Foto: Festivālā 'Rimbenieks' uzstājas Kristīne Balanas un Ints Dālderis
Foto: Jānis Vecbrālis

6. augustā Dienvidkurzemes festivāla "Rimbenieks" apmeklētāji varēja baudīt krāšņu 18./19. gadsimta mijas mūzikas programmu ar divu spilgtu solistu piedalīšanos, pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults esot Guntim Kuzmam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Starptautiski pazīstamās latviešu vijolnieces Kristīnes Balanas interpretācijā skanēja solo Volfganga Amadeja Mocarta Piektajā vijolkoncertā, bet šī gada jubilārs, klarnetists Ints Dālderis atskaņoja agrīnā romantisma zvaigznes Kārļa Marijas fon Vēbera Otro klarnetes koncertu.

“Jo vairāk klausos Johana Sebastiāna Baha talantīgo dēlu Johana Kristiāna Baha un Karla Fīlipa Emanuela Baha mūziku, jo spēcīgāk sajūsminos par kolosālo degsmi un izdomu, ar kādu mūzas iedvesmojušas viņus komponēt. Šajā programmā tiecos aizdegt orķestrī kaislību uz šo mūziku un ceru, ka to izbaudīs arī klausītāji,” stāsta diriģents Guntis Kuzma. ”Programmas salikums nav nejaušs. Johans Kristiāns Bahs Anglijā bija mazā Mocarta mentors, un interesanti, ka Londonas Baha simfonija komponēta vēlāk par šo Mocarta vijolkoncertu. Vienmēr apbrīnoju Kristīnes Balanas spēju degt spožas ugunis ikkatrā skaņdarbā, kam pieskaras viņas vijole – dedzīgais un elegantais spēles stils ir labākais sabiedrotais Mocarta ģenialitātes atklāsmei. Savukārt Karla Fīlipa Emanuela Baha vētrainā mūzika labi sader ar Vēbera opusa dramatiskajiem akcentiem un operiskajiem kontrastiem. Inta Dāldera klarnete mirdzēs žilbinošās virāžās, dziedās mīlas dziesmu un dejos akrobātisku polonēzi.”

Tags

Ints Dālderis Kristīne Balanas Festivāls Rimbenieks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form