Kristīne Opolais
Foto: F64

Nākamā gada maijā notiks Austrumlatvijas reģionālā daudzfunkcionālā centra svinīgais atklāšanas koncerts, kuru iecerēts veidot divās daļās, pirmajā piedāvājot oriģināldarbu, bet otrajā atklājot akustiskās koncertzāles iespējas dažādos žanriskos un stilistiskos spektros. Svinīgajā pasākumā plāno uzstāties arī rēzekniete Kristīne Opolais (attēlā), informē Rēzeknes pilsētas pašvaldības izveidotā uzņēmuma ”Austrumlatvijas koncertzāle” valdes locekle Diāna Zirniņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncerta pirmās daļas galvenais uzdevums būs atklāt Latgales interesanto, savdabīgo, dažādu nāciju ietekmēto Latgales folkloras bagātību, šīs puses mūziķu, dejotāju un spēlētāju prasmes. Skatītājus sagaida dažādi pārsteigumi arī scenogrāfijā un telpas izkārtojumā. Šajā daļā iecerēts izrādīt Latgales autoru un kolektīvu veikumu, veidojot vitālu, prieka, joku piepildītu mūzikas un dejas jauniestudējumu, stāsta koncertzāles Mākslinieciskās daļas vadītāja Ilona Rupaine.

Koncerta pirmās daļas veidošanā iesaistījusies plaša un daudzveidīga radošā komanda. Uzveduma koncepcija, scenārijs un režija ir Uģa Brikmaņa un Oresta Silabrieža pārziņā, mūzikas un aranžējumu autori ir rēzeknieši Ilona Rupaine un Einārs Lipskis, uzveduma tekstus raksta Raibīs Suņs (Oskars Orlovs), kustību konsultants ir horeogrāfs Ilmārs Dreļs, vokālā sadaļa uzticēta diriģentei Andai Lipskai, bet tērpus uzvedumam veidos Rēzeknes Tautas teātra māksliniece Ināra Apele un citi.

Koncerta otrajai daļai būs jāatklāj akustiskās koncertzāles iespējas dažādos žanriskos un stilistiskos spektros – koncertflīģeļu (”Steinway&Sons”), kora dziesmas, ērģeļu, simfoniskā orķestra skanējums. Koncerta dalībnieku izvēlē tiks akcentēta reģionālo koncertzāļu nozīmību nākotnē. Tāpēc šajā daļā skanēs latviešu un Rietumeiropas komponistu sacerējumi Latgales, Kurzemes un Vidzemes solistu un kolektīvu sniegumā. Savu dalību koncertā jau ir apstiprinājis Liepājas Simfoniskais orķestris, no Rēzeknes nākusī ērģelniece Iveta Apkalna, pianists Vestards Šimkus, Latvijas Nacionālas operas solists Krišjānis Norvelis. Arī rēzekniete Kristīne Opolais, neskatoties uz ļoti saspringto darba grafiku, plāno izbrīvēt laiku dalībai pirmās reģionālās koncertzāles Latvijā atklāšanas koncertā, vēsta Zirniņa.

Valsts Kultūrkapitāla fonda projektu konkursā Austrumlatvijas koncertzāles oriģinālstudējuma sagatavošanas posmam piešķirtais sniegtais atbalsts - 1000 lati - papildinās koncerta sagatavošanas radošās sadaļas budžetu.

Jau vēstīts, ka reģionam nozīmīgā kultūras būve iecerēta kā daudzfunkcionāls objekts, kurā ir divas akustiskās koncertzāles (viena no tām būs piemērota kino demonstrēšanai), telpas un aprīkojums semināru un konferenču rīkošanai, telpas profesionālajam orķestrim, Dzimtsarakstu nodaļai, kafejnīcai. Pašvaldības uzsver, ka centra izbūve paver iespējas ne tikai uzlabot kultūrpakalpojumu klāstu reģionā, tas ir arī viens no veidiem, kā veicināt investīciju piesaisti pilsētai. Latgaliešiem daudzfunkcionālā koncertzāle dos iespēju baudīt dažādus mākslinieciski augstvērtīgus pasākumus.

Centra būvniecību veic konkursā kārtībā izraudzītais uzņēmums ”Arčers”, līguma summa ir 10,5 miljoni latu. Ēkas arhitekti ir SIA ”Vizuālās modelēšanas studijas”.

Austrumlatvijas reģionālā daudzfunkcionālā centra izveide notiek Rēzeknes pilsētas domes īstenoto, ES struktūrfondu un valsts līdzfinansēto projektu ”Austrumlatvijas reģionālais daudzfunkcionālais centrs Rēzeknē” un ”Gājēju ielas un Austrumlatvijas reģionālā daudzfunkcionālā centra izbūve Rēzeknes mazattīstītajās teritorijās” ietvaros.

Tags

Kristīne Opolais Latgale Liepājas Simfoniskais orķestris Vestards Šimkus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form