Ar koncertu 'Četri čelli' sāksies festivāls 'Čello Cēsis'
Foto: Publicitātes foto

Nedēļas nogalē, no 18. līdz 20. septembrim, koncertzālē "Cēsis" notiks sestais starptautiskais festivāls "Čello Cēsis", kas trīs vakaros pulcēs septiņus Eiropas čellistus no Vācijas, Lielbritānijas, Šveices, Nīderlandes un Latvijas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Čello Cēsis" piektdien, 18. septembrī, atklās koncertprogramma "Četri čelli". Koncertā muzicēs festivāla īpašais viesis, vācu jaunās paaudzes čellists Maksimilans Hornungs, kurš būs dzirdams divās programmās – atklāšanas koncertā viņš demonstrēs muzicēšanu kameransamblī, savukārt Gala koncertā – virtuoza solo mākslinieka talantu.

Kopā ar vēl trim jaunās paaudzes čellistiem – Paulu Handški (Vācija), Antonu Spronku (Nīderlande), Sebastjanu Braunu (Šveice) – Maksimilans Hornungs īpaši festivālam izveidojis programmu ar mūzikas dižgaru Johana Sebastiana Baha, Volfganga Amadeja Mocarta, Semjuela Bārbera un Pētera Čaikovska skaņdarbiem jaunās interpretācijās.

Sestdienas, 19. septembra, vakarā gaidāmajā "Čello Cēsis" Gala koncertā muzicēs divi spoži čellisti – jau pieminētais Maksimilans Hornungs un latviešu čella dīva Kristīne Blaumane, bet muzikālo krāšņumu piešķirs Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Andra Pogas vadībā.

Koncerta pirmajā daļā skanēs itāļu komponista Otorīno Respīgi Adadžo ar variācijām čellam un orķestrim. Savukārt otrajā daļā varēs baudīt Riharda Štrausa simfonisko poēmu "Dons Kihots", ko kopā ar LNSO spēlēs Maksimilans Hornungs.

Pirms koncerta "Simfoniskā poēma Dons Kihots", pulksten 17.00, koncertzāles Kino zālē interesenti ir aicināti uz Pirmskoncerta sarunu, kurā ar festivāla solistiem sarunāsies Edgars Raginskis. Pasākuma laikā būs iespēja noskatīties vairāku festivālu "Čello Cēsis" solistes, čellistes Margaritas Balanas veidoto īsfilmu "Pianissimo", kuras pamatā ir izcilā latviešu komponista Pētera Vaska skaņdarbs "Grāmata Čellam". Filmas idejas autore ir pati mūziķe, un viņa tajā atveido arī galveno lomu. "Pianissimo" tika pirmizrādīta Londonā šī gada janvārī.

Svētdien, 20. septembrī, klausītāji aicināti uz pēcpusdienas koncertu, kurā skanēs programma "BB. Sonātes čellam". Programmas nosaukums nozīmē divu vācu mūzikas milžu vārdus, līdzās Ludvigam van Bēthovenam mūzikas filozofs Johanness Brāmss. Spožā vācu čellista Leonarda Elšenbroiha (Vācija) un viņa skatuves partnera – pianista Alekša Grinjuka (Ukraina) izpildījumā skanēs Bēthovena daiļrades agrīnajā periodā radītā Pirmā čellsonāte un 1815. gadā pabeigtā, ungāru grāfienei Annai Marijai fon Erdodi veltītā Ceturtā sonāte klavierēm un čellam. Johannesa Brāmsa daiļrades atspoguļojumam Leonards Elšenbroihs iecerējis komponista divus kamermūzikas šedevrus, Sonāti klavierēm un čellam Miminorā un reti atskaņoto opusu "Četri nopietni dziedājumi".

Elšenbroihu izdevums The New York Times raksturo kā "mūziķi ar izteikti spēcīgu tehniku, intelektuālu zinātkāri un ekspresīvu dziļumu". Čellists uzstājas kopā ar pasaules vadošajiem orķestriem un diriģentiem.

Biļetes uz Čello Cēsis koncertiem nopērkamas Koncertzāles "Cēsis" kasē, "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un internetā.

Tags

čelliste Kristīne Blaumane Vidzemes koncertzāle Cēsis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form