Festivālā 'Skaņu mežs' uzstāsies leģendārais duets 'Autechre'
Foto: Publicitātes foto

Šā gada rudenī četrpadsmito reizi notiks nepieradinātās mūzikas festivāls "Skaņu mežs", kas šogad notiks no 13. līdz 15. oktobrim, kā arī 12. novembrī, kad mūzikas namā "Daile" uzstāsies eksperimentālās mūzikas ikonas "Autechre" (Robs Brauns un Šons Būts), portālam "Delfi" pavēstīja koncerta rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dueta darbība sākusies 1987. gadā; "Autechre" ir uzskatāms par vienu no trim vēsturiski nozīmīgās izdevniecības "Warp" atslēgas projektiem līdzās Aphex Twin un Squarepusher. Šis "Skaņu meža" koncerts ir daļa no vienīgās "Autechre" šī gada turnejas, kas notiek saistībā ar dueta jaunā, pēc kārtas divpadsmitā albuma "elseq 1-5" izdošanu.

"Autechre" pirmsākumi meklējami reivu vilnī, kas 1990. gados pārņēma Eiropu. Elektroniskā deju mūzika, kas, pie ierobežotām tehnoloģiskām iespējām attīstījās 1980./1990.gadu mijā un riskēja ieslīgt vienveidīgā house mūzikā, guva jaunu izrāvienu caur vizionāro izdevniecību "Warp Records" Šefīldā, Anglijā. Tā atrada potenciālu māksliniekos, kas uztvēra laikmeta atsvešinātās noskaņas un strauji nākošo tehnoloģisko attīstību, un spēja uz indie mūzikas, reivu un postindustriālās estētikas fona radīt novatorisku deju mūziku, kurā, cita starpā, apvienojās asimetriski un lauzti ritmi un Braiena Īno iedvesmots minimālisms. Šai izteiksmei pat tika piešķirts žanra nosaukums – IDM jeb inteliģentā deju mūzika.

Jāpiemin, ka Rokgrupa "Radiohead" nosaukusi "Autechre" par iedvesmas avotu.

Nupat iznākušais, trīs gadus tapušais albums "elseq 1-5", kura garums ir 238 minūtes (četras stundas un aptuveni pieci kompaktdiski), atspoguļo "Autechre" savu spēku briedumā un dueta dažādo agrāko estētiku un stilu saplūšanu – tajā ir gan deju mūzikas, gan agrīnās elektronikas, gan arī hiphopa iezīmes, taču ieraksts viscaur saglabā saltu, intensīvu un izaicinošu skanējumu.

Rudenī notiekošā pasākuma apmeklētājiem jābūt gataviem, ka saskaņā ar mūziķu vēlmi, "Autechre" uzstāšanās laikā koncertzālē būs pilnīga tumsa.

Biļetes uz festivālu iespējams iegādāties "Biļešu Servisa" kasēs. Abonements uz divām festivāla dienām maksā 20 EUR, bet uz visām trim festivāla dienām maksā 30 EUR un ir nopērkams tikai iepriekšpārdošanā, savukārt biļešu sākotnējā cena uz koncertvakariem iepriekšpārdošanā ir sekojoša: 14. oktobris – 15 EUR, 15. oktobris – 15 EUR un 12. novembris – 15 EUR. 13. oktobrī skatītājiem tiks piedāvāts vēlāk izziņots bezmaksas koncerts, sadarbībā ar Biržas muzeju.

Tuvākajā laikā tiks izsludināti arī citu "Skaņu mežs 2016" mūziķu uzstāšanās.

Tags

Mūzikas nams "Daile" Radiohead
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form