Dzintaros turpināsies cikls 'Brīvdienu mūzika'
Foto: Publicitātes foto

2019. gada pirmajā pusē Dzintaru koncertzāle un diriģents Jānis Ozols aicina klausītājus uz jauniem demokrātiskā koncertu cikla "Brīvdienu mūzika" koncertiem. Šogad tajos uzstāsies operdziedātāja Elīna Šimkus, brāļi Raimonds un Oskars Petrauski, dziedātāja Jolanta Strikaite, vijolnieks Raimonds Ozols, kā arī džeza dziedātāja Kristīne Prauliņa un Laura Amantova džeza kvartets, portālu "Delfi" informē koncertzāles pārstāvji.

Šā gada pirmajā "Brīvdienu mūzikas" koncertā 27. janvārī pulksten 14.00 varēs tikties ar talantīgajiem mūziķiem, brāļiem pianistu Raimondu Petrauski un saksofonistu Oskaru Petrauski.

Brāļi Petrauski ir viens no Latvijas perspektīvākajiem un ievērojamākajiem koncertduetiem, kas regulāri koncertē gan Latvijā, gan ārzemēs. Gatavojoties "Brīvdienu mūzikas" koncertam viņi uzsver: "27. janvāra svētdiena mūsu koncertu kalendārā atzīmēta kā īpaši silta diena, kurā vēlamies klausītājiem dāvināt kādu kripatiņu saules, siltuma un vasarīgas enerģijas. Skaņdarbu izvēli šoreiz ir ietekmējuši mūsu laikapstākļi, jo, pateicoties tiem, mums radās sajūta, ka pat izcilākie klasiskās mūzikas šedevri un to autori janvārī vēlētos mazliet vairāk saules. Tādēļ nolēmām tos nedaudz sasildīt ar pašu veidotām parafrāzēm un fantāzijām par mums tuvām klasiskās mūzikas tēmām, kā arī aizvest klasiskos komponistus uz zemēm, kurās savas dzīves laikā viņi noteikti nav bijuši. Piemēram, kas notiktu, ja Mocarts uz brīdi nokļūtu Teksasā, Gēršvins saulainajā Spānijā, bet, Bahs nedaudz pastaigātos pa vasarīgo Havanu tālajā Kubā? Varam piebilst, ka, ceļojums paredzēts ne tikai pa klasikas tēmām, bet arī kino, pasaules un latviešu mūzikas melodijām. Darbadienā, mūsuprāt, šādas ieceres nebūtu prātīgi īstenot, bet brīvdienā – kāpēc gan ne?"

Otrajā "Brīvdienu mūzikas" koncertā 24. februārī uzstāsies operdziedātāja Elīna Šimkus un pianiste Ērika Millere, kuru izpildījumā varēs baudīt opermūzikas ārijas, dziesmas un senās mūzikas repertuāru.

Elīna Šimkus ir VII Starptautiskā Klaudijas Taevas (Claudia Taev) konkursa jaunajiem operdziedātājiem laureāte. 2015. gadā par izcilu sniegumu nominēta Lielajai Mūzikas balvai, savukārt ārzemju prese viņu raksturojusi kā "spoži skanošu, apveltītu ar skaistu kantilēnu un pārsteidzoši krāšņu un stabilu augšējo reģistru". Elīnas Šimkus repertuārā ir vairāk nekā 40 lielformas skaņdarbu, kopumā iestudētas 16 operu lomas, no kurām sešas ir baroka operās un trīs – Mocarta operās. Kā viessoliste uzstājusies operteātros Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Itālijā, Francijā, Polijā un Krievijā.

Trešajā "Brīvdienu mūzikas" koncertā, 18. martā, uzstāsies dziedātāja Jolanta Strikaite-Lapiņa, kurai koncertā pievienosies ērģelniece Ilze Reine un trompetists Jānis Porietis. Jolanta Strikaite-Lapiņa, kuru sākotnēji publika iepazina kā populārās mūzikas izpildītāju, pēdējos gados pievērsusies klasiskajai mūzikai un jau vairākus gadus ir Latvijas Nacionālās operas soliste. Šajā koncertā viņa kopā ar draugiem atskaņos Johana Gotfrīda Mītela (Johann Gottfried Müthel), Johana Sebastiāna Baha (Johann Sebastian Bach), Georga Frīdriha Hendeļa (Georg Friedrich Händel) un Georga Fīlipa Tēlemaņa (Georg Philipp Telemann) vokālos skaņdarbus.

Ceturtajā "Brīvdienu mūzikas" koncertā, 28. aprīlī, muzicēs populārais vijolnieks Raimonds Ozols – daudzpusīgs mūziķis, kurš brīvi uzstājas klasiskās un populārās mūzikas žanrā, spēlējot gan akustisko, gan elektrisko vijoli. Šoreiz Raimonds Ozols kopā ar draugiem – taustiņinstrumentālistu un komponistu Raimondu Macatu un ģitāristu Mārci Auziņu – priecēs klausītājus ar programmu, kurā iekļauti Astora Pjacollas (Astor Piazzolla), Raimonda Paula, Georga Frīdriha Hendeļa un citu komponistu skaņdarbi.

Savukārt pēdējā šā pusgada "Brīvdienu mūzikas" koncertā, 19. maijā, varēs tikties ar džeza dziedātāju Kristīni Prauliņu un trombonista Laura Amantova džeza kvartetu, kurā muzicē Latvijā atzīti džeza mūziķi – Viktors Ritovs (taustiņinstrumenti), Andris Grunte (bass) un Artis Orubs (sitaminstrumenti). Viņu izpildījumā baudīsim latviešu džeza klasiku – Ulda Stabulnieka, Gunāra Rozenberga skaņdarbus, kā arī latviešu tautasdziesmu džeza aranžijas un džeza standartus.

Cikla "Brīvdienu mūzikas'' stundu garajos koncertos tiek gaidītas ģimenes, jaunieši vai seniori, kuri vēlas apmeklēt koncertu dienas gaišajā laikā, apvienojot to ar jauku pastaigu gar jūru un nesteidzīgu brīvdienu maltīti Dzintaru koncertzāles restorānā "Maestro". Tāpat kā iepriekšējā gadā cikla "Brīvdienu mūzikas'' koncertus vadīs atraktīvais, publikas un koristu iemīļotais diriģents Jānis Ozols. Viņš koncertus veido kā sarunu ar māksliniekiem par mūziku un dzīvi.

Vēsturiskā Dzintaru Mazā zāle ar 500 skatītāju vietām pēc vairāku gadu rekonstrukcijas un restaurācijas darbiem tika atklāta 2015. gada maijā, sniedzot iespēju koncertdarbību Dzintaros turpināt visa gada garumā.

Source

DELFI Kultūra
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form