Festivālu 'Saxophonia' noslēgs Latvijas Radio koris un 'Bl!ndman' saksofonu kvartets
Foto: Publicitātes attēli

Festivāla "Saxophonia" noslēguma koncertā 22. februārī koncertzālē "Rīga" plkst. 18 kopā ar Latvijas Radio kori uzstāsies viens no mūsdienu neparastākajiem saksofonu kvartetiem no Beļģijas "BL!NDMAN" - ansamblis, kurš pastiprināti pievēršas skaņas izpētei, tās robežas meklējot ārpus tradicionāla saksofona skanējuma, stāsta festivāla pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncerta programmā Maijas Einfeldes un Jāņa Lūsēna darbu pirmatskaņojumi, kā arī Johana Sebastiāna Baha, Arvo Perta, Klaudio Monteverdi mūzika. Diriģents Sigvards Kļava.

Rīgas koncerta programmā iezīmēsies senās mūzikas dominante - Latvijas Radio kora un "BL!INDMAN" sniegumā skanēs Johana Sebastiāna Baha mūzika pārlikumā četriem saksofoniem.

Tāpat koncertā atskaņos arī Orlando di Laso, Tomasa Vīlksa un Arvo Perta darbus. Otra šķautne koncertprogrammā saistīta ar mūsdienu mūziku: festivāla organizatori īpaši izceļ Maijas Einfeldes nesenāko veikumu - kora dziesmu "Jūras sagša" ar Raiņa dzeju, rakstītu Radio korim, Arta Sīmaņa saksofonam un Lienes Kļavas altam, kā arī Jāņa Lūsēna apdares, par pamatu ņemot 13. gadsimta laudas, kas skanēs kora, saksofona un alta vijoles sabalsojumā.

Tradicionālu kora a cappella skanējumu būs iespējams dzirdēt itāļu renesanses meistara Klaudio Monteverdi un baroka komponista Antonio Kaldaras mūzikā.

Biļetes "Biļešu paradīzes" kasēs.

Tags

Latvijas Radio koris Saxophonia Sigvards Kļava
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form