Foto: Izskanējis ikgadējais Pētera Vaska fonda koncerts Mazajā Mežotnes pilī
Foto: Publicitātes foto

Svētdien, 9.augustā, Mazajā Mežotnes pilī jau devīto reizi norisinājās nozīmīgākais Pētera Vaska fonda koncerts "Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncertā, kurā piedalījās vijolniece Magdalēna Geka un pianists Georgs Kjurdians, jau tradicionāli tika pirmatskaņoti Pētera Vaska fonda pasūtītie jaundarbi, tostarp latviešu komponistes Santas Bušs opuss un Platona Buravicka skaņdarbs "Darba instrumenta restaurācija", kā arī Jāzepa Vītola "Romance re minorā op.15" , Tālivalda Ķeniņa "2.sonāte vijolei un klavierēm (1978-1979)", Maijas Einfeldes "2.sonāte vijolei un klavierēm (1985)" un Jāņa Ķepīša "Dienvidu skices".

Tāpat jūlija beigās un augusta sākumā norisinājās tradicionālais mākslas plenērs, kurā šoreiz piedalījās četri jaunie mākslinieki Kristīne Rublovska, Kristīne Martinova, Kristīne Kligina un Henrihs Bināns un kuru darbu izstāde aplūkojama pils telpās, kā arī finansistes Ilzes Jurkānes vadītā kulinārijas meistarklase, kurā klātesošie, tostarp pils saimniece Regīna Deičmane, tika iepazīstināti ar japāņu virtuvi.

Koncertu rīkoja Pētera Vaska fonds sadarbībā ar Mazo Mežotnes pili, un visi ieņēmumi no koncertu biļetēm tiks novirzīti pasūtinājuma darbu tapšanai latviešu komponistiem, lai veicinātu mūsdienu latviešu kamermūzikas attīstību.

Tags

Mazā Mežotnes pils Pēteris Vasks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form