Augustā Rundāles pilī ar pieciem koncertiem skanēs 'Liepājas vasara'
Foto: Jānis Vecbrālis

Rundāles pilī un tās dārzā 7. augustā no pulksten 13 līdz pat pusnaktij norisināsies Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) rīkotais ikgadējais mūzikas mini festivāls "Liepājas vasara Rundāles pilī".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informē orķestra pārstāvji, būs gan simfoniskā, gan kamermūzika, koncertsaruna un aizraujošs koncertuzvedums bērniem, kā arī nakts koncerts.

Festivāls tiek rīkots, sekojot gadsimtus senai kultūras saiknei, ko 1783. gadā starp Liepāju un Rundāli iedibināja Kurzemes hercogs Pēteris Bīrons un 2014. gadā atjaunoja Imants Lancmanis. Festivāls "Liepājas vasara Rundāles pilī" šogad notiks ceturto reizi.

"Rundāles pils Baltās zāles teiksmainais vieglums un Zaļā teātra sendienu burvība, aizraujošas pasakas mazajiem klausītājiem, eleganta kamermūzika lielākiem, arī prātīgas sarunas par nāves un augšāmcelšanās tēlojumu mākslā, Kristīnes Balanas un Inta Dāldera solo Gunta Kuzmas diriģētā 18./19. gadsimta mijas mūzikas programmā, un visam vainagojumā – silta vasaras nakts tumsa, Rundāles rožu smarža un Baha mūzika pils balkonā – tas viss mūs sagaida 7. augustā Rundāles pilī!" stāsta Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

Augustā Rundāles pilī ar pieciem koncertiem skanēs 'Liepājas vasara'
Foto: Jānis Vecbrālis

Pulksten 13 "Liepājas vasara" Rundāles pils Zaļajā teātrī iesāksies ar bērnu programmu – pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni kopā ar Liepājas teātra aktrisi Karīnu Tatarinovu un Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķiem – mežradznieku Ingu Novicānu un sitaminstrumentālisti Martu Kauliņu mācās tapt drosmīgs, un par skaisto, garo pupu, kas ieaug mākoņos.

Pulksten 15 pils Baltajā zālē skanēs kamermūzika. Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi izveidojuši stīgu kvinteta sastāvu un piedāvās klausītājiem vasarīgi vieglu koncertprogrammu.

Pulksten 17 pils dārza zaļajā teātrī gaidāma mūzikas apskatnieka Oresta Silabrieža vadītā koncertsaruna. Tajā par nāvi, atdzimšanu un pārdzimšanu, fēniksu un Ozīrisu, kā arī citiem mītiem un leģendām satiksies rakstnieks, Latvijas Radošo savienību padomes ģenerālsekretārs Haralds Matulis un filozofs, antīkās kultūras pētnieks Harijs Tumans. Sarunu pavadīs Liepājas Simfoniskā orķestra sitaminstrumentālista Edgara Vaivoda solo.

Augustā Rundāles pilī ar pieciem koncertiem skanēs 'Liepājas vasara'
Foto: Aiga Ozoliņa

Pulksten 20 Baltajā zālē festivāla kulminācijā diriģenta Gunta Kuzmas vadībā koncertēs Liepājas Simfoniskais orķestris. Starptautiski pazīstamā latviešu vijolniece Kristīne Balanas spēlēs solo Volfganga Amadeja Mocarta Piektajā vijolkoncertā, savukārt šī gada jubilāra, izcilā klarnetista Inta Dāldera spēli varēs dzirdēt agrīnā romantisma zvaigznes Kārļa Marijas fon Vēbera Otrajā klarnetes koncertā. Programmā arī divu Johana Sebastiāna Baha dēlu mūzika: viens ir vētru un dziņu laikmeta ideju paudējs Karls Fīlips Emanuels Bahs, savukārt otrs ir Johans Kristiāns Bahs, kuram bijis liels iespaids uz jaunā Mocarta izaugsmi.

Pulksten 22 festivāla izskaņā tiks izgaismots Rundāles dārzs, un pils balkonā skanēs 18. gadsimta šedevri. Kristīne Balanas spēlēs Baha leģendāro čakonu vijolei solo, flautistes Egijas Sproģes interpretācijā skanēs Hamburgas dižmeistara Tēlemaņa fantāzijas, savukārt čellists Krišjānis Gaiķis atskaņos Baha Trešo svītu.

Pasākumi ir plānoti tā, lai festivāla viesiem būtu pietiekami daudz laika aplūkot pils muzeja ekspozīcijas un krāšņo parku, kā arī baudīt garšīgu maltīti pils un tās apkārtnes lieliskajos restorānos, uzsver organizatori.

Festivāla programma atrodama LSO mājaslapā. Biļetes gan uz atsevišķiem festivāla koncertiem, gan visu festivāla dienu kopā, ieskaitot Franču dārza apmeklējumu, pieejamas visās "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās.

Tags

Liepājas Simfoniskais orķestris Rundāles pils
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form