāle ir viena no senākajām atvērtā tipa koncertzālēm Latvijā, bet tās arhitektoniskais un akustiskais risinājums ir viens no labākajiem šajā jomā. Savukārt mazā (slēgtā) Dzintaru koncertzāles zāle ir novērtēta kā nozīmīgs kultūras vēstures piemineklis, kas šobrīd tiek restaurēts. Pēc renovācijas, kuru plānots pabeigt līdz šī gada beigām, apmeklētājiem tiks piedāvāta mūsdienu prasībām atbilstoša koncertzāle, kurā norisināsies koncerti gan ziemas, gan vasaras sezonā.

Tags

Dzintaru koncertzāle Latvijas Nacionālā opera Latvijas Televīzija Radīti mūzikai
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form