Diriģents Nelsons ieguvis Lielbritānijas Karaliskās filharmonijas biedrības balvu
Foto: Publicitātes foto

Diriģents Andris Nelsons ieguvis Lielbritānijas Karaliskās filharmonijas biedrības balvu, liecina informācija balvas mājaslapā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sudraba liras statuete latviešu diriģentam svinīgā ceremonijā tika pasniegta 5.maijā. Balva viņam pasniegta par plaša repertuāra, īpaši Ludviga van Bēthovena, Johannesa Brāmsa un Johana Štrausa, mūzikas dzīļu interpretāciju 2014.gadā. Žūrija atzīmējusi arī diriģenta rūpes par jaunu darbu atskaņošanu, kā tas noticis ar Breta Dīna un Hansa Abrahamsena darbiem. Īpaši uzsvērts arī Nelsona "pārveidojošais darbs" ar Birmingemas simfonisko orķestri.

Nelsons balvu saņēma kategorijā "Diriģents". Balvu šajā kategorijā 2003.gadā saņēmis arī diriģents Mariss Jansons. Kopumā balvas tika pasniegtas 13 kategorijās, atzīmējot gan izpildītāju, gan komponistu izcilību, kā arī īpašas kvalitātes, piemēram izcilību radošajā komunikācijā. Karaliskās filharmonijas biedrības zelta medaļu saņēma Karaliskās operas vadītājs Antonio Papano.

Lielbritānijas Karaliskās filharmonijas biedrības balva ir augstākā atzinība dzīvās klasiskās mūzikas meistariem Apvienotajā Karalistē. Balva iedibināta 1989.gadā, lai atzīmētu gan jaunu, gan pieredzējušu, gan britu, gan starptautisku mūziķu izcilus sasniegumus Lielbritānijā. Tās pasniegšana notiek kopā ar radiostaciju BBC3.

Tags

Andris Nelsons BBC Mariss Jansons
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form