Dzintaru koncertzāles Ziemassvētku festivāls būs skatāms televīzijas kanālā 'ReTV'
Foto: Publicitātes foto

Ņemot vērā publisko pasākumu ierobežojumus, šogad Dzintaru koncertzāles Ziemassvētku festivāls no 22. līdz 31. decembrim būs bez maksas skatāms televīzijas kanālā "ReTV", portālu "Delfi" informē koncertzāles pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jānis Lūsēns, Ingus Pētersons, Georgijs Osokins, Margarita un Kristīne Balanas, Vilis Daudziņš, vokālā grupa "Framest", kamerorķestris "Sinfonietta Riga" un daudzi citi mākslinieki priecēs klausītājus ar dažādu tautu skaistākajām Ziemassvētku melodijām, klasiskās mūzikas pērlēm, kā arī latviešu un ārzemju komponistu skaņdarbiem.

Dzintaru koncertzāles Ziemassvētku festivālu 22. decembrī pulksten 21.25 ieskandinās komponista Jāņa Lūsēna koncertprogramma "Ziemassvētku atmiņu stāsti un melodijas". Koncertuzvedumā skaistākās Jāņa Lūsēna dziesmas Ingus Pētersona balsī savīsies ar aktiera Viļa Daudziņa lasīto Viļa Plūdoņa dzeju?

Komponistu Jāni Lūsēnu un dziedātāju Ingu Pētersonu saista radoša draudzība jau daudzu gadu garumā – Pētersona samtainajam tembram Lūsēns komponējis daudzus skaņdarbus, kas ierakstīti diskos un skanējuši koncertzālēs visā Latvijā. Klausītājus gaida pārsteigums ar īpašu duetu, kurā Ingum Pētersonam pievienosies viņa meita Marta Līna Pētersone. Viņiem līdzās būs uzticamā Jāņa Lūsēna mūzikas izpildītāja akordeoniste Marita Karpa ar pašu komponistu pie klavierēm. Nepārspējamā dabas un mīlestības liriķa Viļa Plūdoņa dzeju lasīs aktieris Vilis Daudziņš, kuram ar Plūdoņa daiļradi ir īpašas attiecības: 2019. gadā viņš iestudēja dzejas izrādi – poētisku lekciju "Plūdons un upes dievs" ar Plūdoņa balādēm.

Ziemassvētku priekšvakarā, 23. decembrī pulksten 21.25, kanālā "ReTV" izskanēs vokālās grupas "Framest" īpašā svētku programmā "Ziemassvētku fantāzija", kurā skaistākās Ziemassvētku melodijas savīsies ar latviešu komponistu mūziku. Koncertā grupai pievienosies kontrabasists Jānis Rubiks un sitaminstrumentālists Krišjānis Bremšs.

Koncerta programmā iekļauti Raimonda Paula, Zigmara Liepiņa, Kaspara Zemīša, Kārļa Lāča un Jāņa Ķirša skaņdarbi. Tāpat koncertā skanēs Djūka Elingtona un Bobija Makferina leģendārās kompozīcijas, populāras Ziemassvētku dziesmas kā "White Christmas", "Zvaniņš skan" un "Let it Snow".

Ar soloprogrammu 29. decembrī pulksten 21.25 uzstāsies viens no klausītāju iemīļotākajiem pianistiem Georgijs Osokins. Ziemassvētku festivāla koncertam Dzintaru koncertzālē pianists izvēlējies Pētera Vaska meditatīvo skaņdarbu "Baltā ainava" no cikla "Gadalaiki", kurā komponists attēlojis katra gadalaika pārmaiņas dabā. Programmā skanēs arī Georgija Osokina meistardarbs – taustiņu aristokrāta un ģeniālā romantiķa Frederika Šopēna skaņdarbi. Tieši ar Šopēna mūzikas atskaņojumiem Geotgijs Osokins guva pasaules atpazīstamību. Pianista izpildījumā skanēs "Fantāzija Fa minorā op. 49" un "Polonēze – fantāzija La bemol mažorā op. 61". Programmā iekļauts arī Volfganga Amadeja Mocarta "Rondo Re mažorā" klavierēm.

29. decembrī pulksten 21.25 kanālā "ReTV" izskanēs Ziemassvētku festivāla koncerts "Vivaldi, Bahs un Vasks" kurā uz Dzintaru koncertzāles skatuves pirmo reizi kopā muzicēs māsas Kristīne un Margarita Balanas. Spožais duets ir sajūsminājis klausītājus daudzviet pasaulē – prestižajā Monpeljē Radio festivālā, Berlīnes filharmonijā, atskaņojot Johanesa Brāmsa Dubultkoncertu", prestižākajās Itālijas koncertzālēs un citur. Kā solistes viņas ir koncertējušas pasaules slavenākajās koncertzālēs: Parīzes filharmonijā, Volta Disneja zālē Losandželosā, Kārnegija zālē Ņujorkā, Karaliskajā Alberta zālē, Bārbikena centrā, Vigmora zālē Londonā, Telavivas mākslas muzejā un citur.

Ziemassvētku festivāla programmā māsas atskaņos daudzveidīgu programmu no baroka mūzikas līdz mūsdienām, kur pazīstami opusi izskanēs duetā vijolei un čellam.

Skanēs Reinholda Gliēra "Astoņi skaņdarbi vijolei un čellam", kuros vijīgi turpināta krievu romantiskās mūzikas tradīcija, Antonio Vivaldi "Ziema" no populārā koncertu cikla "Gadalaiki" māsu Balanas pārlikumā un saviļņojošā ārija "Vedrò Con Mio Dilett" no Antonio Vivaldi operas "Il Giustino".

Ekspresīvā Pētera Vaska dueta "Castillo interior" ("Dvēseles pils") iedvesma smelta no Svētās Terēzes no Avilas darba ar tādu pašu nosaukumu. Māsas Balanas ar šo skaņdarbu ieskaņojušas videoklipu, kas guvis klausītāju lielu atzinību. Savukārt dzirkstoša svētku burvība ieskanēsies ar Johana Štrausa dejām un muzikālu pārsteigumu, ko aranžējušas māsas Balanas.

Tradicionālajā Ziemassvētku festivāla Jaungada koncertā, kas kanālā "ReTV" izskanēs 31. decembrī pulksten 21.25, kamerorķestris "Sinfonietta Riga" uzstāsies kopā ar izcilo un daudzpusīgo senās mūzikas interpretu Dmitriju Siņkovski, atskaņojot baroka, Vīnes klasikas un Johana Štrausa skaņdarbus.

Vēsturiskā Dzintaru Mazā zāle ar 500 skatītāju vietām pēc vairāku gadu rekonstrukcijas un restaurācijas darbiem tika atklāta 2015. gada maijā, sniedzot iespēju koncertdarbību Dzintaros turpināt visa gada garumā. Ņemot vērā publisko pasākumu ierobežojumus, šogad Dzintaru koncertzāles Ziemassvētku festivāls no 22. līdz 31. decembrim bez maksas būs skatāms televīzijas kanālā "ReTV".

Tags

Dzintaru koncertzāle Ziemassvētki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form