Bruknas muižā notiks ikgadējais labdarības lielkoncerts 'Uzcel savu baznīcu!'
Foto: Didzis Grodzs

Svētdien, 9. jūnijā, Bruknas muižā notiks labdarības lielkoncerts "Uzcel savu baznīcu!", kas pulcēs virkni populāru mūziķu – Renāru Kauperu, Jāni Šipkēvicu, Kristīni Zadovsku, Ievu Akurateri, Gati Irbi, Daumantu Kalniņu, Igo, Aiju Andrejevu, Aivaru Hermani un daudzus citus, portālu "Delfi" informē koncerta rīkotāju pārstāve Inese Libere.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mūziķi veltīs savas dziesmas Bruknas baznīcai un tās labiekārtošanai. Pirms koncerta pie baznīcas tiks atklātas tēlnieka Sanda Aispura 12 apustuļu skulptūras.

Jau astoto gadu Bruknas muižā skanēs mākslinieku balsis labdarības lielkoncertā "Uzcel savu baznīcu!" Ar ziedojumu palīdzību no pamatiem līdz jumtam visu acu priekšā ir tapusi starpkonfesiju baznīca, kuras durvis dienas ritumā ir atvērtas ikvienam. Labdarības koncertos Bruknā ir piedalījušies daudzi Latvijas mākslinieki, tādējādi palīdzot priesterim Andrejam Mediņam un "Kalna svētību kopienas" ļaudīm piepildīt sapni – uzcelt baznīcu.

Pulksten 16.00 Bruknas muižā sāksies koncerts "Uzcel savu baznīcu!", kurā uzstāsies Renārs Kaupers, Jānis Šipkēvics, Kristīne Zadovska, Ieva Akuratere, Gatis Irbe, Daumants Kalniņš, Aija Andrejeva, Igo, Aivars Hermanis, grupa "Putnu balle", LMMDV zēnu koris no Liepājas un citi Latvijā pazīstami mākslinieki. Kā allaž, koncertu vadīs Maija Kalniņa.

Pirms koncerta, pulksten 14.00 pie Bruknas baznīcas tiks atklātas tēlnieka Sanda Aispura 12 apustuļu skulptūras. Divarpus metru augstajās skulptūrās, kur redzami mūsdienu cilvēki apustuļu tēlos, par modeļiem mākslinieks ir izmantojis savus draugus un laikabiedrus. Tēlnieks pie skulptūru tapšanas ir strādājis sešus gadus. Izmantojot materiālus, kas plaši tiek lietoti būvniecībā – betonu un armatūru – Sandis Aispurs atgriežas pie pamatiem tiešā un pārnestā nozīmē. Mākslinieku ar Bruknu saista sena draudzība ar priesteri Andreju Mediņu, veidojot mākslas darbus baznīcās.
Īpašus mirkļus apmeklētāji piedzīvos norvēģu mākslinieka Eirika Brandala elektronisko skulptūru izstādē Bruknas baznīcā. Savukārt pulksten 14.30 uzstāsies koris "Ēra" no Mazsalacas.

Pasākuma laikā taps jaunu gleznotājas Ievas Bondares darbi, apmeklētājiem būs iespēja uzklausīt mākslinieces krāsām un gaismu spēlēm uz audekla. Savukārt modes māksliniece Ilze Patmalniece vadīs radošās darbnīcas. Pirmo reizi labdarības akcijā "Uzcel savu baznīcu!" piedalīsies gleznotāja Sandra Strēle. Jau tradicionāli notiks arī cepļa atvēršana, piedāvājot keramiku, ko veidojuši priesteris Andrejs Mediņš un "Kalna svētību kopienas" ļaudis. Tāpat programmu papildinās īpaša radošā programma bērniem.

Šī gada koncerta "Uzcel savu baznīcu!" ziedojumi tiks veltīti Bruknas baznīcas sakrālā laukuma labiekārtošanai, gaismas objektiem, prožektoriem, kā arī stāvlaukumam.

Labdarības akcija "Uzcel savu baznīcu!" aizsākās 2012. gadā un tās mērķis bija piesaistīt līdzekļus un atbalstīt Svēto Apustuļu kapelas celtniecību un apustuļu skulptūru izveidi Bruknā. Izpostītajā Bruknas muižā 2001. gadā priesteris Andrejs Mediņš izveidoja unikālu dvēseles rehabilitācijas vietu "Kalna svētību kopiena", kur iespēja atrast jaunu dzīvi tiek dota dažādās atkarībās esošiem ļaudīm, rodot pašam savu ceļu šai Dieva pasaulē, lietojot vienīgi garīgās dzīves un darba terapiju. Kopienas garīgā aizbildne ir svētā Māte Terēza no Kalkutas. Reiz izpostītā Bruknas muiža šodien pārsteidz ar sakoptām ēkām un atjaunoto skaisto apkārtni. 2011. gada 31. maijā pēc Andreja Mediņa ierosmes sākās starpkonfesiju kapelas būve.

Tags

Gatis Irbe Ieva Akurātere Jānis Šipkēvics (Shipsi) Kristīne Zadovska Renārs Kaupers
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form