Dziesmu svētku Lielo balvu saņēmis Latvijas Universitātes Pūtēju orķestris
Foto: Evija Trifanova

Dziesmu svētku Lielo balvu kā labākais pūtēju orķestris saņēmis Latvijas Universitātes pūtēju orķestris, diriģenti Jānis Puriņš un Jānis Kaģis, portālu "Delfi" informē XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vasiļjeva.

Orķestris saņēma arī naudas balvu 2000 eiro apmērā no "Conexus Baltic Grid", kā arī balvas no Dziesmu un deju svētku atbalstītājiem.

Latvijas pūtēju orķestru konkurss notika 2. jūnijā Lielajā ģildē ar tiešraidi Latvijas Radio programmā "Klasika". Konkursā sacentās 25 labākie pūtēju orķestri no visas Latvijas. Orķestru sniegumu vērtēja starptautiska žūrija, kuras sastāvā bija Guntis Kumačevs, Andris Vecumnieks, Timo Kotilainens (Timo Kotilainen, Somija), Daiņus Pavilonis (Dainius Pavilionis, Lietuva), Andreja Šolara (Andreja Šolar, Slovēnija). Kolektīvi sacentās trīs grūtības pakāpēs.

Andris Vecumnieks, žūrijas priekšsēdētājs uzreiz pēc apbalvošanas teica: "Ir gandarījums un patīkams nogurums - kā pēc labi padarīta darba. Vislielākais prieks man ir nevis par augstākās grūtības - 5. grupas - kolektīviem, bet tieši par 3. grupas kolektīviem – šie orķestri ir uz pareizā ceļa. Katrā ziņā, ik viens orķestris, kas jebkurā Latvijas novadā eksistē, ir kā kultūras zīme un mūsu identitātes izpausme. Jo vairāk orķestru, jo vairāk mēs varam būt lepni, ka mēs esam ne tikai dziedoša un dejojoša, bet arī spēlējoša tauta!"

Andreja Šolara (Slovēnija), diriģente: "Esmu pārsteigta par labo pūtēju orķestru līmeni. Mani priecē tas, ka orķestru dalībnieku vidū redzēju bērnus un jauniešus, kā arī augstu vērtēju to, ka kolektīvu sniegumā skanēja ļoti daudz latviešu komponistu mūzikas."

Pūtēju orķestru sniegumu XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos varēs dzirdēt pūtēju orķestru latviešu mūzikas koncertā 3. jūlijā, koncertos Rīgas dievnamos 4.jūlijā (ieeja – bezmaksas) un pūtēju orķestru Dižkoncertā 6. jūlijā (ieeja – bezmaksas).

Skates rezultāti:

III GRUPA

1. vieta – Gulbenes mūzikas skolas pūtēju orķestris (diriģents Donats Veikšāns), Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris (diriģents Aivars Radziņš), Rūjienas kultūras nama pūtēju orķestris "Tālavas taurētājs" (diriģents Gvido Brenčevs);

2. vieta – Rēzeknes novada un Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris (diriģents Romāns Ivanovs), Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas pūtēju orķestris Intermezzo (diriģenti Valdis Lastovskis, Katrīna Kivleniece), Siguldas Mākslu skolas Baltais flīģelis un Siguldas Valsts Ģimnāzijas pūtēju orķestris Sudrabskaņa (diriģenti Elmārs Rudzītis, Arnis Šmitiņš), Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris (diriģents Romāns Saikovskis);

3. vieta - Dobeles pilsētas kultūras nama pūtēju orķestris Dobele (diriģenti Ervīns Zandersons, Vitālijs Čakšs), Jelgavas Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris (diriģents Raitis Ašmanis), Limbažu kultūras nama pūtēju orķestris Lemisele (diriģenti Māra Zandersone, Uldis Ezermalis), Naujenes Mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestris (diriģents Jānis Grīnberts), Salacgrīvas kultūras nama pūtēju orķestris Enkurs (diriģents Vitālijs Bogdanovičs), Preiļu novada Jauniešu pūtēju orķestris (diriģenti Oļegs Koļesņičenko, Jānis Livdāns).

IV GRUPA

1. vieta - Balvu kultūras un atpūtas centra pūtēju orķestris Balvi (diriģents Egons Salmanis), Madonas pūtēju orķestris (diriģents Andrejs Cepītis);

2. vieta - Talsu pūtēju orķestris (diriģents Raitis Rērihs);

3. vieta - Cēsu kultūras un tūrisma centra pūtēju orķestris Cēsis (diriģenti Jānis Puriņš, Tālivaldis Narvils), Siguldas Absolventu orķestris (diriģents Andris Muižnieks).

V GRUPA

1. vieta - Latvijas Republikas Zemessardzes orķestris (diriģents Andis Karelis), Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris (diriģenti Jānis Retenais, Andis Karelis);

2. vieta - Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras pils Ziemeļblāzma jauniešu pūtēju orķestris Auseklītis (diriģents Haralds Bārzdiņš), Rīgas Tehniskās universitātes Studentu pūtēju orķestris SPO (diriģents Māris Martinsons), Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras pils Ziemeļblāzma pūtēju orķestris Fanfara (diriģenti Mārcis Miķelsons, Reinis Sprūde), Ozolniekus novada orķestris Zelmeri Pro (diriģenti Jānis Retenais, Tomass Kokamegi).

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgā notiks no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam.

Source

DELFI Kultūra

Tags

Dziesmu svētki 2018 Latvijas simtgade
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form