Foto: Ar Laimas Jansones koncertu 'Kokles dvēsele' atklāts festivāls 'Ad Lucem'
Foto: Mārite Melnika

Otrdien, 26. jūnijā, pulksten 20.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā ar latviešu koklētājas Laimas Jansones solo koncertu "Kokles dvēsele" tika atklāts 17. Introvertās mākslas festivāls "Ad Lucem", portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ceturtdien, 28. jūnijā, pulksten 20.00, Mākslas muzeja "Rīgas Birža" ātrijā pirmo reizi Latvijā uzstāsies unikālais nomadu (klejotāju) pianists Marks Vella no Francijas. Talantīgā pianista, komponista un improvizatora dzīves stāsts un mākslinieciskais koncepts ir gana neparasts. Atsakoties no spožas karjeras pasaules metropolēs, viņš ar klavierēm automašīnas kravas kastē ir apceļojis vairāk nekā 40 valstu, spēlējot visneiedomājamākajās vietās. Viņa radītā "Mīlestības karavāna" sildījusi cilvēku sirdis Madagaskaras mežos, Āfrikas ciematos, Austrumeiropas valstīs, Sahāras tuksnesī, Indijas zaļajās pilsētās un Pakistānas kalnos, spēlējot tiem, kam mūzika vajadzīga kā terapija, brīnums vai mīlestība. Latvijā šī būs pirmā pianista Marka Vella uzstāšanās.

Savukārt sestdien, 30. jūnijā, pulksten 20.00, Rīgas Sv. Pētera baznīcā uz īpašu koncertu aicinās izcilais britu čellists Metjū Bārlijs un kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" diriģenta Normunda Šnē vadībā. Šogad īstenosies sen lolota iecere – kopīgs koncerts ar kamerorķestri "Sinfonietta Rīga". Izcilie mūziķi klausītājiem sniegs neaizmirstamu muzikālo piedzīvojumu – pasaulslavenā britu komponista sera Džona Tavenera pārlaicīgā skaņdarba "Sargājošais plīvurs" atskaņojumā, kas ierakstāms mūsu laika mūzikas lielformas darbu zelta repertuārā, kā arī latviešu komponista Andra Dzenīša skaņdarbā septiņiem metāla pūšaminstrumentiem un stīgu orķestrim "In Se I".

Gan "Sinfonietta Rīga", gan Metjū Bārlija muzicēšanas meistarību varētu raksturot kā jauneklīguma, dzīvīgas aizrautības, nepārtraukta izzināšanas prieka un augstas profesionalitātes kvintesenci. Metjū Bārlija fascinējošo spēles veidu klausītāji ir iemīļojuši viņa leģendārajos astoņu stundu garajos Nakts meditācijas koncertos, ko festivālā "Ad Lucem" mākslinieks sniedzis jau no 2010. gada.

Introvertās mākslas festivāls "Ad Lucem" kopš 2002. gada sadarbībā ar izciliem māksliniekiem ik gadu piedāvā augstvērtīgus koncertus, kuru raksturīgā iezīme ir īpašais introvertās mākslas fenomens. Festivāla kontekstā garīgums ir saistīts ar cilvēka dvēseles dziļāko būtību, iekšupvērstību jeb introversiju – spēju apzināti iedziļināties būtiskajā, pievērsties savai iekšējai pasaulei un atklāt sevī dabiski mītošo garīgumu.

Biļetes uz festivālu iegādājamas "Biļešu servisa" kasēs un internetā.

Tags

Ad Lucem Laima Jansone
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form