Cēsīs uzstāsies latviešu mūzikas zvaigznes Bindere, Blaumane un Zariņš
Foto: Publicitātes foto

Vidzemes koncertzālē "Cēsis" svētdien, 2. aprīlī, plkst. 18.00, uzstāsies trīs spoži mūziķi, Lielās mūzikas balvas laureāti – vijolniece Eva Bindere, čelliste Kristīne Blaumane un pianists Reinis Zariņš, portālu "Delfi" informē koncertzāles pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mūziķu apvienības "Trio Palladio" koncertprogrammā skanēs 19. gadsimta klasiķu – Johannesa Brāmsa un Fēliksa Mendelszona, kā arī latviešu komponistu – Pētera Plakida un Rutas Paideres, skaņdarbi.

2015. gadā Eva Bindere, Kristīne Blaumane un Reinis Zariņš izveidoja trio, dodot tam vārdu "Palladio", un koncertēja Latvijas Republikas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē pasākumos Londonā, kā arī VSIA "Latvijas koncerti" rīkotajā "Rudens kamermūzikas festivālā". Koncertā Cēsīs apvienība atskaņos klasisku klaviertrio programmu ar laikmetīgu, tomēr vienlaikus iederīgi romantisku ielaidumu.

Koncerta pirmajā daļā skanēs Johannesa Brāmsa (1833–1897) Trio Domažorā op. 87. Leģenda vēsta, ka trio komponēšanas laikā Austrijas kūrortpilsētā Bādišlā Brāmss esot juties līksms kā putns. Līdzās – šīgada jubilāra Pētera Plakida (1947) "Romantiskā mūzika", kas savā ziņā esot sveiciens Alfrēdam Kalniņam. Darba tapšanas laiks – 1979. gads – sakrīt ar Kalniņa 100. dzimšanas dienas atceri.

Otrajā daļā skanēs Fēliksa Mendelszona (1809–1847) Pirmais klaviertrio reminorā, ko viņš komponējis 30 gadu vecumā. Prominentais mūzikas vērtētājs Roberts Šūmanis pēc trio noklausīšanās atzinis, ka kolēģis Mendelszons esot 19. gadsimta Mocarts. Trio vitālā, smalki izstrādāta mūzika, ko apstaro jaunības nimbs, ir apliecinājums tam, ka Šūmaņa apgalvojums nav pārspīlējums. Koncerta izskaņā klausītāji varēs baudīt Hamburgā dzīvojošās latviešu komponistes Rutas Paideres (1977) Klaviertrio "Pazaudētās rindas" (2005). Smalkais un skaistais Latvijas kamermūzikas modernisma paraugs izskanēs koncertā klātesot pašai komponistei.

Biļetes uz koncertu nopērkamas koncertzāles "Cēsis" kasē, "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un internetā.

Tags

čelliste Kristīne Blaumane Eva Bindere Pēteris Plakidis Reinis Zariņš Vidzemes koncertzāle Cēsis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form