Foto: Eva Bindere, Kristīne Blaumane un Reinis Zariņš koncertē Cēsīs
Foto: Anrijs Požarskis

Svētdien, 2. aprīlī, koncertzālē "Cēsis" uzstājās trīs spoži latviešu mūziķi, Lielās mūzikas balvas laureāti – vijolniece Eva Bindere, čelliste Kristīne Blaumane un pianists Reinis Zariņš. Kopā muzicējot kā "Trio Palladio", viņi atskaņoja klasisku klaviertrio programmu ar laikmetīgu, tomēr vienlaikus iederīgi romantisku ielaidumu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncerta pirmajā daļā skanēja Johannesa Brāmsa (1833-1897) Trio Domažorā op. 87. Līdzās skanēja šī gada jubilāra Pētera Plakida (1947) "Romantiskā mūzika", kas savā ziņā esot sveiciens Alfrēdam Kalniņam, jo darba tapšanas laiks – 1979. gads – sakrīt ar Kalniņa 100. dzimšanas dienas atceri.

Otrajā daļā Binderes Blaumanes un Zariņa izpildījumā skanēja smalko un skaisto Latvijas kamermūzikas modernisma paraugu – Hamburgā dzīvojošās latviešu komponistes Rutas Paideres (1977) Klaviertrio "Pazaudētās rindas" (2005). Koncerta izskaņā – Fēliksa Mendelszona (1809-1847) Pirmais klaviertrio reminorā.

Eva Bindere ir viena no Latvijas spožākajām vijolniecēm – soliste, kamermūziķe, orķestra koncertmeistare. Lielās mūzikas balvas ieguvēja kategorijā "Gada mūziķis". Beidzamajos gados regulāri uzstājas ar Londonas Karaliskās Mūzikas koledžas profesora Jurija Žisļina vadīto orķestri "Krievijas virtuozi". Kopš 2012. gada ir koncertmeistara vietniece Oksfordas filharmoniskajā orķestrī.

Bijusi ilggadēja "Kremerata Baltica" pirmā vijole (1997-2012). Ar šo orķestri uzstājusies visā pasaulē, spēlējot arī duetos un kameransambļos ar Gidonu Krēmeru. Kopā ar "Kremerata Baltica" domubiedriem Eva savulaik izveidoja kvartetu "Euphonia" – Lielās mūzikas balvas ieguvēju 2006. gadā. Evu aicinājuši par vieskoncertmeistari tādi kolektīvi kā Bergenas filharmoniskais orķestris, Kijevas kamerorķestris, "Maskavas solisti", "Amsterdam Sinfonietta", Bāzeles kamerorķestris, "Camerata Bern", kā arī "Sinfonietta Basel", ar ko Eva devās Japānas tūrē.

Kristīne Blaumane ir viena no latviešu izcilākajām čellistēm – soliste, kamermūziķe, orķestra grupas koncertmeistare. Spēlējusi solo ar Latvijas orķestriem, "Britten Sinfonia", "London Soloists Chamber Orchestra", Londonas filharmonisko orķestri, "Amsterdam Sinfonietta", "Kremerata Baltica" un citiem.

1999. gadā Kristīne kļuva par "Amsterdam Sinfonietta" čellu grupas koncertmeistari un strādāja šajā orķestrī līdz 2010. gadam. Kopš 2007. gada Kristīne ir Londonas filharmoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistare.

Ieskaņojusi vairākus CD. Divreiz saņēmusi Latvijas Lielo mūzikas balvu (2005. un 2007. gadā).

Reinis Zariņš ir Londonā dzīvojošs latviešu koncertpianists, viens no Latvijas ievērojamākajiem talantiem, dziļi pārdomātu interpretāciju meistars, solists un kamermūziķis, konceptuālu starpmākslu projektu dalībnieks. Reinis guvis godalgas vienpadsmit starptautiskos pianistu konkursos un trīs reizes saņēmis Latvijas Lielo mūzikas balvu (2011., 2013., 2015. gadā).

Pianists piedalījies Bātas starptautiskajā mūzikas festivālā, Lucernas festivālā, "Kremerata Baltica" festivālā, Jēlas-Norfolkas kamermūzikas festivālā, Jaunskotijas mūzikas festivālā, "MasterWorks, Crescendo", "Holland Music Sessions" un uzstājies Amsterdamas Concertgebouw, Ņujorkas Kārnegija centra Veila zālē un Steinway zālē, Londonas Vigmorzālē un Steinway zālē, Sanktpēterburgas Glazunova zālē, Maskavas Čaikovska zālē.

Tags

čelliste Kristīne Blaumane Eva Bindere Kremerata Baltica Reinis Zariņš Vidzemes koncertzāle
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form