Diriģentam Marisam Jansonam pasniegts Saeimas Prezidija atzinības raksts
Foto: Publicitātes foto

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece darba vizītes Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) laikā pasniegusi Saeimas Prezidija atzinības rakstu latviešu diriģentam Marisam Jansonam, kurš šajās dienās ar Bavārijas Radio simfonisko orķestri koncertē ASV, portālu "Delfi" informēja Saeimas pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saeimas Prezidija atzinības raksts Jansonam piešķirts par izcilu ieguldījumu Latvijas un pasaules mūzikas interpretācijā un par Latvijas valsts tēla un kultūras popularizēšanu.

"Mīlestība uz mūziku un smags darbs, pašaizliedzīgi veltot tam visu savu dzīvi, ir vainagojies ar visaugstāko novērtējumu – talanta cienītāju apbrīnu un cieņu visā pasaulē. Jūtos pagodināta šodien jūs sveikt Saeimas vārdā, tādējādi apliecinot visdziļāko cieņu un pateicoties par jūsu dzīves sirdsdarbu, kas ļāvis arī Latvijas vārdam izskanēt visā plašajā pasaulē," teica Mūrniece, pasniedzot atzinības rakstu māksliniekam. Viņa arī sacīja, ka Marisa Jansona personība ir iedvesmas avots un pozitīvs piemērs jaunajiem māksliniekiem, kuri vēlas sevi apliecināt starptautiski.

Mariss Jansons ir latviešu diriģents un daudzu vadošo pasaules simfonisko orķestru vadītājs gan Eiropā, gan arī ASV. Viņš ir apbalvots ar II šķiras Triju Zvaigžņu ordeni, par mūža ieguldījumu saņēmis "Lielo mūzikas balvu 2014", ir "Grammy" balvas laureāts, apbalvots ar Francijas augstākās pakāpes ordeni mākslā un literatūrā, Lielbritānijas Karaliskās filharmonijas biedrības balvu, kā arī saņēmis prestižo Ernsta fon Sīmensa balvu un citus apbalvojumus. Mariss Jansons ir vairāku ārvalstu orķestru un mūzikas akadēmiju goda loceklis, un pasaules mūzikas kritiķi mākslinieku iekļāvuši diriģentu topa trešajā vietā.

Kopš 2003. gada Mariss Jansons vada Bavārijas Radio simfonisko orķestri, bet no 2004. līdz 2015. gadam bija Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra galvenais diriģents. Kā galvenais viesdiriģents pastāvīgi viesojies pie Londonas Filharmoniskā orķestra diriģenta pults, viesdiriģenta statusā sadarbojies arī ar Londonas Simfonisko orķestri.

Ar Bavārijas simfonisko orķestri Mariss Jansons Latvijā viesojās 2014. gada rudenī, Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros.

Saeimas priekšsēdētāja uzturas ASV no 9. līdz 13. aprīlim, savukārt Kanādā – no 13. līdz 18. aprīlim. Mūrnieci vizītē pavada Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš. ASV Latvijas parlamenta delegāciju pavada Latvijas vēstnieks ASV Andris Razāns.

Tags

Mariss Jansons
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form