Foto: LNSO sezonu iesilda ar koncertu Stacijas laukumā
Foto: Ilmārs Znotiņš

Stacijas laukumā. "Origo Summer Stage" ar šajā vietā nebijuša mēroga klasiskās mūzikas koncertu 11. augustā uzstājās Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO), pulcējot vairākus simtus pilsētnieku un pilsētas viesu. Pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde.

Koncertā LNSO spēlēja Antonīna Dvoržāka skaņdarbus, kurus diriģēja LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga.

"Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra ikdienā līdztekus tradicionāliem koncertiem netrūkst arī radošu eksperimentu ar saturu un formu – izaicinošu jaundarbu pirmatskaņojumi, neierasti koncertu formāti, jaunas auditorijas ieinteresēšana. Jaunas telpas apgūšana turpretim nenotiek tik bieži, un tieši tādēļ LNSO ir ieintriģēts piedalīties "Origo Summer Stage" vasaras koncertu sērijā. Pasaulē simfonisko orķestru koncerti uz vasaras skatuvēm gan dabiskā, gan urbānā vidē nav nekāds retums – Berlīnes Waldbühne, Vīnes Šēnbrunnas pils parks, Minhenes Odeonplatz – tie ir tikai daži no piemēriem, kur orķestri dodas ārpus savām pastāvīgajām mītnesvietām, tādējādi arī uzrunājot jaunu auditoriju, paplašinot klausītāju loku, kas, manuprāt, ir viens no klasiskās kultūras pamatuzdevumiem 21. gadsimtā," iepriekš teicis LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga.

LNSO pēc koncerta "Origo Summer Stage" dosies savā šī gada otrajā koncerttūrē uz Franciju, kā arī vienu koncertu sniegs Šveicē. Augusta beigās LNSO savā vasaras rezidencē koncertzālē "Cēsis" svinēs savu mūzikas festivālu "LNSO vasarnīca". Tā laikā notiks klasiski un neakadēmiski vakara koncerti, izrādes bērniem un pusaudžiem, kamermūzikas koncerti un fotoizstādes, kas paredzētas ikviena gaumei un vecumam, tādēļ festivāls būs piemērots apmeklēšanai gan kopā ar ģimeni, gan ar draugiem.

Source

DELFI Kultūra

Tags

Andris Poga Dace Melbārde Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form