Ceļojums Latvijas mūzikas vēsturē. 'MicRec' arhīva pērles no 2001. gada
Foto: No 'MicRec' arhīva

Latvijā zināmākais mūzikas ierakstu uzņēmums "Mikrofona ieraksti" šogad svin 20 gadu jubileju, kurai par godu 9. novembrī "Arēnā Rīga" tiks sniegts vērienīgs lielkoncerts "20 gadi latviešu mūzikā".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Turpinādami gatavoties jubilejas koncertam, "Mikrofona ieraksti" pārstāvji piedāvā savu skatījumu par Latvijas mūzikas industriju 2001. gadā. Portālam "Delfi" par saviem piedzīvojumiem stāsta "MicRec" repertuāra direktors Guntars Račs.

Pirms piecpadsmit gadiem, kad pasaule bija pārdzīvojusi tūkstošgades mijas satraukumu, "Mikrofona ieraksti" komanda un tās paspārnē esošie mākslinieki ir pilni apņēmības, pilni cerību, un joprojām nav zaudējuši ticību tam, ka ir iespējams panākt neiespējamo – iekarot pasaules mūzikas lielākās skatuves un topus ar Latvijā radītu mūziku. Kompānijas galvenais ierocis joprojām ir grupa "Prāta vētra", lai gan, kā izrādās, arī citiem kompānijas māksliniekiem ir ne mazākas ambīcijas, un veiksme tos pavada.

Šo var uzskatīt par "MicRec" vislabāko gadu līdz šim brīdim. Sadarbības līgums ar "EMI Records" dod iespējas ne vien visu Baltiju nodrošināt ar jaunākajiem britu un amerikāņu mūzikas albumiem, bet arī sniedz iespēju latviešu māksliniekus parādīt pasaulei. Jaunus un ļoti veiksmīgus albumus izdod Raimonds Pauls, "Prāta vētra", Igo, "Labvēlīgais tips", "Tumsa", "Credo" un Ēriks Loks. Sevi piesaka projekts "Boyza", "BTH", meiteņu grupa "Māsas" un arvien lielāku popularitāti jauniešu vidū ieguvušais "nu metal" ar pašmāju "F[ei]K" kā šī mūzikas stila karognesējiem.

Tags

Arnis Mednis Igors Linga Gustavo Mārtiņš Freimanis Marija Naumova Uldis Rudaks The Hobos Jānis Lūsēns Prāta vētra Raimonds Pauls Guntars Račs Mikrofona ieraksti
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form