Foto: Liepājā grezni izskanējis Vinetas Sareikas un LSO koncerts
Foto: Jānis Vecbrālis

Sestdien, 19. oktobrī, Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) koncertēja ar pasaulslavenā "Άrtemis" kvarteta pirmo vijoli Vinetu Sareiku, atskaņojot Semjuela Bārbera Vijolkoncertu. Pie diriģenta pults neparedzētu apstākļu dēļ LSO galveno diriģentu Gintaru Rinkeviču bija nomainījis Atvars Lakstīgala.

Par amerikāņu komponista Semjuela Bārbera Vijolkoncertu spožā latviešu solomāksliniece Vineta Sareika bijusi stāvā sajūsmā jau kopš skolas gadiem, un vēl pirms koncerta stāstīja: "Šī skaņdarba sākuma tēma spēj pacelt spārnos jebkuru, bet kaut ko tādu kā fināla mežonīgo skrējienu vēl nebiju dzirdējusi nekad! Savukārt otrās daļas tēma, manuprāt, vispār ir viena no skaistākajām un sirdi plosošākajām vijoļrepertuāra lappusēm." Par to pārliecināties varēja arī klausītāji Liepājā, kā arī dienu iepriekš Kuldīgā, kur ar šo pašu programmu LSO un Vineta Sareika uzstājās Kuldīgas Kultūras centrā.

Koncerta programmā skanēja arī Bārbera Adagio stīginstrumentiem, savukārt pretstatam Bārbera mūzikā ievītajai emocionalitātei orķestris atskaņoja skandināvu mūzikas milža Žana Sibēliusa cēlo Otro simfoniju, kas savulaik nodēvēta par Neatkarības simfoniju.

Tags

Lielais Dzintars Liepājas Simfoniskais orķestris Vineta Sareika

Comment Form