Foto: Daumants Kalniņš uzsācis jaunās programmas 'Atspulgi' turneju
Foto: Māris Bartulāns, "Muzikaspasaule.lv"

Jaunais un talantīgais dziedātājs Daumants Kalniņš, kuru daudzi pazīst gan kā Kvazimodo no Zigmara Liepiņa operas "Parīzes Dievmātes katedrāle" iestudējuma Latvijas Nacionālajā teātrī, gan kā solistu daudzos ievērojamos koncertprojektos, 19. februārī uzsāka savu Latvijas koncertturneju, klausītājiem piedāvājot jaunāko soloprogrammu "Atspulgi", portālu "Delfi" informēja mūziķa menedžmenta pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Daumanta Kalniņa koncertos, kas plānoti visā Latvijā, skanēs dažādi pazīstami skaņdarbi jaunas interpretācijās – Raimonda Paula "Tu nāc, tu ej", Arņa Medņa "Šodien ārā saulains laiks", Mārtiņa Brauna "Es nesatiku tevi", Zigmara Liepiņa "Septītās debesis", Ingus Baušķenieka "Milžu cīņa", Jura Kulakova "Mēs pārtiekam viens no otra", Imanta Kalniņa "Melnā aronija", Aleksandra Kublinska "Mazā Jana", Raimonda Paula "Dziesmiņa par prieku" u.c.

"Programmā esam iekļāvuši gan latviešu estrādes klasiķu, gan mūsdienu komponistu populārākās dziesmas, kas man un maniem domubiedriem – pavadošajai grupai – ir sekojušas visas muzikālās dzīves garumā," par jauno programmu stāsta dziedātājs, atzīstot – šīs dziesmas veidojušas viņa attiecības ar latviešu pop un rokmūziku. "Tās ir populāras, bet nepelnīti piemirstas dziesmas, kurās esam atraduši ne tikai to muzikālo vērtību un sava laika elpu un smaržu, bet arī aktualitāti mūsdienās, lai šajā programmā mēs liktu tām ieskanēties no jauna, savās versijās , ievijot aranžējumos arī savas muzikālās zināšanas un pieredzi, kas iegūta daudzajos mūzikas festivālos un koncertos," saka Daumants Kalniņš.

Jāpiebilst, ka dziedātāja kontā jau ir vairākas nozīmīgi apbalvojumi: par Kvazimodo lomu "Parīzes Dievmātes katedrālē" viņš saņēma "Spēlmaņu nakts" balva kategorijā "Gada debija skatuves mākslā" (2012; par šo lomu Daumants tika nominēts arī "Lielajai mūzikas balvai"); savukārt 2015.gadā viņš ieguva konkursa "Riga Jazz Stage" Grand Prix. "Daumants ir cilvēks – tīrradnis," par dziedātāju saka LMB žūrijas dalībniece – LR3 "Klasika" direktore Gunda Vaivode.

Koncertos Daumantam Kalniņam talkā nāks viņa uzticamie skatuves partneri – sevi apliecinājušie pop, roka un džeza mūziķi, kas darbojas dažādos projektos (TV projekta "Mana dziesma" orķestris, "Silvestri Orkestri", "City jazz big band" un "Twin Town", Latvijas Radio bigbends u.c.): Mārcis Auziņš (ģitāra), Toms Poišs (kontrabass), Rūdolfs Dankfelds (sitaminstrumenti) un Kristaps Vanadziņš (taustiņinstrumenti).

Koncertprogrammas "Atspulgi" koncerti notiks:

Ogres Kultūras centrā 3. martā plkst.19.00
Rīgā, Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” 4. martā plkst.19.00
Madonas kultūras namā 8. martā plkst.19.00
Alūksnes kultūras centrā 9. martā plkst.19.00
Krustpils kultūras namā 12. martā plkst.19.00
Vidzemes koncertzālē „Cēsis” papildkoncerts 19. martā plkst.15.00

Tags

Arnis Mednis Daumants Kalniņš ģitārists Mārcis Auziņš Latvijas Nacionālais teātris Mārtiņš Brauns Raimonds Pauls
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form