Foto: Rēzeknē aizvadīts ģimenes mūzikas festivāls 'LNSO vasarnīca'
Foto: Anrijs Požarskis

Nedēļas nogalē, no 23. līdz 25. augustam, Rēzeknē, Latgales vēstniecībā "Gors" norisinājās piektais mūzikas festivāls ģimenei un draugiem jeb muzykys festivals saimei i draugim "LNSO vasarnīca", piedāvājot plašu programmu un pasākumu klāstu gan pieaugušajiem, gan bērniem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Festivāla apmeklētājiem bija iespēja baudīt pasaulē un Latvijā plaši pazīstamu latviešu un ārzemju mākslinieku uzstāšanos, piedaloties Dānijas/Latvijas pūšaminstrumentu kvintetam "Carion", dziedātājai Lindai Leen, saksofonistam Gintam Pabērzam, Latvijas Radio bigbendam, klavesīnistei Ievai Salietei, sitaminstrumentu ansamblim "Perpetuum ritmico", Rēzeknes kamerorķestrim, kā arī diriģentiem Andrim Pogam, Guntim Kuzmam un Jānim Stafeckim.

Sestdien, 24. augustā, pulksten 19.00, kopā ar LNSO un Andri Pogu solistu ampluā uzstājās unikālais dāņu-latviešu pūšaminstrumentu kvintets "Carion", par kuru muzikālo izpildījumu sajūsminās visā Eiropā. 2015. gadā kvinteta ieraksts tika pie gada labākā klasiskā albuma titula vietnē "iTunes". Mākslinieki atskaņoja triju komponistu – Andra Dzenīša (Latvija), Britas Bīstremas (Zviedrija) un Andersa Nordentofta (Dānija) – jaundarbu. Šajā vakarā tika pieminēta arī "Baltijas ceļa" 30. jubileja, kurai Andris Dzenītis veltījis savu jaundarbu. Koncerta otrajā daļā tika atskaņota Napoleonam Bonapartam veltītā Ludviga van Bēthovena Trešā simfonija.

Vērienīgu klasiskā un laikmetīgā simfodžeza programmu festivāls piedāvāja 25. augustā koncertā "Bernsteins, Gēršvins, Elingtons, Bjorka un Linda Leen", ko diriģenta Gunta Kuzmas vadībā LNSO spēlēja kopā ar Latvijas Radio bigbendu. Koncerta solisti – spožā latviešu dziedātāja un dziesmu autore Linda Leen un izcilais saksofonists Gints Pabērzs. Koncertā tika atskaņoti Leonarda Bernsteina, Dona Elisa, Džordža Gēršvina, Djūka Elingtona komponēti simfodžeza šedevri, Bjorkas un Lindas Leen skaņdarbi, kā arī Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskā vadītāja Kārļa Vanaga jaundarbs, kas tapa speciāli šim koncertam. Koncerta mākslinieciskais vadītājs Guntis Kuzma uzstājās arī kā soloklarnetists.

Piektdienas, 23. augusta, vakarā festivālu atklāja jaundarbi ar Ziemeļlatgales tautas mūzikas motīvu atbalsīm. LNSO rīkotā konkursā uzvarējušie seši labākie jaunie komponisti no Latvijas, Polijas, Izraēlas un Zviedrijas nedēļu dzīvoja Latgalē un slīpēja prasmes pie starptautiski atzītiem pasniedzējiem – Andra Dzenīša (Latvija), Andersa Nordentofta (Dānija) un ievērojamā Marko Stropas (Itālija/Vācija). Smēlušies iedvesmu Ziemeļlatgales tradicionālajā dziedāšanā, visi seši radīja jaundarbus kameransamblim un prezentēja tos "LNSO vasarnīcas" atklāšanas koncertā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Festivāls "LNSO vasarnīca" bija īpaši padomājis par bērniem. 24. augustā pirmizrādi piedzīvoja komponista Edgara Mākena un režisora Ģirta Šoļa jaunā muzikālā izrāde visai ģimenei "Loranga jeb Stāsts par vienu gluži traku māju". Izrādes pamatā ir zviedru mūsdienu rakstnieces Barbru Lindgrenas stāsts par zēnu Masarīnu, tēti Lorangu un vectēvu Dartanjanu, kas dzīvo piedzīvojumiem pilnu dzīvi, ko palaikam nomaina pret darba meklējumiem, grēku nožēlošanu mūku tērpos vai citām izklaidēm. Tāpat bērniem dažādas aktivitātes piedāvāja gan sitaminstrumentu ansamblis "Perpetuum ritmico", gan īpaša "Muzikālā rītarosme" dzīvās mūzikas pavadījumā.

Tags

Andris Dzenītis Andris Poga Edgars Mākens Gints Pabērzs Gors (Latgales vēstniecība) Linda Leen LNSO vasarnīca
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form