Foto: Sācies starptautiskais džeza festivāls 'Rīgas ritmi'
Foto: Publicitātes foto

Ar pianista Rūdolfa Macata kvarteta koncertu kultūrtelpā "M/Darbnīca" un saksofonista Toma Rudzinska vadīto oficiālo jam session kultūrtelpas terasē K. K. fon Stricka villas kvartālā 30. jūnijā tika atklāts 21. Starptautiskais improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāls "Rīgas ritmi".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rūdolfa Macata un domubiedru – saksofonista Kārļa Auziņa, kontrabasista Ulda Vītola un bundzinieka Sebastiana Macata – koncerts notika kvalitatīvai un niansētai improvizācijas mūzikai piemērotajā kultūrtelpas "M/Darbnīca" otrā stāva zālē. Kā sarunā pēc uzstāšanās uzsvēra Rūdolfs Macats, publika bija lieliska, jo bija atnākusi tik tiešām klausīties mūziku. Turklāt publikā bija dažāda gadagājuma cilvēki, kas, pateicoties festivālam, paver jaunas durvis kā klausītājiem, tā pašai vēl gluži jaunajai kultūrtelpai.

Rūdolfa Macata kvartets jeb "R. Macats 4tet" atklāšanas koncertā piedāvāja nesteidzīgas un izvērstas šī sastāva vadītāja kompozīcijas, izplūdinot tās brīvā improvizācijā ar saknēm kā skandināvu, tā amerikāņu džeza skolā. Lai arī kvartets bija atkalsanācis kopā burtiskā nozīmē pirms dienas, tas nebija jūtams ne mirkli, atstājot ļoti pārliecinošu un muzikāli bagātīgu iespaidu. Festivāla publika to novērtēja ar skaļiem aplausiem un ovācijām.

Vakars turpinājās āra terasē, kur laikapstākļu un lieliskas atmosfēras lutinātu jam session vadīja nupat no ilgākas prombūtnes Berlīnē atbraukušais saksofonists Toms Rudzinskis, ieskandinot kultūrtelpas "M/Darbnīca" āra terasi kopā ar tādiem lieliskiem mūziķiem, kā Latvijā dzīvojošais somu pianists Tuomo Uusitalo, kontrabasists Toms Poišs un bundzinieks Ivars Arutjunjans.

Festivāls "Rīgas ritmi" turpināsies ar pianista Toma Mikāla trio koncertu 1. jūlijā pulksten 19 kultūrtelpā "M/Darbnīca" un pulksten 20 ar pianista Viktora Ritova vadītās apvienības "Riga Jazz Allstars" uzstāšanos kopā ar jauno un daudzsološo vokālisti Paulu Saiju mūzikas namā "Daile". Vakara noslēgumā neizpaliks arī jam session kultūrtelpas "M/Darbnīca" terasē.

Tags

Rīgas Ritmi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form