Cēsīs uzstāsies argentīniešu multiinstrumentālists Sebastians Plano
Foto: May Xiong

Sestdien, 16. novembrī, Koncertzāles "Cēsis" sērijā "Ambiente skatuve" uzstāsies Berlīnē dzīvojošais argentīniešu komponists un multiinstrumentālists Sebastians Plano, portālu "Delfi" informē koncertzāles pārstāve Egija Saļņikova.

Sebastians Plano čella spēli apguvis akadēmiski, bet jau tīņa gados viņa interesi paralēli saistīja arī elektroniskās mūzikas pasaule, un mūziķis sāka eksperimentēt ar skaņu radīšanas platformām. Muzikālā skanējuma ziņā Sebastiana Plano kompozīcijas pielīdzināmas Nila Frāma (Nils Frahm), Olafura Arnaldsa (Ólafur Arnalds) un Maksa Rihtera (Max Richter) mūzikai.

Jau savā debijas albumā "Arrhythmical Part of Hearts" Plano prasmīgi izmanto čella un klavieru skaņas, perkusijas un savu balsi, zīmējot unikālas skaņu ainavas. Sekojošajā albumā "Impetus" mūziķis jau ar lielāku vērienu izmanto akustisko instrumentāciju un rada lielus ansambļa skaņdarbus. Pašam spēlējot gan akustiskos instrumentus, gan izmantojot elektroniku, viņš mūzikā panākt īstu un neatkārtojamu skanējumu – tas ir pilns miera, harmonijas, pārliecības un svaiga gaisa.

2019. gada martā mūzikas izdevniecības "Mercurykx" paspārnē iznācis Sebastiana Plano jaunākais mūzikas albums "Verve". Mūzikas žurnāls "Mojo" to raksturojis kā "elegantu, vizuāli kinematogrāfisku un modernu." Koncertā Cēsīs pamatā dzirdēsim darbus no šī albuma, kura ceļš pie klausītājiem sācies jau 2013. gadā, bet, pēc datora zādzības zaudējot jau ierakstīto materiālu, Sebastians bija spiests visu radīto rekonstruēt. Nu tas atdzimis jaunā kvalitātē.

Koncertzālē "Cēsis" "Ambiente skatuve" sēriju raksturo neordināri muzikāli meklējumi, īpaša, pat maģiska noskaņa jaunu un harizmātisku mūziķu izpildījumā. Atmosfēru šajos koncertos papildus rada arī neierastais iekārtojums ar skatuvi zāles vidū, kas klausītājus tuvina izpildītājmāksliniekiem.

Biļetes nopērkamas Koncertzāles "Cēsis" kasē, "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un internetā.

Tags

Vidzemes koncertzāle Cēsis

Comment Form