'Baltā apkaklīte' atvaļinājumā. Viestura Buivida 10 Top 10 – 'The Prodigy'
Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Jau pagājušajā vasarā "Delfi" lasītājiem bija iespēja iepazīties ar Viesturu Buividu – kaislīgu rokmūzikas cienītāju, kurš līdzās ikdienas darbiem atrod laiku ne tikai to rūpīgi klausīties, bet arī par to rakstīt. Viesturs ikdienā ir "baltā apkaklīte", iespējams kāds vēl viņa vārdu saista ar televīzijas spēli "Superbingo", kuras vadītājs viņš bija pirms vairāk nekā 10 gadiem. Tomēr, darba laikam beidzoties, baltā apkaklīte krīt… Par laimi laikmets atļauj šai rokmūzikas aizrautībā dalīties ar draugiem. Viesturs ik nedēļu sociālajos tīklos un "Spotify" publicē paša sastādītus, viņam mīļu grupu dziesmu topus, turklāt raksta tā, ka aizķer arī tos, kuri varbūt līdz tam konkrētos māksliniekus zinājuši vien paviršā, "tikai dažas dziesmas" līmenī. Šī ir Viestura Buivida 10 Top 10 otrā sezona "Delfi". Ar viņa atļauju publicējam 10 topu sēriju. Devītais rokenrola atvaļinājuma stāsts – par grupu "The Prodigy".

"Viņi ko? Vēl spēlē?"

Tā bija visbiežākā reakcija uz manu paziņojumu 2018. gada vasarā, ka braukšu speciāli uz "Positivus", lai redzētu "The Prodigy".

Nav tik izsmalcinātā maisiņā kā "The Chemical Brothers"? Nav tik rēcīgi, kā "Fatboy Slim"? Toties viņus reiz zināja visa sasodītā pasaule. Viņi atrada eliksīru, kas ļauj bītam savērpties ar fūzētas gičas noskaņu (nevis ar pašu giču), un rezultātā joprojām ir vienīgie ar savu unikālo skanējumu.

Sāk kā multeņu repliku semplētāji, vienlaikus bauda reiva karaļu statusu un visbeidzot kļūst par visu laiku zināmāko elektronikas projektu.

1990. gadā jebkurš radikāls melomāns nedrīkstēja pat iedomāties par taustiņiem vai datoru sempliem. Pēc septiņiem gadiem visi smalkie rokenroleri gaidīja "The Prodigy" trešo plati. Daži diskrētāk, daži – drosmīgi zīmējoties.

Atceros, kā Ķīpsalas koncertā līdzās plikpaurainam bariņam treniņbikšu dejotāju "a la ripa" nosvērti šovu baudīja viens no labākajiem Latvijas džeza basistiem.

"The Prodigy" izdomāja un tad pierādīja, ka arī elektronikā var būt kārtīgi meinstrīma panki.

Bet tad notika TAS, proti, Kīta Flinta aiziešana. Kaut kā joprojām skumji, jo viņš bija visīstākais manas paaudzes elks.

Bija izcili. Visi kas bija Salacgrīvā, teica, ka bija izcili. Un bija jau arī. "The Prodigy" 20 gadus pēc savas kulminācijas bija 20 reizes labāki, nekā gaidīju.

Krenķis liels, jo bija vēl sakāmais. Gan uz skatuves, gan platē – 2018. gada rudens albums ir brīnišķīgs. Nopietni.


Source

Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form