Cēsīs notiks Andrejam Žagaram veltīts opermūzikas koncerts
Foto: LETA

Sestdien, 10. oktobrī, Koncertzālē "Cēsis" jau otro reizi notiks Andrejam Žagaram veltīts koncerts, kurā piedalīsies Latvijas opermūzikas zvaigznes – soprāns Liene Kinča, tenors Aleksandrs Antoņenko, mecosoprāns Zanda Švēde un jaunais, daudzsološais baritons Rinalds Kandalincevs, kā arī Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) diriģenta Andra Pogas vadībā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informēja Vidzemes koncertzāles "Cēsis" pārstāvji, vakara gaitā skanēs ārijas no Riharda Vāgnera "Tristana un Izoldes", "Loengrīna" un "Nirnbergas dziedoņiem", Pētera Čaikovska "Pīķa dāmas", Džuzepes Verdi "Traviatas" un citām operām.

Turpinot tradīciju, "Andreja Žagara kultūras attīstības fonds" sadarbībā ar LNSO un Koncertzāli "Cēsīs" jau otro gadu Cēsīs, Andreja Žagara bērnības un jaunības pilsētā, rīko viņam veltītu opermūzikas koncertu.

Kā raksta koncerta organizatori, Andreju Žagaru, ilggadīgu Latvijas Nacionālās operas vadītāju, saistīja komponistu – lielo romantiķu operu un simfoniskās mūzikas partitūras, ar šo komponistu darbiem viņš veidoja savas operrežijas, šajā mūzikā viņš saskatīja savas dvēseles atspulgu. Šī iemesla dēļ "Draugi – Andrejam Žagaram" koncertu centrā ir tieši opermūzika.

Šī gada programmas pamatā ir itāļu, vācu un krievu opermūzikas milži, uz kuru veikuma balstās pasaules opernamu dzīve. Skanēs mūzika no Andrejam īpaši tuvā komponista Riharda Vāgnera operām "Likteņa vara", "Tristans un Izolde", "Loengrīns", "Nirnbergas meistardziedoņi". Pētera Čaikovska "Pīķa dāmas", Kamila Sensānsa "Samsons un Dalila" un Amilkāres Ponkjelli "Džokonda" un Džuzepes Verdi "Traviata". No minētajām operām Rīgas Baltajā namā Andrejs Žagars inscenējis "Traviatu" un "Pīķa dāmu", bet Viļņā un Bratislavā tapa "Loengrīns".

Sestdienas koncertā piedalīsies starptautisku atzinību guvušie solisti – tenors Aleksandrs Antoņenko un soprāns Liene Kinča, kuru karjeras sākās un strauji attīstījās Latvijas Nacionālajā operā (LNO) laikā, kad to vadīja Andrejs Žagars. Šobrīd dziedātāju sniegumu ir iespēja baudīt pasaules vadošajos opernamos, bet šosezon abus solistus ir iespēja dzirdēt Džakomo Pučīni operā "Toska", kas atgriežas LNO repertuārā. Būs iespēja dzirdēt arī divu jaunu opermākslinieku sniegumu. Mecosoprāns Zanda Švēde kopš 2018. gada ir Frankfurtes operas soliste, kas Latvijas Nacionālajā operā debitēja 2017. gadā ar titullomu Žorža Bizē operā "Karmena", savukārt Rinalds Kandalincevs 2019. gadā tika nominēts "Lielajai Mūzikas balvai" par izcilu sniegumu gada garumā. Līdzās debijai uz Baltā nama skatuves operā "Bohēma", dziedātājs piedalījies arī Italo Montemeci operā "Burvestības" un Rudžero Leonkavallo operā "Pajaci", kā arī Imanta Kalniņa operas "Spēlēju, dancoju" iestudējumā. Dziedātājs pats īpaši atzīmē piedalīšanos Riharda Dubras operā "Suitu sāga".

Koncertā piedalīsies arī LNSO diriģenta Andra Pogas vadībā. Iepriekš tika ziņots par temperamentīgā itāļu maestro Sesto Kvatrīni stāšanos pie LNSO diriģenta pults, bet Covid-19 saistīto ierobežojumu dēļ viņa viesošanās Latvijā nav iespējama.

Par savas darbības moto Andrejs Žagars (1958 – 2019) vienmēr ir izvirzījis tiekšanos uz augstāko mērķu sasniegšanu un atbalstu izcilībām – tas raksturo gan viņa ilggadīgo darbu operas direktora amatā, kura laikā Latvijas Nacionālā opera nokļuva Eiropas un pasaules operteātru apritē, gan arī strādājot paša dibinātajā fondā, kam pateicoties, Latvijas publika varēja iepazīt tādu pasaules slavu ieguvušu mākslinieku kā Roberta Vilsona un Mihaila Barišņikova izrādes, un Andra Nelsona vadītā Leipcigas "Gewandhaus" orķestra koncertus.

Biļetes uz koncertu nopērkamas Koncertzāles "Cēsis" kasē, "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un internetā.

Tags

Aleksandrs Antoņenko Andrejs Žagars Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris Liene Kinča Vidzemes koncertzāle Cēsis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form