Festivālu ‘Bildes 2012’ noslēgs veterānu koncerts
Foto: Publicitātes foto

Mūzikas un mākslas festivāla ”Bildes” 27.gadadienas izskaņā – 3.novembrī, pulksten 19 Rīgas Kongresu namā klausītājiem tiks piedāvāts ”Bilžu” veterānu koncerts ar daudzu tautā iemīļotu un festivālā muzikālu rūdījumu guvušu mākslinieku uzstāšanos, informē festivāla rīkotāji ”Bilžu Birojs”.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā vēsta festivāla rīkotāji, koncerts stilistiski būs ļoti dažāds, iekļaujot programmā spilgtus māksliniekus, kuri gan ”dzimuši”, gan ”izauguši” ”Bildēs”.

Grupas ”Tumsa” solistam Valteram Frīdenbergam šis ”Bildes” ir jubileju gads – pirms 20 gadiem mūziķis pirmoreiz kāpa uz festivāla skatuves bērnu vokālā ansambļa ”Dzeguzīte” sastāvā, savukārt pirms 10 gadiem debitēja kopā ar grupu ”Putnu Balle”.

”Kaut arī savu pirmo uzstāšanos festivālā neatceros, gadu gaitā ”Bildes” man ir kļuvušas par ļoti īpašu notikumu. Varbūt ne tik lielu lomu spēlē uzkāpšana uz skatuves, bet gan atmosfēra – brīdis, kad tu satiec cilvēkus, kurus gadu neesi saticis, paklausies, ko jaunu radījuši viņi. Tie ir svētki mūziķiem,” domā dziedātājs. Lai arī šī ”Tumsai” būs pirmā atgriešanās festivāla veterānu koncertā bez pāragri mūžībā aizgājušā solista Mārtiņa Freimaņa (1977–2011), Frīdenbergs cer, ka publika turpinās atbalstīt grupu arī pašreizējā sastāvā, jo ”galvenais ir saturs, proti, šī ļoti svarīgā cilvēka atstātais muzikālais mantojums, no kura izpildīsim dziesmu arī šoreiz”. Taujāts par nākotnes plāniem, mūziķis stāsta, ka šobrīd grupa strādā pie jauna albuma dziesmu izveides.

Daiga Petkeviča ir dziedātāja, uz kuru pavisam droši var attiecināt zīmīgo teicienu ”dzimusi ”Bildēs””, jo kopš mākslinieces pirmās publiskās uzstāšanās festivālā 1987. gadā apritējuši jau 25 gadi. ”Jāatzīst, ka sajūta toreiz bija dramatiska – es ļoti uztraucos, turklāt, man bija piešķirts otrais kārtas numurs. Atceros vien to, ka pēc nokāpšanas no skatuves burtiski sabruku. Ja tobrīd dziedātājs Arnis Miltiņš mani nebūtu iedrošinājis, sakot labus vārdus par manu balsi, to trako sajūtu dēļ diez vai būtu turpinājusi dziedāt,” stāsta Petkeviča. Kopumā viņa ”Bildes” vērtē kā ļoti vērtīgu kultūras pasākumu, bez kura daudzi šobrīd populārie mūziķi nebūtu pamanīti: ”Šis festivāls ir mākslinieka labākais draugs – tas dod gan iespēju uzstāties un izglīto, gan palīdz veidot kontaktus un vienkārši labi pavadīt laiku.” Savā jubilejas uzstāšanās reizē dziedātāja izpildīs kādu ļoti pazīstamu dziesmu Aleksandra Sircova jeb Muraveja aranžējumā, jo tieši ar viņu Petkeviča sāka savas dziedātājas gaitas.

Kā vēsta festivāla rīkotāji, šovbiznesa pārstāvis un radio balss Kaspars Upaciers jeb Ufo uz festivāla skatuves pirmoreiz kāpa 1990. gadā, un ”Bildes” uzskata par ļoti jauku un fenomenālu tradīciju: ”Jaunajiem tā ir iespēja sevi prezentēt plašākai publikai, bet veterāniem – muzikāls saiets, kurā bezbēdīgā un sentimentālā atmosfērā kopīgi atcerēties pasākuma pirmsākumus, proti, kā tas bija toreiz, kad jauni bija gan mūziķi, gan liela daļa klausītāju. Tagad smīnot jāatzīst, ka veterāni ir ne tikai uz skatuves, bet arī publikā.” Upaciers atminas, ka 80. gadu beigās ”Bildes” bija ļoti elitārs un populārs mūziķu un mākslinieku festivāls, uz ko nemaz nebija tik viegli tikt. Viņš atzīst, ka, lai arī piedalīšanās viņam un domubiedriem tolaik nebija mērķis, ”pēc pirmās reizes sapratām, ka ar humoristiskiem priekšnesumiem no ikdienas ”rāmjiem” varam izkāpt gan paši, gan likt justies brīvāk arī klausītājiem”.

”Bilžu” veterānu koncertā uzstāsies arī Harijs Zariņš & ”Colt”, ”Dzidriņas megasistēma”, ”Harmony 4 Riga”, ”Keksi”, Ginta Krievkalna ar grupu, Laimis & ”Sus Tangueros”, ”Latvian Blues Band”, Ēriks Loks, Gunārs Meijers, ”Mitrokhin's Master Band”, ”Rīgas Viļņi”, Ineta Rudzīte, Lolita Vambute, Raimonds Eizenšmits un ”Vintāža”, ”Apvienotais Bilžu brāļu orķestris”.

Koncertu vadīs Laimis Rācenājs.

Biļetes iepriekšpārdošanā uz festivāla koncertiem var iegādāties Rīgas Kongresu namā, tirdzniecības centrā ”Spice”, ”Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un internetā.

Tags

Bildes (festivāls) Latvian Blues Band
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form