Gaidāmi LNSO Vecgada koncerti ar maestro Raimondu Paulu
Foto: Publicitātes foto

Šogad Vecgada koncertos LNSO uzstāsies ar īpašu programmu, kas veidota kopā ar koncerta viesi maestro Raimondu Paulu, viņa 80. jubilejas ieskaņās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Koncerta pirmajā daļā skanēs Amerikas 20. gadsimta pirmās puses mūzika, kas lielā mērā veidojusi Paula muzikālos pirmsākumus. Sonoras Vaices un Daumanta Kalniņa balsī izskanēs dziesmas, kuru autori ir Amerikas neakadēmiskā repertuāra pamatlicēji - džeza un klasiskās mūzikas prasmīgi savienotāji - Harolds Ārlens, Ērvins Berlins, Kols Porters un Ričards Rodžerss. Savukārt Raimonda Paula paša mūziku savulaik visvairāk iespaidoja ģeniālais Džordžs Gēršvins, un tieši viņa "Amerikānis Parīzē" ar maestro Paula solo noslēgs LNSO koncerta pirmo daļu," par koncerta programmu stāsta to rīkotāji.

"Koncerta otrajā daļā - Raimonda Paula kompozīcijas, kas tapušas sešdesmitajos un septiņdesmitajos gados. Kā vienu no lielākajiem dārgumiem te uzreiz nosauksim svītu "Portreti", kas ieskaņota Latvijas Radio 1963. gadā un pēc tam vairs tikpat kā nav aiztikta. Pauls šajā mūzikā sveicina Gēršvinu un vienlaikus ir nenoliedzami pats - tāds, kādu mēs atceramies viņu no raksturīgi skanošajiem 20. gadsimta vidus vēsturiskajiem ieskaņojumiem," stāsta koncertu rīkotāji.

Svītai "Portreti" jaunu simfonisko veidolu piešķīris aranžētājs Vilnis Šmīdbergs, kurš jaunās skaņās pārveidojis arī balādi "Spēļu nakts Duntes krogā". Balādes atskaņojumā piedalīsies jauniešu koris "Kamēr...", kura mākslinieciskais vadītājs, Lielās mūzikas balvas 2013 ieguvējs kategorijā "Gada jaunais mākslinieks" Jānis Liepiņš ir aicināts par LNSO Vecgada koncerta diriģentu.

Koncertu vainagos virkne populāru melodiju, kā piemēram, "Druē dziesmiņa par zosi" no mūzikla "Māsa Kerija" un "Dziesma par gaili".

Koncerti notiks 28., 29. un 30. decembrī, Lielajā Ģilde, Amatu ielā 6.

Kopš šīs sezonas LNSO dāvā iespēju jauniešiem un studentiem, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, stundu pirms LNSO vakara koncertiem iegādāties neizpirktās biļetes par īpaši draudzīgu cenu - viena biļete maksās 5 eiro, informē koncertu rīkotāji.

Tags

Jānis Liepiņš Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris Raimonds Pauls Sonora Vaice
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form