Atvērs Rainim un Aspazijai veltītu mūzikas ierakstu 'Es domāju uz Tevi'
Foto: Didzis Grodzs

Piektdien, 17. decembrī, pulksten 19 izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa" notiks mūzikas ieraksta "Es domāju uz Tevi" atvēršanas koncerts, kurā piedalīsies mūziķi no apvienības "Dagda".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mūzikas ieraksts tapis teju divus gadus un procesā izveidojies par saistošu Aspazijas un Raiņa laikmeta un dzīvju stāstu. Ierakstā skan Ievas Paršas un Pētera Trasuna oriģinālkompozīcijas, kā arī Emīla Dārziņa kordziesma un Aleksandra Vaicehovska skaņu partitūra. Ierakstu papildina rakstnieka Roalda Dobrovenska trāpīgās replikas. CD noformējusi māksliniece Ieva Jurjāne.

Ieraksta atvēršanas koncertā uzstāsies Ieva Parša (balss), Krišjānis Norvelis (balss), Aldis Liepiņš (klavieres), Pēteris Trasuns (alts) – un draugi Linda Koopa (balss), Māra Vaickovska (balss), Gundars Grasbergs (stāstnieks), kā arī Rīgas kamerkoris "Ave Sol" diriģentu Andra Veismaņa un Jurģa Cābuļa vadībā.

Par skaņas ainavām koncertā rūpēsies mūzikas ieraksta skaņu režisors Tālis Timrots, dzeju lasīs Inese Zandere, Velta Kaltiņa, Māris Salējs un Roalds Dobrovenskis.

Attālināti koncertā būs klātesoši arī apvienības "Dagda" mākslinieki Jānis Porietis ( trompete, foto un video), Edgars Saksons ( sitaminstrumenti ), Aigars Červinskis ( ģitāras ) un "Dagdas" idejas autors, mūzikas apskatnieks Orests Silabriedis (teksti).

"Dagdas" CD ir arī daudzu tā dalībnieku jubileju "svinētājs" - pašai dziedātājai un kompozīciju autorei Ievai Paršai, Krišjānim Norvelim, Edgaram Saksonam un Orestam Silabriedim – 50, Aldim Liepiņam - 60, un Roaldam Dobrovenskim – 85.

"Cilvēka solobalsij, korim un instrumentiem rakstītās Ievas Paršas kompozīcijas ir mūsdienīgas, izteiktas viegli uztveramā mūzikas valodā, noslēpumainas, liriskas un kāpināti ekspresīvas. Tajās ir gan klasiskās kordziesmas skanējums, gan rokmūzikai raksturīgi ritmi un intonācijas, pat reps. Bet visam pamatā – klasiska solodziesma," tā par jauno ierakstu vēsta tā veidotāji.

Mūzikas autore un koncerta iniciatore Ieva Parša saka: "šī mūzika tapusi aptuveni piecu gadu laikā, apkopojot pārdomas un sajūtas, kas pieredzētas ap Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gada notikumiem, – tie bija neaizmirstami iespaidi kopā ar Raiņa un Aspazijas muzejniekiem izsūtījumu vietās Slobodskā, Kirovā, Pleskavā, tur atskaņojot mūziku ar Raiņa un Aspazijas dzeju... Ar izciliem kultūras darbiniekiem Roaldu Dobrovenski un Olgu Pētersoni gūti dziļi saviļņojoši iespaidi, kopā veidojot pasākumus par abiem dižgariem. Aspazijas un Raiņa muzejos veidotas muzikālas dzejas izrādes. Un visbeidzot – iedvesmojošā mūziķu apvienība "Dagda" un koncertprogramma "Dagdas skiču burtnīcas. Sestā burtnīca" ar komponistu-laikabiedru skatījumu uz Raini un Aspaziju pirms nu jau sešiem gadiem. Tas viss manī sarullējās un solīti pa solim izradīja šo koncertizrādi un tagad arī mūzikas ierakstu par Viņiem."

Ieeja koncertā ar izstāžu zāles "Rīgas mākslas telpa" ieejas biļeti. Apmeklējot koncertu, jāievēro visi valstī noteiktie ierobežojumi.

Tags

Roalds Dobrovenskis Aspazija Emīls Dārziņš Raiņa un Aspazijas gads Rainis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form