Foto: Brīvības pieminekļa pakājē izskan emocionāli saviļņojošais koncertuzvedums '18.11'
Foto: F64

Svētku laikā pulcējot cilvēkus, valsts proklamēšanas gadadienai veltīto norišu programmā Brīvības piemineklim – Latvijas brīvības simbolam – tradicionāli ir liela un vēsturiska nozīme. Viens no centrālajiem simtgades svinēšanas notikumiem – muzikālais uzvedums "18.11" – notika tieši Brīvības pieminekļa pakājē, pulcējot vairākus tūkstošus valsts simtgades svinētāju. Turklāt šajā reizē koncerts bija vērojams no visām Brīvības pieminekļa pusēm.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Uzvedums tika veidots kā multimediāls stāsts par brīvību, kurā galvenais "stāstnieks" ir Brīvības piemineklis. To esam pieraduši redzēt acu priekšā, taču ikdienā nedomājam par tajā ietverto tēlnieka Kārļa Zāles vēstījumu – caur valsts pamatvērtībām un ideāliem uz brīvību un izcilību. Brīvības pieminekļa pakājē tradicionāli 18. novembra uzrunu saka valsts prezidents. Izņēmums nebūs arī valsts simtgades svinības.

Īpašā koncerta programmu veidoja valsts vēsturē nozīmīgi skaņdarbi, kā arī dzeja un proza par mums būtiskām lietām, ko pauda dažādi cilvēki no visas Latvijas – gan sabiedriskie darbinieki un panākumiem bagāti sportisti, gan mākslinieki un lauksaimnieki, gan jaunieši, kas mācās skolā, šādi uzsverot piemineklī pausto ideju par sabiedrības vienotību un paaudžu pārmantojamību. Paralēli koncertstāsta norisei ekrānos varēja vērot arī šī gada laikā veidotu videodarbu par mūsu dzīvi pieminekļa tuvumā gan svētku, gan darba dienās.

Uzveduma režisors un scenogrāfs – Reinis Suhanovs, mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais, videomāksliniece Katrīna Neiburga, scenārija autore Ieva Struka, producents Ojārs Rubenis. Muzikālajā notikumā piedalījās pūtēju orķestris "Auseklītis", diriģents Haralds Bārzdiņš; grupa Kristapa Krievkalna vadībā, folkloras un seno cīņu kopa "Vilkači", grupa "Pērkonvīri", solisti Ance Krauze, Laura Štoma, Aisma Valtera, Daumants Kalniņš, Dons, Artūrs Skrastiņš, Renārs Kaupers, Olivers Veldre, Ansis Jansons, kori "Vēja balss", diriģents Jurģis Cābulis; "Balsis", diriģents Ints Teterovskis; "Kamēr", diriģents Jānis Liepiņš; "Vivere", diriģents Gints Ceplenieks; "Rīga", diriģente Evita Taranda; "Juventus" diriģents Valdis Tomsons; "Aura", diriģents Edgars Vītols; "Pa saulei", diriģents Jānis Ozols; "Jasmīnas koris", diriģente Agita Ikauniece-Rimšēvica un Valsts Akadēmiskais koris "Latvija", diriģents Māris Sirmais.

Tags

18. novembris Brīvības piemineklis Kārlis Zāle Latvijai 100 Latvijas simtgade
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form