Festivāls 'Kulakova nakts' šoruden pārceļas uz Cēsīm
Foto: Edijs Pālens/LETA

2015. gadā aizsāktā tradīcija – festivāls "Kulakova nakts" –, kas pirmo reizi izskanēja Ogres estrādē, bet pagājušajā gadā Liepājā, šoruden, 26. novembrī, pulksten 19.00 notiks Vidzemes koncertzālē "Cēsis", portālu "Delfi" informē pasākuma organizatori.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šogad "Kulakova naktī" tāpat kā pērn muzicēs grupas "Pērkons" un "Menuets", dalību apstiprinājis arī grupas kādreizējais solists – operdziedātājs Nauris Puntulis. Tāpat koncertā piedalīsies arī "Trīs tenori" (Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis un Miervaldis Jenčs), kā arī citi viesi.

Taču galvenā loma "Kulakova naktī" paliek "Pērkonam". Juris Kulakovs "Pērkona" daļā iekļāvis visus grupas populārākos hitus: "Zaļā dziesma", "Slidotava", "Labu vakar", "Dziesma par sapumpuroto zaru", "Gandrīz tautasdziesma", "Balāde par gulbi", "Mana dienišķā dziesma", u.c.

"Man patīk doma , ka "Kulakova nakts" kļūst par festivālu, kas ceļo pa Latviju un ka šogad tā notiks Cēsīs," atzīst "Pērkona" bundzinieks Ikars Ruņģis. Savukārt dziedātāja Ieva Akuratere uzskata, ka "Kulakova nakts" iespējas ir īpaši bagātas un neizsmeļamas, jo reti kurš komponists pat visā plašajā pasaulē ir aptvēris savā daiļradē tik plašu kompozicionālu dažādību kā Juris Kulakovs. "Rokmūzika, grandiozas kantātes, aktuālu tēmu kamermūzikas cikli, emocionālas muzikālās izrādes, mūzika pūšamo instrumentu orķestrim, izcilas kora dziesmas – tas viss būs dzirdams un redzams nākamajās "Kulakova naktīs" un iepriecinās un saviļņos nu jau četru paaudžu mūzikas mīļotāju sirdis," piebilst dziedātāja.

"Latvijā "Pērkonam" ir nepārvērtējama nozīme. Būtībā tas ir vietējo rokmūziķu un publikas sociālais atpestītājs. Gari mati, tik dabiska un brīva uzstāšanās maniere un tik agresīvs, nepastarpināts un dumpīgi skaļš rokenrols ar nemitīgu sprādzienu, dūmu un pirotehnisku brīnumu pavadībā kā nevienam. Un pats galvenais – "Pērkons" ir grupa ar tik konsekventu tekstu (lielākoties Māra Melgalva) izvēli – tik nepārprotams un atklāts jaunības maksimālisms," saka muzikoloģe Daiga Mazvērsīte.

"Pērkons", iespējams, ir vistitulētākā grupa Latvijā: tajā muzicē divi Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieki – Ieva Akuratere (viņa saņēmusi arī Draudzīgā Aicinājuma medaļu) un Juris Kulakovs, kurš ir arī Līvānu Goda pilsonis, trīs Jūrmalas goda pilsoņi un visi – apbalvoti ar Barikāžu piemiņas medaļām.

Biļetes uz "Kulakova nakti" var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Grupa Pērkons Ieva Akurātere Juris Kulakovs Menuets
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form