Cēsīs koncertēs Gidons Krēmers un 'Kremerata Baltica'
Foto: Publicitātes foto

Šī gada 9. jūnijā, pulksten 19:30, koncertzālē "Cēsis" gaidāms pasaulē slavenā vijolnieka Gidona Krēmera un viņa izveidotā orķestra "Kremerata Baltica" koncertuzvedums "Veltījums Orfejam", paziņoja koncertzāles pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Svinot Gidona Krēmera 70. un kamerorķestra "Kremerata Baltica" 20. jubileju, koncertzāle "Cēsis" rīko sengrieķu mitoloģijas varonim Orfejam veltītu koncertuzvedumu, kurā saplūdīs daba, mūzika, dzeja un māksla. Kopā ar viesiem – soprānu Ingu Kalnu, franču pianistu Likā Debargu (Lucas Debargue), lietuviešu obojisti Justi Gelgotaiti, aktrisi Gunu Zariņu un kori "...Kamēr" – mūzikā un dzejā tiks izstāstīts sengrieķu mīts par pravieti, kas ar savu spēli spēj apburt dzīvās un nedzīvās būtnes. Koncertuzvedums Margo Zālītes režijā Latvijā būs skatāms un dzirdams tikai vienu reizi koncertzālē "Cēsis".

Kā vēsta koncerta rīkotāji, režisores Margo Zālītes uzveduma iecere ir "atklāt mākslu kā koncentrētu dabu, kurā Gidona Krēmera spēle ir kā daba, kas piepildīta ar radītāja mieru".

"Esam gandarīti, ka Cēsu koncertzāles un "Kremerata Baltica" radošā ikgadējā sadarbība jūnija vasaras koncertos Cēsīs šogad vainagosies ar unikālu, tematiski skaistu mākslas darbu. Projektam piesaistīti izcilākie Latvijas un Eiropas radošie spēki, meistarīgākie mūziķi. Pati koncertzāle pārtaps par krāšņu Paradīzes dārzu, un dabas klātbūtni izjutīsim gan telpā, gan mākslā," atklāj koncertzāles programmu direktore Inese Zagorska, uzsverot, ka šis koncertuzvedums būs skatāms vienīgi Cēsīs.

Koncertuzvedumā "Veltījums Orfejam" skanēs pasaules pirmatskaņojums – franču pianista un komponista Likā Debarga īpaši šim uzvedumam rakstīts jaundarbs koncertīno "Orfeo di camera" paša autora interpretācijā. Justes Gelgotaites sniegumā dzirdēsim vēl viena šī gada jubilāra – Georga Pelēča – Koncertu obojai un stīgām " Atmiņas par Orfeju", bet Gidons Krēmers spēlēs Šūberta Fantāziju vijolei Do mažorā un ieskicēs mūsu gadsimta dzejnieka dzīves stāstu Filipa Glāsa Orfeja svītā.

Koncertuzvedumu caurvīs Rainera Marijas Rilkes dzeja no krājuma "Soneti Orfejam" aktrises Gunas Zariņas lasījumā, savukārt Inga Kalna dziedās fragmentus no Georga Filipa Tēlemana operas "Orpheus". Dabas un mūzikas spēku dziedājumos atklās jauniešu koris "...Kamēr" diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā.

Biļetes nopērkamas koncertzāles "Cēsis" kasē, "Biļešu paradīze" tirdzniecības vietās un internetā.

Tags

Gidons Krēmers Guna Zariņa Inga Kalna Kamēr (koris) Kremerata Baltica Margo Zālīte Vidzemes koncertzāle Cēsis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form