Cēsīs uzstāsies Kristīne Balanas un Berlīnes filharmonijas vadošais klarnetists Vencels Fukss
Foto: Aiga Ozoliņa

Turpinot Trīs Balanas rezidenci Koncertzālē "Cēsis" un atzīmējot Latvijas – Vācijas diplomātisko attiecību simtgadi, sestdien, 24. jūlijā, klausītājiem būs iespēja baudīt unikālu starptautisku projektu "Mūzikas labirints".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Cēsīs uzstāsies vijolniece Kristīne Balanas, Berlīnes simfoniskā orķestra vadošais klarnetists Vencels Fukss un Berlīnes filharmonijas Karajana akadēmijas absolventu un Latvijas jauno mūziķu orķestris kanādiešu diriģenta Stenlija Dodsa vadībā.

Koncerta organizatori atgādina, ka 1921. gada 1. februārī tika nodibinātas diplomātiskās attiecības starp Latviju un Vāciju kad Vācija de iure atzina Latvijas valsts pastāvēšanu. 1991. gada 28. augustā abu valstu divpusējās attiecības tika atjaunotas. Šos vēstures notikumus Vācijas vēstniecība Latvijā nolēmusi atzīmēt ar īpašu koncertu Koncertzālē "Cēsis", kura tapšanā iesaistījušies pasaules mūzikas ainā nozīmīgi radošie spēki.

"Mūzika vieno mūsu valstis ļoti īpašā veidā. Jauki, ka pēc ilgstošas atsacīšanās atkal ir iespēja baudīt mūziku klātienē," pauž Vācijas vēstnieks Latvijā Kristians Helts (Christian Heldt).

Programmu atklās Mocarta "Muzikālais joks", kam seko viņa klarnetes koncerts - viens no komponista pēdējiem darbiem pirms pāragrās nāves. Koncerts sarakstīts pirmajam klarnetes virtuozam mūzikas vēsturē, Antonam Štadleram, un izskanēs austrieša Vencela Fuksa interpretācijā. Programmā iekļauti arī kino mūzikas meistara Nino Rotas skaņdarbi. Savukārt Koncertzāles "Cēsis" šī gada rezidences māksliniece Kristīnes Balanas spēlēs baroka
komponista un vijolnieka Pjetro Lokatelli "Laberinto Armonico".

Koncertzāles "Cēsis" šī gada rezidences māksliniece, vijolniece Kristīne Balanas ir vairāku starptautisku konkursu laureāte, kā arī saņēmusi 2018. gada Lielo mūzikas balvu kategorijā "Gada jaunais mākslinieks" un Spānijas karalienes Sofijas pasniegto "Fundación Excelentia" Jaunā talanta balvu. Kristīne kā soliste uzstājusies kopā ar daudziem no pasaules vadošajiem orķestriem - Londonas Filharmonijas orķestri, Bavārijas Radio simfonisko orķestri, Parīzes kamerorķestri un citiem, bieži viesojoties tādās koncertzālēs kā Berlīnes Filharmonija, Sautbenkas centrs un Kārnegihola.

Kopš 1993. gada Vencels Fukss (Wenzel Fuchs) spēlē klarnetes solo Berlīnes Filharmonijas orķestrī un pasniedz šī orķestra Karajana akadēmijā. Viņš ieņēmis profesora posteni Hansa Eislera Mūzikas universitātē (2008‒2013) un bijis viesprofesors Tokijas Mākslas universitātē. 2015. gadā Fukss kļuva par Zalcburgas Mocarteuma universitātes profesoru. Paralēli meistarklasēm, ko mūziķis pasniedz Japānā, Eiropā un Savienotajās Valstīs, viņš koncertē visā pasaulē kā klarnetes solists, uzstājoties kopā ar tādiem orķestriem kā Tokijas Filharmonijas orķestris, Ķīnas Nacionālais simfoniskais orķestris, Korejas un Berlīnes simfoniskie orķestri un Berlīnes Filharmonijas orķestris.

Cēsīs Berlīnes filharmonijas Karajana akadēmijas absolventu un Latvijas jauno mūziķu orķestri vadīs Stenlijs Dodss (Stanley Dodds) - Berlīnes simfoniskā orķestra galvenais diriģents. Iepriekš kā viesdiriģents sadarbojies ar tādiem orķestriem kā "Hamburger Symphoniker", Pekinas simfonisko orķestri, Melburnas simfonisko orķestri, Tasmānijas simfoniskais orķestris, Jenas filharmoniju, orķestri I Pomeriggi Musicale Milano, kā arī ar Berlīnes filharmonijas Karajana akadēmijas orķestri un citām muzikālajām apvienībām. Dodss piedalījies Eiropas lielākajos festivālos Zalcburgā, Bādenbādenē, Berlīnē un Minhenē.

Biļetes uz koncertu nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs. Biļetes uz koncertu ir derīgas tikai kopā ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kas apliecina, ka apmeklētājs ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo sešu mēnešu laikā. Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, personalizēta biļete un derīgs sertifikāts. Organizatori lūdz uz pasākumu ierasties savlaicīgi.

No 13. jūlija Koncertzāles "Cēsis" mākslas galerijā ir skatāma gleznotājas Ilzes Preisas izstāde "Mana telpa". Ekspozīcijas atklāšana gaidāma 24. jūlijā pirms koncerta "Mūzikas labirints", jo arī Preisai ir bijusi radoša saikne ar Vāciju – viņa studējusi Berlīnes Mākslas akadēmijā.

Izstādes atklāšanā aicināti piedalīties interesenti ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kā arī iepriekš veiktu negatīvu Covid-19 testu.

Tags

Kristīne Balanas Cēsis Vācija Vidzemes koncertzāle Cēsis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form