Cēsīs norisināsies Otrā Latvijas Tautasdziesmu nakts
Foto: Jānis Deinats

Sestdien, 18. maijā, pulksten 18.00, Cēsu Vēstures un mākslas muzeja teritorijā norisināsies Otrā Latvijas Tautasdziesmu nakts, kurā būs iespēja dzirdēt tautasdziesmas no tradicionāla skanējuma līdz mūsdienu interpretācijām – postfolks, etno ārtroks, folkmetāls, kā arī piedalīties kopā dziedāšanā un dejošanā, portālu "Delfi" informē pasākuma rīkotāju pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šis gads izceļas ar daudzveidīgo piedāvājumu – uz lielās skatuves Cēsu pils pagalmā kāps grupa "Jauno Jāņu Orķestris", kas ir latviešu jaunfolka apvienība, ko kopā ar domubiedriem izveidojis harizmātiskais rokmūziķis Juris Kaukulis, kā arī enerģiskā postfolkloras grupa "ImantaDimanta un draugi", etno ātroka grupa "Bur Mani", kurā apvienojušies četri spēcīgi mūziķi – Elza Rozentāle, Kaspars Kurdeko, Toms Poišs un Kaspars Vizulis, jaunā un talantīgā Aleksandra Špicberga ar grupu, tradicionālās dziedāšanas grupa "Saucējas", folkroka grupa "Symbolic" un tradicionālās tautas mūzikas grupa "Trejasmens".

Savukārt Cēsu pils dārzā būs iekārtota daudz rāmāka skatuve, kur būs dzirdams koklētāju ansamblis "Balti", Lielvārdes folkloras kopa "Josta", kā arī muzikālā apvienība "Rāmi Riti" u.c. Lai dziesma nepārtrūktu, starp norises vietām notiks savstarpēja mijiedarbība, vienai skatuvei pieklustot, sāksies darbība uz otras, tādējādi radot sasaukšanās sajūtu. Par izkustēšanos un tautasdziesmas izdejošanu parūpēsies TAD "Raitais solis".

"Tautasdziesmu nakts ir laiks, kad izjust un saklausīt to dažādību, kas mūsos ir ielikta jau no senseniem laikiem. Lai kuplinātu tradicionālās kultūras mīļotāju pulku, vēlamies parādīt, cik daudzveidīga var būt tautasdziesma, tautas mūzikas skanējums un veicināt tās popularitāti, piedāvājot ne tikai tradicionālo folkloras kopu un tautas mūzikas ansambļu dalību, bet vakara gaitā nonākt līdz ļoti mūsdienīgai un savā ziņā pat netipiskai tautasdziesmu interpretācijai. Ļoti liels prieks, ka šogad programmu ir izdevies izveidot tik dažādu," stāsta biedrības "Ziemupīte" pārstāve un idejas autore Daina Vanaga. "Programmā ikviens varēs atrast, ko sev piemērotu. Būs gan rāma saplūšana ar vidi, gan enerģiska savu iekšējo bateriju uzlādēšanās. Arī šogad plānojam uz sadziedāšanos ar apmeklētājiem."

Cēsīs norisināsies Otrā Latvijas Tautasdziesmu nakts
Foto: Publicitātes foto

Paralēli Latvijas Tautasdziesmu nakts skanošajai daļai plānotas arī dažādas radošās darbnīcas sadarbībā ar Cēsu Vēstures un mākslas muzeju, kurās būs iespējams izgatavot savu vaska sveci, iepazīt maizes cepšanas noslēpumus, uzzināt ko vairāk par vidzemnieku sakņu dārzu, kā arī veidot rotas no kaula vai pagatavot savas pastalas. Mazākie varēs piedalīties bērzu tāss apstrādes darbnīcā vai iepazīt un izmēģināt dažādus mūzikas instrumentus. Darbosies amatnieku tirdziņš.

Pasākumā ieeja ir bez maksas.

Cēsīs norisināsies Otrā Latvijas Tautasdziesmu nakts
Foto: Liene Pētersone

Tags

Cēsis Dzelzs Vilka Jauno Jāņu Orķestris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form