Emīla Dārziņa jauktais koris 15. jubileju svinēs ar Andra Sējāna jaundarbu cikla pirmatskaņojumu
Foto: Indars Grasbergs

Emīla Dārziņa jauktais koris šī gada 27. oktobrī ar jubilejas koncertu ". Ūdens . Ceļš . " Dzintaru koncertzālē un īpaši notikumam veidotā Andra Sējāna darba pirmatskaņojumu svinēs savu piecpadsmito gadadienu, portālu "Delfi" informē kora pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jubilejas koncerts veidots divās daļās – pirmajā izskanēs Andra Sējāna cikls korim un koklei "Ūdens". Koncerta īpašais viesis būs izcilā latviešu koklētāja Laima Jansone.

Kora mākslinieciskā vadītāja Nora Kalniņa stāsta: "Cikls ir veidots kā caurviju kompozīcija četrās daļās, kuras savstarpēji savīsies ar instrumentāli veidotām muzikālām intermedijām. Saturiski ciklu caurstrāvo senā patiesība, ka cilvēks un ūdens ir divi nešķirami vienumi. Cilvēks savu esību uzsācis no ūdens, pie ūdens. Ūdenī tas smeļas gan fizisku, gan garīgu veldzi. Ūdens ir klātesošs elements cilvēka dzīvē no tā ieņemšanas brīža līdz nāvei, tas kalpo kā vienojošs elements, saistot kontinentus, kultūras. Latvju dainās mēs varam atrast ļoti daudz dziesmu par ūdeni – avotiem, upēm, ezeriem, jūrām, arī asarām. Tamdēļ cikla daļas ir izvēlētas secīgi audzējot tematisma dinamiku." Cikla režisore un idejas autore ir Margo Zālīte.

Emīla Dārziņa jauktais koris ir labi zināms kā viens no 10 labākajiem jauktajiem koriem Latvijā, kas savu muzikālo kvalitāti visspilgtāk pauž atskaņojot gan pasaules, gan latviešu kormūzikas klasiku. Kora repertuārā vienmēr bijusi arī jaunradītas mūzikas atskaņošana. Tamdēļ likumsakarīgi, ka 15 gadu jubilejas koncertā tiks ne tikai pirmatskaņots cikls "Ūdens", bet arī otrajā daļā "Ceļš" izskanēs kora iemīļotākie darbi un repertuāra ilggadējās mūzikas pērles, ko radījuši tādi komponisti, kā Ēriks Ešenvalds, Selga Mence, Imants Ramiņš, Sergejs Rahmaņinovs, Emīls Dārziņš u.c. Koncerta otrajā daļā uz skatuves kāps gan korī kādreiz dziedājušie, gan 15 gadu gaitā to diriģējošais sastāvs – Artūrs Ancāns, Jurģis Cābulis, Matīss Tučs, Raimonds Gulbis, Rūdolfs Krēsliņš un Agnese Urka –, kā arī kora pašreizējā mākslinieciskā vadītāja Nora Kalniņa.

Koris dibināts 2003. gada 3. novembrī, sākotnēji kā "Swedbank" koris (Hansabankas koris). Pēc desmit gadu darbības nosaukums mainīts uz latviešu slavenā kormūzikas komponista Emīla Dārziņa vārdu, godinot iemīļotos šī komponista darbus. Turklāt kora dibināšanas mēnesis un datums ir zīmīgs – tā ir arī Emīla Dārziņa dzimšanas diena.

Šajā sezonā koris plašākai publikai sagatavojis vēl vienu muzikālu dāvanu – tiks izdots skaņu ierakstu disks "Gaismas upes". Tas ir pirmais kompaktdisks, kas radīts, nesot Emīla Dārziņa jauktā kora nosaukumu, un tajā iemūžināti īpaši šim korim komponēti skaņdarbi. Ierakstā dzirdami tādu Latvijā un ārvalstīs populāru komponistu, kā Ērika Ešenvalda, Riharda Dubras, Jēkaba Nīmaņa, Selgas Mences un citu darbi. Projekta iniciators ir Artūrs Ancāns, kurš ir kora dibinātājs un līdz 2014. gadam bija tā mākslinieciskais vadītājs.

Biļetes uz koncertu Dzintaru koncertzālēiespējams iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs vai internetā.

Tags

Emīla Dārziņa jauktais koris Andris Sējāns Dzintaru koncertzāle Laima Jansone Margo Zālīte
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form