Dobelē būs Kaspara Zemīša un kamerkora 'MoonBeams' koncerts
Foto: Ginta Zīverte

Šajā nedēļas nogalē, 14. maijā, pulksten 17 ģitārists Kaspars Zemītis kopā ar kamerkori "MoonBeams" diriģentes Noras Kalniņas vadībā aicina uz koncertu "Radīšana" Dobeles koncertzālē "Zinta". Koncertprogrammā skanēs pavasarīgi pastorāla mūzika korim un ģitārai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kaspara Zemīša virtuozā ģitārspēle un kamerkora "MoonBeams" meistarīgi sagatvotā koncertprogramma klausītājiem piedāvās pavasarīgi pastorāli meditatīvas sajūtas, skanot ģitāras solo ar Kaspara Zemīša oriģinālmelodijām un jaunākajām kormūzikas kompozīcijām kamerkora "MoonBeams izpildījumā. Koncertā būs dzirdamas Artura Maskata, Jāņa Lūsēna, Jura Vaivoda, un Jēkaba Bernāta kompozīcijas. Īpaša vieta koncertā būs ukraiņu izcelsmes pasaulslavenajam komponistam Valentīnam Silvestrovam, kura mūzikā īpaša uzmanība veltīta tieši pēcskaņai, kas veidojas, akordam izdziestot. Koncerta meditatīvajā noslēgumā – "Mesa" korim un ģitārai, ko Kaspars Zemītis sarakstījis pēc VAK "Latvija" un diriģenta Māra Sirmā pasūtījuma.

"Ģitārists Kaspars Zemītis ir gan lielisks sava aroda meistars, gan patīkams kompanjons jebkādā skatuves sadarbībā. Viņa komponētā Mesa korim un ģitārai iemieso cilvēcīgu vienkāršību, kur varam identificēties ik viens no mums. Neskatoties uz "Mesas" īpaši zemo reģistru, mūzika ir organiska un viegli uztverama," saka kora diriģente Nora Kalniņa, piebilstot, ka "mūsu sirdis šajā pavasarī, kad notiek cīņa starp gaismu un tumsu, jo īpaši ilgojas pēc mirdzošā gaišuma, kas caurstrāvo "Mesu"".

Savukārt Kaspars Zemītis apliecina: ""Mesa" ir mana saruna ar Dievu mūzikā. Šodien asāk kā vēl nekad mēs redzam, cik svarīga ir lūgšana un līdzjūtība, un kā mūsu garīgais spēks spēj radīt un iedvesmot šajā laikā, kad tik daudz kas pasaulē tiek cietsirdīgi sagrauts."

Kaspars Zemītis turpina par koncertsēriju "Radīšana": "Šī programma man ir iespēja spēlēt "Mesu" kopā ar lielisku kori, kopā ar Noru Kalniņu, kura ir ne vien "MoonBeams" vadītāja, bet arī šī kolektīva dvēsele. "Radīšana" apvieno sevī ģitāras individuālo "dziedājumu" un plašo kora skanējumu mijiedarbībā. Prieks arī dzirdēt pavisam jaunus, nesen radītus kormūzikas darbus tieši šī kora izpildījumā. Īpaši atzinīgus iepriekšējo koncertu klausītāju vārdus esam saņēmuši par skaņdarba "Melanholiskais valsis" izpildījumu. Ceru, ka gan Dobelē, gan Rūjienā un Ikšķilē tiksimies vēl ar daudz klausītājiem, kuri alkst pēc kvalitatīvas un iedvesmojošas mūzikas."

Nākamie koncerti gaidāmi 21. maijā pulksten 17; Rūjienas Sv. Bērtuļa ev. lut. baznīcā un 12. jūnijā pulksten 11.30 Ikšķiles Sv.Meinarda ev.lut baznīcā. Rūjienā ieeja koncertā par ziedojumiem baznīcas ērģeļu remontam. Biļetes – "Biļešu paradīzes" kasēs.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Kaspars Zemītis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form