'Bildes 2016' turpinās ar sevi jau pieteikušo grupu un radošo personību kopprojektu koncertu
Foto: Baiba Ralle. Grupa "Audiokvartāls"

Mūzikas namā "Daile" 10. oktobrī turpināsies mūzikas un mākslas festivāls "Bildes", nedēļu iesākot ar sevi pieteikušo un radošo personību kopprojektu koncertu, sākums plkst. 19.00.

Kā stāsta festivāla rīkotāji "Bilžu birojs", jau kopš pašiem pirmsākumiem festivāls apvienojis radošas personības, mūziķiem rokās ņemot otas, bet māksliniekiem – mūzikas instrumentus. Arī šajā reizē uz skatuves muzikālos kopprojektos varēs redzēt dažādu radošu profesiju pārstāvjus.

Koncertā piedalīsies radio un TV personības Karmena Stepanova, Aleksis Vilciņš, Ligita Mieze, Ieva Strazdiņa un Andris Kivičs, aktieri Mārtiņš Vilsons un Jānis Jarāns, Organiskās sintēzes institūta pētnieks Jānis Veliks – mūsdienās radoši un muzikāli cilvēki pārstāv dažādas nozares un kopā ar jaunajām grupām pārsteigs klausītājus ar īpaši "Bildēm" sagatavotu priekšnesumu.

"Ja kādreiz esi sēdējis pie bungām, tas ir tāpat kā braukt ar velosipēdu, ja reiz esi iemācījies spēlēt, to visu mūžu atcerēsies!" – tā grupas "Audiokvartāls" dalībnieks Arnis Ozoliņš raksturo sociālo mediju eksperta un dīdžeja Artūra Medņa bungu pārvaldīšanas spējas. Artūrs Mednis "Bildēs" piedalījies 1997. gadā grupas "Lolitas brīnumputns" sastāvā un tagad, gandrīz pēc 20 gadu pārtraukuma, uzstāsies sevi pieteikušo grupu un radošo personību kopprojektu koncertā kopā ar grupu "Audiokvartāls".

"Tā kā festivāla "Bildēs" ietvaros katra grupa spēlē tikai divas dziesmas, tas mudina īpaši sagatavoties," saka Arnis Ozoliņš. Grupa "Audiokvartāls" spēlē mūsdienīgu rokmūziku, kam piemīt elektroniskās mūzikas iezīmes, līdz ar to tā būs interesanta klausītājiem, kas iecienījuši klasisko rokmūzikas skanējumu, gan arī tiem, kas novērtē jaunākās muzikālās tendences.

"Grupa "Kumosiņš" ir jautra puišu apvienība, kas ir gatavi savā veidā spēlēt jebkura stila mūziku. Mēs kopā izpildīsim vecu un jautru "Eldorado" dziesmu "Es meitene, man blondi mati"," ar grupu "Kumosiņš" iepazīstina radio SWH raidījuma "Priekšnams" vadītāja Ligita Mieze. Viņa piedalīšanos radošajos kopprojektos sauc par izaicinājumu, un uz "Bilžu" skatuves viņa kāps pirmo reizi, taču Ligita daudzkārt ir bijusi klausītāju vidū.

'Bildes 2016' turpinās ar sevi jau pieteikušo grupu un radošo personību kopprojektu koncertu
Foto: Baibaa Ralle. Grupa "Kumosiņš"

Ligita Mieze saka: "Festivāls "Bildes" ir laba pieredze mūziķiem, īpaši jaunajiem, ņemot vērā to, ka iespējas sevi parādīt viņiem ir tik, cik tās ir. Savukārt klausītājiem festivāls ir laba izklaide visa mēneša garumā, sniedzot iespēju dzirdēt dažādu žanru mūziku, interesantas personības, kuras ikdienā esam pieraduši redzēt citā veidolā."

Koncerta īpašie viesi būs grupa "Logo", kas pēc vairāku gadu pārtraukuma atsākuši koncertēšanu. Septembra sākumā izdoto dziesmu "Dzīvnieks" grupa nospēlēs arī šajā vakarā. "Festivāls "Bildes" dod iespēju vismaz reizi gadā visiem mūziķiem satikties!" prieku par uzstāšanos pauž Ansis Klinstons, grupas "Logo" līderis.

Festivālā "Bildes" sevi jau pieteikušo grupu un radošo personību kopprojektu koncertā uzstāsies:

"Audiokvartāls" & mediju speciālists un DJ Artūrs Mednis, "Kumosiņš" un radio SWH raidījuma "Priekšnams" vadītāja Ligita Mieze, "MmD" & Rīga TV24 ētera personības Ieva Strazdiņa un Andris Kivičs, "Moderans" & Latvijas Radio režisore Diāna Bērza, "Marlēna" & komiķis Rūdolfs Kugrēns, "Inqognito" & aktieris Jānis Jarāns un Andris Mucenieks, Arnis Slobožaņins ("Dabasu Durovys") ar grupu & Organiskās sintēzes institūta pētnieks Jānis Veliks un "Radio Marija" dīdžejs Māris Veliks, "Symbolic" & aktieris Mārtiņš Vilsons, "Rusted Wheel" & aktrise Vita Baļčunaite u.c.
Koncerta vadītājs – Mikus Frišfelds.

Biļetes uz šo un citiem festivāla "Bildes" koncertiem nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Andris Kivičs Festivāls Bildes Jānis Jarāns Mārtiņš Vilsons Mūzikas nams "Daile"

Comment Form