Foto: Jūrmalā izskanējis pašmāju spožāko mūziķu koncerts 'Dzimuši Latvijā'
Foto: Publicitātes foto

Vakar, 24. jūlijā, "Jūrmalas festivālā" Dzintaru koncertzālē spoži uzmirdzēja koncerts "Dzimuši Latvijā", kurā klausītāji tikās ar izciliem Latvijā dzimušiem mūziķiem – gan strauji plaukstošiem jauniem talantiem, gan latviešu mūziķiem ar starptautisku slavu. Viņu uzstāšanās dzimtenē vienmēr ir gaidīts notikums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Krāšņajā solistu parādē uzstājās vijolniece Kristīne Balanas, kuras spožā un temperamentīgā vijoļspēle pēdējos gados skanējusi Berlīnes un Parīzes filharmonijās, Bārbikena centrā Londonā, kā arī jaunās paaudzes izcilais un daudzpusīgais saksofonists Aigars Raumanis, kurš šogad ieguva Lielo mūzikas balvu kategorijā ''Gada jaunais mākslinieks''.

Klausītājiem bija iespēja iepazīt spilgtu sitaminstrumentu spēles talantu, vēl tikai Ķekavas mūzikas skolas audzēkni Mārtiņu Starostnieku – pagājušajā gadā viņš kļuva par konkursa ''Inese Galantes talanti'' laureātu, apburot daudzus ar savu uzstāšanos. Mūziķu plejādes vidū muzicēja arī pianisti – harismātiskais stilu meistars Andrejs Osokins, klavierspēles pētnieks Sergejs Osokins un Reinis Zariņš, kuru neapšaubāmi var dēvēt par dārgakmeni latviešu atskaņotājmākslā, kā arī džeza pianists un komponists Edgaru Cīrulis, oriģinālas muzikālās valodas īpašnieks.

Latviešu slavenākā opertenora Aleksandra Antoņenko balsi dzirdēt Latvijā allaž ir svētki – šoreiz viņš priecēja ar Riharda Štrausa mūziku, kurš cilvēka balsij 20. gadsimtā veltījis brīnumskaistas lappuses. Strauji plaukstošā un spēcīgā soprāna īpašniece Laura Teivāne kļuvusi par vienu no vadošajām Latvijas Nacionālās operas solistēm, bet šarmantā dziedātāja Beāte Zviedre niansēti spēj dziedāt gan mūziklu, džezu un seno mūziku. Koncertā muzicēja kamerorķestris ''Sinfonietta Rīga'' un arī vijolnieks Raimonds Ozols, kurš brīvi uzstājas klasiskās un populārās mūzikas žanros, spēlējot gan akustisko, gan elektrisko vijoli. Pie diriģenta pults bija Berlīnes Komiskās operas galvenais diriģents Ainārs Rubiķis.

Daudzveidīgajā un emocionāli košajā programmā līdzās neakadēmiskām epizodēm skanēja izlase ar Volfganga Amadeja Mocarta, Pētera Čaikovska, Fēliksa Mendelszona, Morisa Ravela, Frederika Šopēna, Antonīna Dvoržāka instrumentāliem un vokālajiem skaņdarbiem, kuros uzplaukst gan dzirkstošs saules prieks, gan melodiju daile, gan cildinošs mūzikas gars.

"Delfi" jau vēstīja, ka ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus un nodrošinot visus nepieciešamos drošības pasākumus, no 22. jūlija līdz 4. augustam Dzintaru koncertzālē norisinās sestais "Jūrmalas festivāls".

Ņemot vērā spēkā esošos pulcēšanās ierobežojumus Dzintaru koncertzāles sēdvietu izkārtojums ir mainīts un katru koncertu klātienē varēs apmeklēt līdz 500 klausītāju. Tomēr lai sniegtu iespēju baudīt koncertus daudz plašākai auditorijai, Dzintaru koncertzāle kopā ar mūziķi Jāni Šipkēvicu piedāvā klausītājiem skatīties koncertus attālināti ar interneta tiešraides starpniecību visā pasaulē. Jānis Šipkēvics interneta tiešraides vadīs no īpaši iekārtotas koncertstudijas, kurā viesosies dažādi mūziķi un sabiedrībā zināmi cilvēki.

"Jūrmalas festivāls" šogad notiek, pateicoties Jūrmalas pilsētas atbalstam un ievērojot spēkā esošos pulcēšanās ierobežojumus, starp klausītājiem nodrošinot 2 metru distanci un visus nepieciešamos drošības pasākumus.

Biļetes uz "Jūrmalas festivāla" koncertiem un tiešraidēm pieejamas "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.

Tags

Kristīne Balanas Ainārs Rubiķis Aleksandrs Antoņenko Jūrmalas festivāls
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form