Ar spilgtiem koncertiem un ballīti izskan festivāls 'Laba daba' (teksta tiešraides arhīvs)
Foto: DELFI

No 31. jūlija līdz 2. augusta rītam Līgatnes pagasta Ratniekos notika starptautiskais mūzikas festivāls "Laba daba". Portāls "Delfi" piedāvāja teksta tiešraidi no notikuma vietas, vēstot par visu, kas notiek festivāla teritorijā, piedāvājot plašu fotoreportāžu klāstu, kā arī turot roku uz pulsa par atsauksmēm sociālajos tīklos.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Teksta tiešraidi no festivāla veidoja portāla "Delfi" kultūras sadaļas žurnālists Henriks Eliass Zēgners.

Visa festivāla laikā uz septiņām skatuvēm klausītājus un skatītājus priecēja vairāk kā septiņdesmit mākslinieku, grupu, dīdžeju un apvienību.

"Laba daba" 2.diena
H_E_Zegners: Paralēli koncertiem, uz skatuvēm visas nakts garumā mūziku spēlēs dažnedažādi dīdžeji. Ar to arī teksta tiešraidi no Laba daba festivāla slēdzam. Jāteic, ka festivāls, par spīti nemīlīgajam laikam, ir noritējis lieliski - labāko latviešu grupu un augsta līmeņa viesmākslinieku sniegtie koncerti, dažādās atpūtas zonas un atrakcijas, kā arī jauka un mierīga publika - šis ir bijis tiešām patīkams pasākums. Tiekamies nākamgad, Laba daba!
H_E_Zegners: Savukārt pusvienos uzstāsies Brutto - Sergeja Mihaloka, populārās baltkrievu pankroka grupas Ляпис Трубецкой līdera, jaunais projekts. Lai gan grupa dibināta tikai pērn, līdz šim izdoti veseli astoņi grupas singli, albums, kā arī deviņi videoklipi. Brutto ir aizliegts uzstāties Baltkrievijā un, faktiski, arī Krievijā, tāpēc Mihaloks pārcēlies uz dzīvi Ukrainā. Apvienības dziesma Warriors of Light kļuva par vienu no Ukrainas Eiromaidana himnām.
https://www.delfi.lv/news/world/other/baltkrievu-pankroka-legenda-mihaloks-lukasenko-un-putina-diktaturas-pec-daziem-sitieniem-sabruks.d?id=46269375
H_E_Zegners: Uz Eža skatuves prāvam, pilnmēnmēness apspīdēta pūlim koncertu sniedz strauji popularitāti guvusī indīfolka grupa Zāle.
https://twitter.com/introlv/status/627580760682299392
H_E_Zegners: Baložu pilnu pagalmu hitparāde ar dažādiem solistiem tiešām bija īsts rokenrols - grūti iedomāties līdzīgu gadījumu. Prieks par šādu izeju no situācijas un vēl lielāks prieks par to, ka ir mūzika, ko cilvēki mīl tik ļoti, ka ir gatavi klausīties jebkādā veidā. Reti sanāk sadzīvot šādu kopības sajūtu.
H_E_Zegners: Uz Lielo rakstāmgaldu pie mikrafona stājies arī grupas Rīgas modes solists.
H_E_Zegners: Rakstnieks Jānis Joņevs Baložu hitparādi raksturo precīzi - šobrīd tiek rakstīta vēsture. Ļoti savdabīgā un neatkārtojamā veidā.
H_E_Zegners: Baložu pilnu pagalmu hitparādi izpilda pašu Baložu bundzinieks Uldis Gedra, basģitārists Klāvs Lauls, ģitāru Šverna vietā spēlē Edgars Rubenis, bet solisti mainās - pēc Edgara Šubrovska pie Mikrofona stājusies Laura Ziemele un ar fanu kora palīdzību izskan Vēstules.
H_E_Zegners: Veselības problēmu dēļ koncertā nepiedalīsies Māris Šverns, tāpēc Baložu pilnu pagalmu uzstāšanās būs visai netipiska - pie ģitāras Edgars Rubenis no Monas de Bo un Alis P, bet dziedās, šķiet, Edgars Šubrovskis.
H_E_Zegners: "Alus dzeršu šodien, kājas mazgāšu rīt," dzied Dambis. Laba daba tomēr dziļi sirdī ir rokfestivāls.
H_E_Zegners: Ievērojama pūļa priekšā uz lielās skatuves rit Inokentija Māprla koncerts. Skan visi labākie hiti - fanu koris līdzi dzied "Priekšniek, es tevi sabradāšu!" Dambis un pārējie, kā jau vienmēr, ir lieliskā formā, un to apliecina skaļās ovācijas.
H_E_Zegners: Festivāla fināla nakts programmā vēl ir arī meditatīvā indīfolka grupa Zāle, smagā roka grupa Rebel Riot, ska veterāni All Day Long, postroka apvienība Marta migla, Nepieradinātā folka orķestris, Pienvedēja piedzīvojumi un faktiskie festivāla hedlaineri - baltkrievu panroka grupa Brutto.
H_E_Zegners: Vakars turpināsies pankroka gaisotnē - galveno skatuvi jau pēc brīža ieņems 1985. gadā dibinātā latviešu rokgrupa Inokentijs Mārpls, kuras līderis Raimonds Lagimovs - pazīstams kā Dambis - ir viens no aktīvākajiem Latvijas pagrīdes mūzikas entuziastiem un aktīvistiem. Inokentijs Mārpls nereti tiek uzskatīts par PSRS smagā pankroka aizsācējiem.
Uz Lāča skatuves gatavojas kāpt "Inokentijs Mārpls". Patlaban notiek tā dēvētais sound check. 
Mazliet parādījusies kustība arī festivāla autostāvvietā. Izskatās, ka to pamet daži apmeklētāji, iespējams, dodoties mājup. 
H_E_Zegners: Subhumans koncerts tiešām ir lielisks - īstens britu pankroks vislabākajās tradīcijās. Visu cieņu grupas solistam Dikam Lūkasam, kurš, jau krietni gados esot, joprojām spēj dziedāt un ārdīties tā, it kā viņam būtu 20.
H_E_Zegners: "Visi tie cilvēki reklāmās - vīrieši ar milzīgajiem pleciem un iedegumu, sievietes ar milzīgajām krūtīm un perfektu iedegumu... Visi tie cilvēki, kuru bildes ir apstrādātas, visi tie ir mākslīgi cilvēki. Nākamā dziesma Too fat ir veltīta tiem, kas jebkad ir jutušies slikti par savu izskatu. Mēs visi esam vienlīdz skaisti," stāsta Subhumans solists.
Tikmēr vecāki ar mazajām atvasēm palēnām festivālu noslēdz. Mazie samiegojušies seko mammām, bet tēti jau aizmigušos nes rokās. 
H_E_Zegners: Subhumans sākuši plosīties uz Suņa skatuves. Panku kultūra joprojām ir dzīva, ar pasauli viss ir kārtībā.
H_E_Zegners: Uz Suņa skatuves pēc neilga brīža uzstāsies britu pankroka grupa Subhumans, kas ir dibināta tālajos astoņdesmitajos, taču joprojām ir aktīva un koncertos pulcē fanus visā pasaulē. Iemiesojot savā mūzikā pašu labāko no britu pankroka skanējuma, nekautrīgi paužot savus anarhistiskos uzskatus un gluži vienkārši simbolizējot tīrasinīgu panku kultūru, Subhumans koncerts bez šaubām ierindojas galveno festivāla priekšnesumu vidū. Ar Subhumans festivāls Laba Daba turpina tradīciju katru gadu klausītājiem piedāvāt kādas nozīmīgas pankroka žanrā spēlējošas grupas koncertu – līdz šim festivālā uzstājušās tādas apvienības kā trešā viļņa ska aizsācēji The Toasters, pankroka grandi Adolescents no ASV un SNFU no Kanādas, stāsta koncerta organizatori.
H_E_Zegners: Uz lielās skatuves lielu skaitu cilvēku pulcējusi grupa Rīgas modes. Spēlē gan topošā albuma dziesmas, gan hitus. Solista manierīgums un uzspēlētās kustības - grupa turpina uzturēt savu akcentēti "stilīgo" tēlu, taču arī melodijas joprojām ir lipīgas un dejojamas.
Daļa festivāla apmeklētāju naski dodas no telšu pilsētiņas koncertu virzienā, skubinot savus ceļabiedrus: "Nu ejam ātrak, mēs nokavēsim "Subhumans"!" Tikmēr citi tikai tagad ierodas festivālā, lai dzirdētu sev tīkoms mūziķus, bet nebaudītu visus festivāla "labumus", piemēram, nakšņošanu teltī un dušas iztrūkumu.
H_E_Zegners: Skaists saulriets rotā debesis virs festivāla teritorijas.
https://twitter.com/vasarasraibumi/status/627534596679311360
Paldies #labadaba! Bija super! #susdungo #lacaskatuve A photo posted by Sus Dungo (@susdungo) on Aug 1, 2015 at 10:10am PDT
Tikmēr mazliet tālāk,  Zaļās pūces migā, akustisko koncertu sniedz Gapoljeri. Kārtējo gadu nākas pārliecināties, ka "miga" šai grupa ir par šauru. Viņi pulcē paprāvu klausītāju skaitu, bet ārpus telts viņu mūzika ir slikti sadzirdama. 
H_E_Zegners: īsta regeja deju paraugstunda.
Viesi no Lielbritānijas "Nucleus Roots" regeja ritmos iekustina publiku. 
H_E_Zegners: Negaidīti uznākušais lietus tikpat negaidīti ātri pārgāja.
H_E_Zegners: Līdzās patiesi grūvīgai mūzikai Martas asiņu kvalitāti rada arī grupas līdera Filipa Deruma ironiskie, postmoderni dzēlīgie teksti. Mēs esam jauni, jauni, jauni, tas ir tik ļauni, ļauni, ļauni!
Īslaicīgs lietus pārsteidz festivāla apmeklētājus. Taču nu jau iepriekš zem jumtiem sadzītie cilvēki dodas klausīties nākamos koncertus. 
H_E_Zegners: Enerģiskās deju indīmūzikas grupa Martas asinis sniedz koncertu pārpildītam Suņa skatuves pūlim.
https://twitter.com/MartaSpringe/status/627534663519731714
H_E_Zegners: Pie izraēļu grupas tikmēr kārtīgas dejas!
Iespējams, interesantākie šīgada festivāla izpildītāji. " Risto "CW01" Puurunen" feat. friends no Somijas. 
Kate festivālu "Laba daba" apmeklē pirmo reizi un salīdzina ar citu festivālu pieredzi. "Šis ir citādāks. Cilvēku ir mazāk, bet es pagājušā gadā dzirdēju, ka esot bijis daudz. Tā neliekas, vai arī šogad to ir mazāk," spriež Kate. Kā apmeklējuma iemeslu viņa min kompāniju, ar kuru kopā atbraukusi. "Draugi brauca, darbā atvaļinājums, brīvdienās nekas cits nebija ieplānots. Turklāt necerēti savā īpašumā dabūju biļeti. Kāpēc gan neaizbraukt," smaidot saka "Lana daba" apmeklētāja. Vienlaikus viņa atzīst, ka festivālā nav kāda noteikta grupa vai mūziķis, kuru viņa gribētu dzirdēt. "Latviešu izpildītajus neklausos, tāpēc man ir vienalga. Es vienkārši izbaudu brīvdienu," tā Kate. 
H_E_Zegners: The Angelcy vienu no dziesmām velta festivālā precētajiem pāriem. Patiesi sirsnīgs un jauks brīdis.
H_E_Zegners: Izraēlas viesi raisa tiešas asociācijas ar Beirut. Pārdomāto un līdzsvaroto ģitāras, kontrabasa, vijoles un klarnetes saspēli papildina sešu grupas dalībnieku dziedājums un perkusīvi ritmi. Noskaņa ir viegli melanholiska, bet tajā pat laikā nav pasīva. Vieni no maniem festivāla favorītiem - vismaz līdz šim brīdim noteikti.
H_E_Zegners: Uz galvenās - Lāča skatuves - koncertu sāk The Angelcy, kas ir vieni no festivāla viesiem – grupa uz Latviju atceļojusi no Izraēlas. Kā savas galvenās ietekmes apvienība min Bobu Dilanu, Leonardu Koenu, kā arī vecu folkmūziku. Šīs ietekmes var just arī grupas skanējumā - akustisko instrumentu un minēto mūzikas žanru tradīcijas ir The Angelcy muzikālā materiāla pamats, taču apvienība neatražo to klišejas, tieši otrādi - kopā ar austrumniecisko akcentu grupa rada svaigu iespaidu..
Savukārt Anna portālam "Delfi" pauž gandarījumu, minot, ka laikapstākļi gan varēja būt nedaudz labāki. "Vairāk saules nekaitētu, bet to var pieciest. Galu galā, es atbraucu baudīt mūziku un labu kompāniju, tāpēc viss pārējais ir sekundārs. Kas vislabāk patika no līdz šim dzirdētā? Laikam "Aurora" un etīžu teātris - smējos līdz asarām," sacīja Anna. 
H_E_Zegners: Savukārt Artis un Iveta festivālu bauda kopā ar mazuli un stāsta, ka tas nemaz tik grūti neesot. "Rūpīgāk jāpārdomā programma - par to, kur iet, un vakars beidzas ātrāk kā pirms bērna piedzimšanas." Visi trīs izmantojuši arī aktivitātes, ko festivāls piedāvā ģimenēm un teic, ka mazais ir apmierināts ar visu notiekošo. No skaļajiem koncertiem gan bērna dzirdi pāris pasargā ar skaņu slāpējošām austiņām.
Arī pie Illy kafijas tirgotavas sastaptais Ivo portālam Delfi pauda vilšanās sajūtu. "Pirmkārt, mani skumdina, ka The Fall tā arī neatbrauca, jo braucu tieši uz viņiem. Protams, arī Latvijas mūziķi ir interesanti, bet tos var dzirdēt dzīvajā arī ikdienā," sacīja Ivo. Kā labākos festivālā dzirdētos mūziķus viņš minēja grupu Aurora, bungu sitējus Samba de Riga un Kārli Kazāku. "Mani priecēja Kazāka uzstāšanās, jo nebiju viņu dzīvajā dzirdējis kopš viņa koncerta Nacionālajā teātrī. Tas, šķiet, bija kādus divus, ja ne trīs gadus atpakaļ," atmiņās dalījās festivāla apmeklētājs. Vēl Ivo minēja, ka koncerti varētu būt sakārtoti labākos laikos, jo vecums vairs neļauj "sēdēt augšā līdz rīta gaismai". "Miegs nāk, ziniet. Var jau teikt, ka pats vainīgs, bet man vienmēr līdz šim šķita, ka Laba daba ir tas festivāls, kur padomāts par visām vecuma grupām," ar manāmu nožēlu balsī sacīja Ivo. 
Kā portālam "Delfi" sacīja Asnāte, festivāls šogad viņai neliekas izdevies. "Ir samērā garlaicīgi. Programma saplānota, manuprāt, nejēdzīgi, nepadomājot, ka cilvēki nevēlas gaidīt līdz pulksten 1:00 naktī, lai noklausītos labākās pašmāju grupas," savu viedokli pauda festivāla apmeklētāja. 
Kā portālam Delfi sacīja Asnāte, festivāls šogad viņai neliekas izdevies. "Ir samērā garlaicīgi. Programma saplānota, manuprāt, nejēdzīgi, nepadomājot, ka cilvēki nevēlas gaidīt līdz pulksten 1:00 naktī, lai noklausītos labākās pašmāju grupas," savu viedokli pauda festivāla apmeklētāja.
https://twitter.com/erniits/status/627516091015798784
https://twitter.com/lush_latvia/status/627509546794287104
Citviet telšu pilsētiņā kūsā dzīvība. Cilvēki atskaņo mūziku vai spēlē kādu instrumentu un dzied. Festivāls festivālā būtu īstais apzīmējums. 
H_E_Zegners: Telšu pilsētiņā dzīve rit laiski un mierpilni.
H_E_Zegners: Prāvs skatītāju un dejotāju pūlis bauda perkusionista Nila Īles apvienību Afro Ambient. Āfrikas ritmi un melodijas, vairāk kā divdesmit cilvēku liela grupa - priekšnesums ir atraktīvs un ļoti dejojams - klausītāju vidū daudz ģimeņu ar bērniem.
Ikvienam, kurš kaut uz minūti vēlas sajusties kā lidotājs, ir šāda iespēja. Turklāt to nesmādē arī paši mazākie. 
H_E_Zegners: Sniegavīru rūpnīcas koncerts - iespēja ceļot laikā. 21. Gadsimta paša sākuma pagrīdes mūzikas skaņas nav mainījušās.
H_E_Zegners: Atbildot uz kādu anonīmu komentāru - nepilngadīgajiem apmeklētājiem tiek piešķirtas nepilngadīgo aproces, ar kurām ieeja festivāla teritorijā naktī un alkohola iegāde ir liegta.
Beidzot festivāla teritorijā uzspīd saule, un cilvēki aktīvāk sāk pārvietoties. Lietus pagaidām nav lijis, tāpēc teorētiski laikapstākļi apmeklētājus lutina.
H_E_Zegners: Sociālo tīklu aktivitāte festivāla laikā nav nemaz tik liela. Atšķirībā no citiem festivāliem, Labā dabā cilvēki daudz vairāk vēro koncertus, nevis telefonu ekrānus.
A photo posted by @davisbriedis on Aug 1, 2015 at 6:37am PDT
H_E_Zegners: Jau pēc neilga brīža uz festivāla galvenās skatuves kāps ansamblis Sniegavīru rūpnīca - viena no interesantākajām t.s. Torņa grupā, kura ieņēma zīmīgu vietu Latvijas pagrīdes mūzikas scēnā pirms vairāk kā desmit gadiem. Šis ir grupas atkalapvienošanās koncerts - šādā sastāvā tās dalībnieki nav muzicējuši vairāk kā piecus gadus.
Kāzu video https://www.delfi.lv/video/izklaide-kultura/precinieku-pari-mij-gredzenus-festivala-laba-daba.d?id=46286747
H_E_Zegners: Nupat festivālā manīju arī Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu. Ņemot vērā dažādus viņa politiskās karjeras notikumus, vēlu viņam mierīgu atpūtu!
Dabas taka piedāvā smelties viedumu ar dažādu citātu palīdzību. 
H_E_Zegners: Uz Suņa skatuves kāpusi blūzroka apvienība Alis P, ko 1979. gadā dibināja Zviedrijā uzaugušais latvietis Gundars Rullis kopā ar vairākiem citiem trimdas latviešiem, kas iepriekš muzicēja grupā Prusaku ansamblis. Pēc dažādiem grupas karjeras posmiem, 21. gadsimta pirmās desmitgades beigās Rullis atgriezās Latvijā un kopš tā brīža grupa dzīvo jaunu dzīvi. Alis P līdera interesantais akcents kopā ar tradicionālu blūzroku kopā veido vienu no unikālākajām kombinācijām pašmāju rokmūzikā, kas, savas specifikas dēļ, iespējams atbilst “mīli vai ienīst” principam, bet kaut reizi baudīt grupas koncertu iesaku izbaudīt ikvienam. Labā Dabā Alis P seko apvienības Laika Suns piemēram. Proti, Laika Suns savu jauno albumu prezentēja pirms divām nedēļām Positivus festivālā, bet Alis P jaunais albums iznāk tieši šodien. Interesanta sakritība, zinot, ka ansamblī Alis P basģitāru spēlē Edgars Rubenis (pazīstams kā grupas Mona de Bo dalībnieks un solo mākslinieks), kurš bet agrāk uzstājies kopā ar Laika Suņa līderi Arni Račinski apvienībā Mofo. Šis ir arī vienīgais Alis P koncerts šovasar.
H_E_Zegners: Uz galvenās skatuves uzstājās Nohow - latviešu versija par Placebo. Šķiet gan, ka grupas ziedu laiki jau labu brīdi aiz muguras - koncerts šķiet tāds kā saguris.
Dabas takā var sastapties arī ar pārsteigumiem, kas tumšajā diennakts laikā var likt tavai sirdij pukstēt straujāk. Burtiski. 
H_E_Zegners: Zaļās pūces migas teritorijas dziļumā paveras skaists skats. Mežā ieved arī pastaigu taka.
Ja uz festivālu var ņemt līdzi suņus, kaķus, kāmjus un papagaiļus, tad kāpēc gan ballīti liegt arī šim četrkājainajam draugam? 
Secinājums - šodien apmeklētāji dzer vairāk. Toties pakalpojuma piedāvātāji zina, kā attīstīt biznesu - parasti testa cena ir 2 eiro, bet svētdien - divas reizes dārgāka. 
Policija ziņo, ka arī otrā festivāla diena aizrit mierīgi. 
H_E_Zegners: Banānvīrs liekus komentārus neprasa.
H_E_Zegners: Pyro Trees dziesma Strange days, kas skan šobrīd, manuprāt, ir viena no lipīgākajām indīroka dziesmām, kas pēdējo gadu laikā tapusi Latvijā.
http://youtu.be/g9MJl_fEBdQ
H_E_Zegners: Pyro Trees šobrīd izpilda dziesmu Strange Days - un tā nav The Doors kaverversija, bet, manuprāt, viena no lipīgākajām latviešu indīroka dziesmām, kas tapusi pēdējo gadu laikā.
H_E_Zegners: Uz Suņa skatuves šobrīd koncertu sneidz pašmāju indīroka apvienība Pyro Trees. Aktīvi koncertējot un strādājot, grupa ieguvusi ļoti kvalitatīvu skanējumu. Muzikāli jūtamas ietekmes gan no Radiohead, gan amerikāņu indīroka scēnas. Grupas līderis Rūdolfs Ozols ir arī The Pink Elephant dalībnieks - prieks klausīties talantīgu, jaunu mūziķu sniegumu.
Nedaudz smagāku mūziku izbaudīt var Zaļās pūces migā. Turklāt to var darīt, pa striķi ripinot bumbiņas. 
Atlētiskie un veiklie savukārt otro festivāla dienu aizvada, trenējot līdzsvaru un, iespējams, arī pacietību. Galu galā - krīti septiņas reizes, bet piecelies astoņas. 
Dubults nepilīst jeb krūtis piemiņai. Daži krūšu nospiedumi žāvējas saulītē, bet citi vēl tikai top. Par spīti vēsajam laikam daiļais dzimums vēlas iegūt šo paliekošo mākslas darbu. 
H_E_Zegners: Ej apskrieties prieka mājā tikmēr norit panku dejas pie grupas Kastete.
H_E_Zegners: Ja nu parastais futbols šķiet pārāk garlaicīgs...
https://www.delfi.lv/kultura/news/music/foto-precinieku-pari-mij-gredzenus-festivala-laba-daba.d?id=46286677
H_E_Zegners: Pirms mirkļa novērotais koris Aura šobrīd Lilioma dziesmu izpilda jaunajam pārim par godu!
H_E_Zegners: Arī veikaliņu un darbnīcu zonā rosās dzīvība. Iespējams nopirkt daudz un dažādas lietas - apģērbu, aksesuārus, ēdienu, no Nepālas vestus pončo.
H_E_Zegners: Tikmēr galvenās skatuves programmu šodien atklājusi pašmāju dāmu grupa Sus Dungo. Liela daļa cilvēku izvēlas koncertu vērot atlaidušies zālītē.
H_E_Zegners: Joprojām turpinās precības.
H_E_Zegners: Taču nu uz skatuves kāpis filosofijas marasma grupējums - ansamblis Manta un četri runātāji, tostarp Jānis Joņevs. Programmā ir filosofiskas apceres un dziesmas par filosofiem. Performanci sāk Joņevs ar stāstījumu par to, kur satiekas filosofija un rokenrols.
H_E_Zegners: Pirms Buržuāziskās filosofijas marasma Eža skatuves aizmugurē koris Edgara Vītola vadībā iemēģina Lilioma dziesmu.
H_E_Zegners: Festivālā iespējams arī tikt pie jauna matu griezuma - mazu filiāli atvēris salons Royal Dendy. Interese esot milzīga, jāstrādā smagi. Blakus friziera krēslam iespējams uzpīpēt arī ūdenspīpi.
H_E_Zegners: Arī šodien cilvēki izmanto iespēju nopeldēties baseinā. Laiks ir apmācies, bet samērā silts.
H_E_Zegners: Nupat sākušās arī otrās kāzas. Šīs, pēc precinieku vēlmes, ir ļoti klusas un mierīgas.
H_E_Zegners: Enerģisku folkroku uz Eža skatuves piedāvā Guntis Veilands un Lelde Riteniece ar pavadošo sastāvu.
H_E_Zegners: Atpūtas iespējas festivālā ir ļoti dažādas, katram iespēja atrast kaut ko savai sirdij tuvāku.
H_E_Zegners: Arī šogad notiek jau par tradīciju kļuvušais krūšu atliešanas pasākums.
H_E_Zegners: Jaunais pāris pēc kāzām visiem novēl mīlestību. Reti gadās redzēt tik daudz smaidīgus cilvēkus vienuviet!
H_E_Zegners: Pirmo pāri muzikāli pavada Samba de Riga un Oranžo brīvdienu mūziķi! Taču kāzas nav vienīgā lieta, ko šodien vērts vērot Labā dabā. Otrās dienas programma ir divreiz plašāka kā pirmās. Šodien uzstāsies Sus dungo, Nohow, Sniegavīru Rūpnīca, The Angelcy (IL), Rīgas modes, Inokentijs Mārpls, Brutto (BY), Pienvedēja piedzīvojumi, Pyro Trees, Alis P, S.I.L.S., Martas Asinis, Subhumans (UK), Baložu pilni pagalmi, Rebel Riot, All Day Long, Buržuāziskās filosofijas marasms, Nils Īle & Afro Ambient, Nucleus Roots (UK), Zāle, Marta migla, Nepieradinātā folka orķestris, Nebijušā restauratori... un vēl daudzi citi!
H_E_Zegners: Parakstītās laulības apliecības atrādīšanu publika uzņem ar emocijām.
H_E_Zegners: Kā jau minēts, festivāla apmeklētāji šodien būs liecinieki vēl trim kāzām!
H_E_Zegners: Pirmais jāvārds ir teikts! Apkārt pulcējušies precinieku draugi un citi sveicēji. Šīs noteikti ir vienas no neparastākajām kāzām, kādas esmu redzējis.
H_E_Zegners: Kāzas ir pilnīgi leģitīmas - tās vada vietējās dzimtsarakstu nodaļas pārstāve un tiek teikti zvēresti. Ik pa beīdim no publikas izskan Rūgts!
H_E_Zegners: Gredzenus mij pirmais pāris!
H_E_Zegners: Pēc tam, kad vakar bijām noslēguši teksta tiešraidi, dzīve festivālā, protams, turpinājās. Uzstājās grupa S.A.D., zem kuras nosaukuma slēpjas deviņdesmito gadu pagrīdes gotiskā roka grupas Skumju akmeņi kodols, kas tagadējā formā uzstājās bez solistes Helēnas Kozlovas, kā arī Auļi, Riga Reggae, Bezgalībieši un jaunie censoņi Chomsky Chess Club - pašmāju noizroka grupa. Protams, dīdžeji cilvēkus dancināja līdz pašam rītam.
H_E_Zegners: Pēc pavisam neilga brīža gaidāms ļoti īpašs notikums - sāksies Labas dabas kāzas!
https://www.delfi.lv/kultura/news/culturenvironment/festivala-laba-daba-gredzenus-mis-cetri-pari.d?id=46261643
H_E_Zegners: Otrā diena sākusies ar pelēkiem mākoņiem, taču laiks ir samērā silts. Šorīt cilvēki paudījuši jau vairākus priekšnesumus, tostarp koncertus. Uzstājās Jēkabs Nīmanis ar dziesmām bērniem, pankroka grupa Jūdas Graši, apmeklētājiem bija iespēja baudīt interaktīvās meistarklases ar Nilu īli, taču Suņa skatuvē ievērojamu pūli smīdināja etīžu teātris Nerten.
https://www.delfi.lv/kultura/news/music/foto-laba-daba-telsu-pilsetina-sprigani-mostas-festivala-otrajai-dienai.d?id=46286329
Zemāk - atskats uz festivāla pirmo dienu.
https://www.delfi.lv/kultura/news/music/ieskaties-ka-gaja-festivala-laba-daba-pirmaja-diena-teksta-tiesraides-arhivs.d?id=46284737
https://www.delfi.lv/kultura/news/music/foto-video-festivals-laba-daba-ratniekos-uznem-apgriezienus.d?id=46284865
https://www.delfi.lv/kultura/news/music/foto-no-pankroka-lidz-folkmuzikai-festivala-laba-daba-pirmas-dienas-koncerti.d?id=46285469
H_E_Zegners: Sveiciens visiem no Ratniekiem! Sākusies festivāla Laba daba otrā diena.

Tags

Henriks Eliass Zēgners Koncerti Laba daba Mūzika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form