Dziedātājs Igo Bauskā rīkos jaunu mūzikas festivālu 'Knifs?'
Foto: Publicitātes foto

Šovasar, 1. un 2. jūlijā, Bauskas Pilskalna estrādē notiks vērienīgs divu dienu festivāls "Knifs?". Festivāla idejas autors un viens no rīkotājiem ir populārais dziedātājs Igo.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Festivāla devīze ir: "Piešķil vasarai knifu!", savukārt tā nosaukums radies no mūziķu sarunvalodā bieži lietotā jēdziena "kinfs", kas, kā saka Igo, "ir kaut īpašs, kas rodas ilgi muzicējot un nāk ar gadiem".

Kā preses konferencē pavēstīja festivāla rīkotāju komanda, "Knifs?" ir radies kā slavenā Baltijas lielākā kantrī mūzikas festivāla "Country Bauska" turpinājums. Pandēmijas mesto izaicinājumu dēļ šis pasākums šogad ticis atcelts. Kā norāda jaunā festivāla rīkotāji, "Kinfs?" tikšot rīkots ar cieņpilnu attieksmi pret tā komandas sasniegumiem, bet nu jau ejot soli uz priekšu un izvirzot jaunus izaicinājumus.

Igo stāsta, ka šogad festivāla uzmanības centrā būs ģitāra, Šī instrumenta stilizācija saskatāma arī festivāla logotipā.

Dziedātājs Igo Bauskā rīkos jaunu mūzikas festivālu 'Knifs?'
Foto: Publicitātes foto

Festivālā koncerti notiks Bauskas Pilskalna parka estrādē uz divām skatuvēm – "Knifs?" skatuves un kluba "u.t.t." skatuves, kura ne tikai papildinās programmu, bet arī piedāvās īpašus muzikālus pārsteigumus apmeklētājiem pēc pusnakts. Kluba "u.t.t." mūziķu pamatsastāvs – Juris Kristons, Egons Kronbergs, Mārtiņš Burkevics un Vilnis Krieviņš pēc vislabākajām tradīcijām izklaidēs dziedāt un dejot gribošos festivāla baudītājus visas nakts garumā.

Festivāla pirmā diena

Bauskas festivāla pirmajā dienā, 1. jūlijā, uz abām skatuvēm dominēs kantrī mūzika un rokenrols. Koncerts uz "Knifs?" skatuves sāksies pulksten 18, kad muzicēs rokenrola dziedātājs, ģitārists Ivars Pētersons, baušķenieki "OJA Trio", kā arī populārās grupas "Ducele", "Klaidonis" un "Big Al & The Jokers". Īpašs notikums pirmās dienas noslēgumā pulksten 23 būs veltījums Latvijas kantrī mūzikas leģendas Edvīna Zariņa piemiņai. Grupai "Dakota" pievienosies vairāki mūziķi, iejūtoties "Dakotas" mūzikas noskaņās un izpildot pazīstamas Edvīna Zariņa dziesmas. Kā preses konferencē pauda Igo, pagaidām viņš neatklās, kuri mūziķi dziedās Zariņa dziesmas, taču noteikti viens no tiem būšot pats festivāla rīkotājs.

Kluba "u.t.t." demokrātiskā skatuve, sākot no pulksten18.20 būs atraktīvās dziedātājas Katrīnas Dimantas, grupu "Tarkšķu mandolīnisti" un "Audiokvartāls" pārziņā. No pusnakts skanēs kluba "u.t.t." mūziķu nakts improvizācijas.

Dziedātājs Igo Bauskā rīkos jaunu mūzikas festivālu 'Knifs?'
Foto: Publicitātes foto

Festivāla otrā diena

Festivāla "Knifs?" otrā diena, 2. jūlijs, pulksten 12 iesāksies ar ģitārista Armanda Alkšņa un ērģelnieces Ilonas Birģeles koncertu "Neredzamā klātbūtne" Bauskas Svētā Gara Evaņģēliski luteriskā baznīcā par ziedojumiem Ukrainas atbalstam.

Bauskas Pilskalna parka estrādē otrās dienas koncerts sāksies pulksten 14. Uz skatuves kāps izcili un iemīļoti mūziķi, kuriem visiem ir savs īpašais "knifs" - grupa "Big Friday", Aija Vītoliņa un Aivars Hermanis, Mārcis Auziņš, Vjačeslavs Mitrohins, "Inokentijs Mārpls", "Laime pilnīga", "Līvi", "The Hobos & Ralfs Eilands", kā arī Igo.

Savukārt kluba "u.t.t." tuvplānu skatuve neatstās vienaldzīgus dziedātājas Muunas, Baibas Ērgles, Ilonas Balodes, Valērija Cīruļa, kā arī grupu "Noslēpums" un "Lavrix Blues Band" fanus. Pēc pusnakts pie taustiņiem sēdīsies Jānis Strazds, lai koncertētu kopā ar "u.t.t." mūziķiem Egonu Kronbergu, Mārtiņu Burkevicu un Vilni Krieviņu.

No 16. maija festivāla biļetes pieejamas visās "Biļešu paradīzes" kasēs.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Festivāls Knifs? Igo (Rodrigo Fomins)
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form