Publicitātes foto
Foto: Publicitātes foto

Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē no 8. līdz 14. augustam jau 12. reizi norisināsies festivāls "Summertime – aicina Inese Galante", kas šogad priecēs skatītājus ar mākslinieku un mūzikas žanru daudzveidību, krāšņāmprogrammām, tikai Jūrmalas vasarai raksturīgu šarmantu un siltu gaisotni, portālu "Delfi" informē Ineses Galantes fonda pārstāve Inga Vasiļjeva.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā ik gadu, pasaulē slavenās Latvijas operzvaigznes Ineses Galantes aicināti, Dzintaru koncertzālē pulcēsies gan mūzikas pasaules prominences, gan jaunie talanti.

"Šogad festivāla vadmotīvs ir ceļojums, ceļš, kustība. Mākslinieka dzīve ir nepārtraukta virzība, jaunas skatuves un neaizmirstami cilvēki, spilgti iespaidi un pieredze. Festivālā kopā ar Latvijas mūziķiem muzicēs manai pasaules izjūtai radniecīgie "Grammy" balvas ieguvēji un radiostaciju hitu autori, smalki klasiskās mūzikas interpreti un džeza lielmeistari, Latvijas un ārvalstu mūzikas zvaigznes. Un, protams, jaunie talanti, kas arī šogad priecēs festivāla apmeklētājus, atklājot vairākus festivāla koncertus ar savu individuālo sniegumu vai muzicējot kopā ar pasaules zvaigznēm," par festivālu stāsta tā saimniece Inese Galante.

Festivāla atklāšanas koncerts "Bel Canto dzīres ar Inesi Galanti" Dzintaros izskanēs 8. augustā. Koncerts iecerēts kā muzikāls ceļojums pa Eiropu. Tajā izskanēs spožākās opermūzikas pērles, kas radītas Itālijā, Francijā un Vācijā, iezīmējot katras valsts unikālo kolorītu un muzikālās krāsas.

Klausītājiem būs iespēja satikties ar Latvijas mūzikas spilgtākajiem māksliniekiem – soprānu Inesi Galanti, basbaritonu Egilu Siliņu, kontrtenoru Sergeju Jēgeru un tenoru Raimondu Bramani. Pie Festivāla orķestra pults stāsies vācu diriģents Ekharts Viciks (Ekhart Wycik), kurš ir arī festivāla mākslinieciskais vadītājs.

9. augustā izskanēs koncerts "Duelis – Džezs – Dialogs", kurā krustosies Krievijas un ASV ceļi: divas spožas personības – leģendāri džeza pianisti Daniils Krāmers (Krievija) un Valērijs Grohovskis (Krievija, ASV) satiksies džeza duelī, kam par "sekundantiem" aicināti komponisti no klasikas līdz džezam – Volfgangs Amadejs Mocarts, Ludvigs van Bēthovens, Frederiks Šopens, Džordžs Gēršvins, Djūks Elingtons u. c. klasiskās mūzikas un džeza pīlāri.

Daniils Krāmers ir viens no krievu džeza skatuves labākajiem mūziķiem, unikāls pianists un komponists, kā arī vairāku džeza festivālu mākslinieciskais vadītājs un džeza mūziķu konkursu rīkotājs. Krāmers ir iemīļots festivāla "Summertime – aicina Inese Galante" viesis. Šogad pianists atgriezīsies, lai Latvijas klausītāji kļūtu par pirmatklājējiem viņa duetam ar Valēriju Grohovski.

10. augustā koncertā "Viss par mīlestību" muzicēs viens no labākajiem fadu un bosanovas meistariem Antonio Zambužu (António Zambujo, Portugāle) un Latvijas mecosoprāns Ilona Bagele.

Siltas un skaistas balss īpašnieks ar nevainojamu skatuves izjūtu un precīzi pasniegtu katras dziesmas stāstu, īsts mūzikas alķīmiķis, siržu un sentimenta virtuozs – tādas ir raksturīgākās kritiķu atsauksmes par Antonio Zambužu, kuru prominentais Amālijas Rodrigešas fonds ir atzinis par mūsdienu labāko fadu dziedātāju – vīrieti.

Mecosoprāns Ilona Bagele koncertā atskaņos Astora Pjacollas tango no mūzikas un sajūtu izrādes "Cantando y amando", par ko saņēmusi "Lielo mūzikas balvu".

11. augustā savu versiju par gadalaiku tēmu koncertā "Gadalaiki: Vivaldi, Pjacolla, Čaikovskis" piedāvās kamerorķestris "Maskavas virtuozi" un koncerta īpašais viesis – latviešu pianists, "Lielās mūzikas balvas" ieguvējs Reinis Zariņš.

Antonio Vivaldi vijoļkoncertu cikls ir viens no vispopulārākajiem klasiskās mūzikas skaņdarbiem, kas devis radošu impulsu daudziem komponistiem. Tas tapis eksperimentu nolūkā, meklējot jaunas iespējas vijoļkoncerta žanra attīstībai. Katram "Gadalaiku" cikla koncertam ir trīs daļas un katrai no daļām – tēlainā valodā rakstīta poēma, kura tiek iedzīvināta muzikālās skaņās. Pētera Čaikovska cikls radīts klavierēm, tajā izceltas visu divpadsmit mēnešu noskaņas un atmosfēra. Pārlikums kamerorķestrim rakstīts speciāli "Maskavas virtuoziem". Tango lielmeistara Astora Pjacollas versijā gadalaiku cikls pārtapis par "Četriem gadalaikiem Buenosairesā" – tie ir četri izvērsti tango, kuros ieskanas visiem tik pazīstamās tango karaļa melodijas.

12. augustā festivāla programmā izskanēs koncerts "Ģitāras naktis", kurā muzicēs "The Rosenberg Trio" un Džonijs Rozenbergs. Trio no Nīderlandes ir viens no Eiropas labākajiem čigānu svinga un čigānu džeza ģitāristu ansambļiem. Rūpīgi koptās ģimenes muzicēšanas tradīcijas turpinot, brāļi Stahelo (soloģitāra) un Nonni (kontrabass) uzaicināja viņiem pievienoties savu brālēnu Nuši (ritma ģitāra). Rozenbergu trio savos koncertos aicinājuši pievienoties Rendija Krauforde, Lučāno Pavaroti, Šērlija Beisija un daudzi citi.

Visi trīs ansambļa dalībnieki apbalvoti ar Nīderlandes Karalistes Lauvas ordeni, kas ir viens no augstākajiem apbalvojumiem, un tiek piešķirts tikai šīs valsts izcilībām mākslā, literatūrā un sportā. Trio ierakstījis 20 albumus, no kuriem vairāki ir izpelnījušies platīna un zelta diska statusu.

Nereti ansamblim pievienojas arī vokālists, dziesmu autors un ģitārists Džonijs Rozenbergs (Johnny Rosenberg, Nīderlande), kurš dzied Frenka Sinatras repertuāru, kā arī žilbinoši spēle virtuozu džeza mūziku. Kā dziedātājs Džonijs īpašu popularitāti ieguva, pateicoties sensacionālajai dalībai televīzijas projektā "Voice of Holland".

13. augustā festivālā atgriezīsies publikas mīlule Dobē Njaorē (Dobet Gnahoré), kas koncertā "Āfrikas ritmi" demonstrēs sava talanta šķautnes. "Grammy" balvas ieguvējas, Kotdivuārā dzimušās dziedātājas, perkusionistes un dejotājas Dobē Njaorē koncerts būs kā ceļojums Āfrikas dvēselē – pārsteigumiem pilns, krāšņs un reizē mežonīgs, krāsām piesātināts un elpu aizraujošs, sola festivāla rīkotāji.

Festivāls noslēgsies 14. augustā ar koncertu "Gala Galante", kas būs šo mūzikas svētku kulminācija. Kopā ar Inesi Galanti uzstāsies Sanktpēterburgas skolu apguvušais mecosoprāns, pasaules opermūzikas cienītājiem un Latvijas publikai labi pazīstamā Oļesja Petrova (Олеся Петрова, Krievija), kā arī Sergejs Jēgers, Džonijs Rozenbergs, Dobē Njaorē un džeza pianists Valērijs Grohovksis. Pie festivāla orķestra pults stāsies diriģents un festivāla mākslinieciskais vadītājs Ekharts Viciks.

Biļetes uz visiem festivāla "Summertime – aicina Inese Galante" koncertiem iespējams iegādāties "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās visā Latvijā un internetā.

Tags

Dzintaru koncertzāle Egils Siliņš Inese Galante Sergejs Jēgers Summertime - aicina Inese Galante
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form