Foto: Smaižu baznīcā un Cīravā izskanējuši pirmie festivāla 'Rimbenieks' koncerti
Foto: Jānis Vecbrālis

Sestdien, 10. jūlijā, Smaižu baznīcā un svētdien, 11. jūlijā, uz Cīravas pils parka saliņas izskanējuši Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) rīkotā Dienvidkurzemes festivāla "Rimbenieks" koncerti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Atgādinām, ka festivāla koncerti līdz pat 20. augustam vēl norisināsies Vecpilī, Aizputē, Priekulē, Griezē, Grobiņā, kā arī Liepājā.

"Šī vieta pati par sevi jau ir tāda pievelkoša un pat maģiska, bet kopā ar šo burvīgo koncertu – tas bija tiešām īpašs piedzīvojums," savās sajūtās pēc festivāla atklāšanas koncerta Smaižos dalās kāda klausītāja.

Ar Baha, Dvoržāka un Čaikovska mūziku šajā koncertā klausītājus priecēja Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi – vijolnieki Diāna Reimane un Gunārs Mūrnieks, altiste Elīna Čipāne un čellists Krišjānis Gaiķis. Bet jau nākamajā dienā Cīravas pils parkā klausītāji varēja baudīt Liepājas mežragu kvarteta vareno skanējumu. Starp citu, pavisam citā programmā kopā ar flautisti Egiju Sproģi šos mežradzniekus varēs dzirdēt 14. augustā uz koncertzāles "Lielais dzintars" skatuves.

Foto: Smaižu baznīcā un Cīravā izskanējuši pirmie festivāla 'Rimbenieks' koncerti
Foto: Jānis Vecbrālis

Jau šajā nedēļas nogalē Dienvidkurzemes festivāls turpināsies ar diviem koncertiem Vecpilī. Sestdien, 17. jūlijā pulksten 20 pie Vecpils Sv. Laurencija banīcas uzstāsies metālpūšamo instrumentu ansamblis "Libava Brass Quintet", bet pulksten 20 pie Vecpils Dižlāņu muižas mūriem koncertēs Liepājas stīgu kvartets. Savukārt svētdien, 18. jūlijā ar koka pūšamo instrumentu ansambļa "Kurland Quintet" koncertu festivāls "Rimbenieks" viesosies Aizputes pils muižas ābeļdārzā.

Jaunais Dienvidkurzemes festivāls, kas šogad notiek pirmo reizi, nes Evalda Rimbenieka vārdu. Šis cilvēks, ko liktenis no zemnieku mājām Priekules novada Gramzdas pagastā ir aizvedis ne tikai uz Aizputi un Liepāju, bet licis arī pildīt Kārļa Ulmaņa valdības ministra pienākumus, ir bijis ilggadējs Liepājas pilsētas mērs, Liepājas operas, Tautas konservatorijas un Mākslas skolas dibinātājs pirms turpat 100 gadiem, kā arī Liepājas Filharmonijas atjaunotājs.

Festivāls aicina apceļot Dienvidkurzemi, atklājot tās kultūrvēsturisko mantojumu, dabas krāšņumu un cilvēku viesmīlību, sastopoties vasarīgos koncertos un baudot Liepājas mūziķu aizrautīgo spēli. Evalda Rimbenieka sapnis par attīstītu augstas kultūras sabiedrību ir joprojām dzīvs, to tālāk nesīs arī Dienvidkurzemes festivāls "Rimbenieks".

Tags

Festivāls Rimbenieks Liepājas Simfoniskais orķestris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form