Dzintaros norisināsies 14. 'Kremerata Baltica' festivāls
Foto: Publicitātes foto

Šogad vijolnieks Gidons Krēmers svin 70 gadu jubileju, bet viņa izveidotajam kamerorķestrim "Kremerata Baltica" apritēs 20 gadi. Dubultjubilejas gadā Dzintaru koncertzālē no 14. līdz 17. septembrim notiks 14. "Kremerata Baltica" festivāls, kura laikā četros muzikāli daudzpusīgos koncertos līdzās kamerorķestra "Kremerata Baltica" mūziķiem piedalīsies mandolīnas virtuozs Avi Avitāls, operdziedātāja Elīna Šimkus, pianists Georgijs Osokins, Rīgas Doma meiteņu koris "Tiara", klavesīna spēles meistars Reinuts Teps, jaunais lietuviešu talants, diriģents Martīns Staķonis un citi mākslinieki.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Esmu ļoti laimīgs, ka "Kremerata Baltica" atradusi savas vasaras mājvietu Dzintaros, kur pats sāku savu mūziķa karjeru. Festivāla programmu veidojam kopā ar Baltijas mūziķiem un komponistiem, kuri bijuši ar mums kopā kopš "Kremerata Baltica" sākuma pirms 20 gadiem," runājot par gaidāmo festivālu, uzsver pasaulē atzītais vijolnieks Gidons Krēmers.

Atklāšanas koncertā "Viva Mozart!" 14. septembrī "Sinfonia concertante" vijolei un altam mirdzēs "Kremerata" ilggadējā pirmā vijole Eva Bindere un altiste Santa Vižine. Savukārt Mocarta "Mazajā mesā" būs iespējams nodoties polifonijai un lirismam soprāna Kristīnes Gailītes, dziedātāju Viktorijas Pakalnieces (soprāns) un Sabīnes Krilovas (mecosoprāns), ērģelnieka Jāņa Pelša izpildījumā ar jauno lietuviešu talantu – Martinu Stakioni pie diriģenta pults. Programmā paredzēta arīdzan neparasta rietumu un austrumu kultūru satikšanās igauņa Arvo Perta skaņdarbā "Orient&Occident".

15. septembra koncerts "Oņegina kontrapunkti" būs veltījums izcilajam komponistam Georgam Pelēcim, ar kuru Gidonu Krēmeru un "Kremerata Baltica" saista ilga un radoši piepildīta draudzība. Starp īpaši arī Krēmeram rakstītiem darbiem koncertā skanēs arī jaundarbs "Oņegina kontrapunkti" ar Puškina dzeju, kurā savītas Tatjanas un Oņegina vēstules, vēsmojot šķīstumam, vaļsirdībai un romantismam, kas neiztiek arī bez mokām, lūgšanām un izmisuma.

16. septembra koncerts "Kremerata Kremerata. In memoriam Pēteris Plakidis" būs veltījums neatkārtojamajam latviešu komponistam Pēterim Plakidim, kurš šā gada augustā aizgāja mūžībā. Šajā koncertā, kurā bija plānota paša Plakida piedalīšanās "Romantiskās mūzikas" atskaņojumā pie klavierēm, skanēs komponista instrumentālās kamermūzikas šedevri – "Mazs koncerts divām vijolēm" un invencija "Kvintas divām klavierēm". Līdzās arī laikabiedri un viņu pirmatskaņojumi Latvijā - "Kremerata Baltica" tuvais komponists Leonīds Desjatņikovs, mūsdienu klaviermūzikas dižgars Nikolajs Kapustins un gruzīns Sulhans Cincadze ar "Sešām minatūrām" pasaulslavenā mandolīnista, ECHO balvas ieguvēja Avi Avitala izpildījumā.

Savukārt "Kremerata Baltica" festivāla noslēguma galā koncerts "Viva the keyboard!" 17. septembrī būs slavas dziesma taustiņinstrumentu mūzikai un tās virtuoziem – igauņu klavesīna spēles meistaram Reinutam Tepam, Georgijam Osokinam un pasaules prestižākajās koncertzālēs spēlējošajam Andrium Žlabim. Laikmetu saites ar barokālu klavesīnu un 20. gadsimtu savīsies Gurecka mūzikā, britu simfoniķes Annas Klainas koncertā mandolīnai spēlēs Avi Avitāls. Jaunais latviešu komponists Jēkabs Jančevskis aizvedīs noslēpumainā sarunā ar kokiem īpaši festivālam rakstītājā skaņdarbā "Lignum". Savukārt koncerta izskaņā skanēs latviešu mūzikas nepārspējamais šedevrs, nule mūžībā aizgājušā Pētera Plakida Mūzika sitaminstrumentiem, stīgām un klavierēm – komponista jaunības dienu meistardarbs.

Biļetes uz festivālu var iegādāties "Biļešu servisa" kasēs un mājaslapā.

Tags

Kremerata Baltica
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form