Festivālā 'Bildes 2016' – Jauno dziesminieku koncerts
Foto: Ilze Kovere

Mūzikas klubā "Kaļķu vārti" 6. oktobrī plkst. 19.00 notiks festivāla "Bildes 2016" Jauno dziesminieku koncerts, portālu "Delfi" informē "Bilžu birojs".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Bilžu" Jauno dziesminieku koncertā piedalīsies mūziķi, kuri kā dziesminieki jau ir iemantojuši atpazīstamību – Imants Daksis, Anete Kozlovska, Ilze Fārte, Kārlis Kazāks. Tāpat koncertā uzstāsies arī pavisam jaunie dziesminieki, kuri zināmi kā grupu dalībniekus, piemēram, Anneli Arro no grupas "Sus Dungo", Kristu Indrišonoku, kurš darbojas kopā ar grupu kā Chris Noah, Edgaru Rakovski – grupas "Relicseed" līderis.

"Akustiski es sāku spēlēt pirms kāda laika – biju fiksējis idejas, sākot no pāris taktīm līdz frāzēm, no kurām pamazām izveidojās dziesmas, kuras arī ierakstīju. Festivālā "Bildes" izsenis piedalās dažādu paaudžu mūziķi – visi zem viena jumta dara to, kas viņiem padodas vislabāk – spēlē mūziku, kas manī rada ģimenisku sajūtu," atklāj Edgars Rakovskis. Viņš koncertā spēlēs dziesmu "Uz taviem skūpstiem paļaujos" un varbūt arī kādu jaunu dziesmu.

Dziesminieks Mikus Frišfelds "Bilžu" Jauno dziesminieku koncertu dēvē par ikgadēju satikšanos.
"Tā kā "Bildēs" jāspēlē divas dziesmas, man patīk tās sakombinēt zem viena nosaukuma, šādi veidojot divu dziesmu ciklu. Šogad dziesmās gribētu pētīt slinkumu. Kad būs jākāpj uz skatuves, iespējams, prātā ienāks cita tēma. Pagājušajā gadā arī gribēju būt ļoti nopietns, bet, kad pienāca mana kārta, nopietnība bija kaut kur izgaisusi – es ar platu smaidu spēlēju ne sevišķi nopietnas dziesmas. Tāpēc jāskatās, kā attīstās kopējā koncerta gaisotne, jāpakonsultējas ar vakara vadītāju Kārli Kazāku, kurš publikai ir vistuvāk, un jāklausās sarunas aizskatuvē," dziesmu izvēlēšanās procesu raksturo Frišfelds.

Jauno dziesminieku koncertam jārada tikpat mājīga gaisotne kā sarunās pie virtuves galda, pauž koncerta vadītājs – dziesminieks Kārlis Kazāks. Katrs koncerta dalībnieks spēlēs līdz vienu vai divas dziesmas. Arī Kārlis "Bilžu" Jauno dziesminieku koncerta dziesmas izvēlēsies sajūtu vadīts, kad būs uzkāpis uz skatuves.

"Manuprāt, dziesminieku mūzika ir tāda – noklausies divas dziesmas un pietiek – līdzīgi kā ar labu dzeju – vienā reizē neizlasām visu dzejas grāmatu. "Bilžu" koncertā katrs varēs atrast kādu dziesmu, kas vislabāk raksturos viņa tā brīža noskaņojumu. Tāda ir dziesminieku specifika – bez klausītājiem mēs nepastāvam. Klausītājs rada dziesminieku dziesmas!" – saka Kārlis Kazāks.
Jauno dziesminieku uzstāsies Ilze Fārte, Mikus Frišfelds, Kārlis Kazāks, Anete Kozlovska, Mārtiņš Križevics, Mikus Straume, Jānis Uplejs, Lauris Valters, Gatis Zotovs, Edgars Rakovskis, Krists Indrišonoks, Imants Daksis, Anita Zambare un Helvijs Kārkliņš, Anneli Arro.

Festivāla programmā mūzikas namā "Daile" klausītājus priecēs "Bildēs" sevi pieteikušo un radošo personību kopprojektu koncerts (10. oktobrī), Blūza koncerts (11. oktobrī). Savukārt Rīgas Kongresu namā notiks Jauno grupu un "Bilžu" veterānu kopprojektu koncerts (22. oktobrī), Koncerts bērniem (23. oktobrī), "Bilžu veterānu koncerts" (23. oktobrī).

No 25. augusta līdz 14. oktobrim tirdzniecības centrā "Spice" apskatāma festivāla izstāde "Bilžu puķu dārzs", kuru veido mūziķu, mākslinieku un radošu personību gleznotie, zīmētie un citās tehnikās atveidotie ziedi.

Biļetes uz koncertiem nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Anete Kozlovska Festivāls Bildes Imants Daksis Kārlis Kazāks Sus Dungo
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form