Augustā norisināsies astotais festivāls 'Via Baltica'
Foto: Publicitātes foto

No 18. līdz 28. augustam Liepājā un citās Kurzemes vietās norisināsies astotais festivāls "Via Baltica", kas veltīts Baltijas valstu brīvības akcijai "Baltijas ceļš", portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāju pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai arī festivāls piesaistīts vēsturiskajiem 23. augusta notikumiem, Baltijas valstu neatkarības tēma tajā skatīta daudz plašāk – gan par dzīvi nebrīvē valstī, kurā valda vēsturē viens no baisākājiem totalitārajiem režīmiem, gan par izcilām personībām, kuras nesalauztas dzīvojušas šajā sistēmā, gan atgādinot, ka šobrīd dzīvojam neatkarīgā valstī, kas ļauj ikvienam māksliniekam brīvi izteikties ar savu radošo darbu.

Šogad festivāla programmu 18. augustā atklās "Baltic Jazz Trio" ar koncertu vēsturiskajā Liepājas Romas dārza pagalmā. "Baltic Jazz Trio" ir triju Baltijas valstu džeza milžu apvienība – tajā muzicē Igaunijas kontrabasists Toivo Unts, Lietuvas pianists Daiņus Paulausks un Latvijas sitaminstrumentālists Māris Briežkalns. Festivāls turpināsies ar latviešu un igauņu mūziķu trio "Tempus Balticus" koncertu "Baltijas laiks", aktiera Ērika Vilsona monoizrādi "Mana Magadana" un filmu programmu, kurā būs skatama arī Liepājā līdz šīm neizrādītā dokumentālā filma "Knutifikācija" (režisors Ivars Tontegode).

Augustā norisināsies astotais festivāls 'Via Baltica'
Foto: Publicitātes foto

23. augusta vakarā koncertzāles "Lielais Dzintars" kamerzālē notiks Šveicē dzīvojošās latviešu pianistes Artas Arnicānes un režisora Uģa Brikmaņa neparastas formas koncerts-performance "Ūdens noskaņas".

Augustā norisināsies astotais festivāls 'Via Baltica'
Foto: Publicitātes foto

Kā jau katru gadu festivāls noslēgsies augusta pēdējā sestdienā ar akciju "Senās uguns nakts" Liepājas pludmalē pie pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem, kad daudzās vietās visā Baltijas jūras krastā tiek aizdegti ugunskuri, godinot Baltijas jūru, kas mūs visus vieno. Šogad Uguns nakti ieskandinās džeza vokāliste Beāte Zviedre ar koncertprogrammu "Džezs dzied Aspaziju".

Biļetes uz maksas koncertiem jau tagad nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Lielais Dzintars
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form